TURNOV VS. LOMNICE: HOKEJOVÁ EUFORIE NA LEDĚ I VE VYPRODANÉM HLEDIŠTI!

0

Těžšího soupeře už Turnovští v play-off nemohli vyfasovat. Na druhou stranu souboje se suverénním lídrem krajské ligy mužů mají obrovský náboj. Vždyť hokej v Lomnici má dlouholetou tradici, zatímco ten v srdci Českého ráje prožívá své obrození, a hlavně se tu na vlastní krytý led dlouhá léta čekalo. V tomhle ohledu se oba soupeři nemohou měřit. Jenže na Valentýna bylo všechno jinak. Už dlouhá fronta před pokladnou věštila senzaci, která opravdu přišla. Vyzdvihovat někoho z vítězů kolem famózního Fikrta by bylo asi nespravedlivé. Zatímco zaskočená lomnická výprava se ze střídačky vytratila jako pára, Turnovští si svůj vysněný zimák málem zbourali…

* HC Turnov 1931 – HC Lomnice n. Pop. 4:3 PP (0:2, 1:1, 2:0), branky 29. Jágr (Růzha), 43. Isach (Maděra), 47. Duda (Isach) + 62. Maděra (P. Zákoutský), rozhodčí Hrubý – Novák, Serbus, vyloučení 4:7, využití 0:1, zásahy brankářů 32:40, diváci 550.
Sestava: Fikrt – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Kysilka, Žmolil, Mikule, Petr Zákoutský – Mizerík, Jágr, Řezníček – Baran, Maděra, Isach – Růzha, Duda, Drapák.

201602151510_sport_32_016_hokej

Již od úvodního buly bylo patrné, že favorit to tentokrát rozhodně nebude mít jednoduché. Domácí vyrukovali na soupeře s důsledným forčekinkem, obětavostí a snahou střílet ze všech pozic. Jenže na ledě kralovali oba gólmani, a sportovní štěstí se v první třetině přiklonilo na stranu hostů. Zatímco lomnický Mrázek udržel po několika závarech před svou klecí čisté konto, po bekhendových střelách Rudiše a Knapa v 17., resp. 19. minutě, které skončily v pravém horním růžku domácí svatyně, musel puk ze sítě lovit turnovský Fikrt. Ani to však s nezměrným úsilím hrající Turnov nezlomilo a jeho kapitán Jágr po důrazné akci svých spoluhráčů vstřelil ve 29. minutě důležitý kontaktní gól. I přes zjevnou disciplinovanost bíločervených při jednom ze čtyř oslabení Lomnice po šikovné teči Knapa odskočila opět na rozdíl dvou branek.

201602151510_sport_33_016_hokej

O všem tak měla rozhodnout až třetí část hry. Turnovští hrající na hranici svých možností, hnáni vpřed vyprodanou halou, cítili velkou příležitost svůj týmový supervýkon přetavit v hokejovou „bombu“. Díky v bráně kouzlícímu Fikrtovi, jenž hosty uváděl svými magickými zákroky v beznaděj, jejich neustálá aktivita rezultovala ve 43. minutě snížením z hole Isacha. Když o chvíli později po jeho vybídnutí gólově zakončil svůj únik Duda, turnovští diváci vedle zaražené početné enklávy těch lomnických, šíleli nadšením. Po dramatické závěrečné desetiminutovce dospělo sousedské derby k remízovému stavu, takže muselo rozhodnout prodloužení. Neuběhly ani dvě jeho minuty, když Maděra procedil puk skulinou mezi tyčkou a bruslí Mrázka do jeho čeřenu a Koškův zimák explodoval gejzírem nadšení. První semifinálová výhra zůstala doma a ovace nebraly konce!

201602151510_sport_34_016_hokej

„Jsem strašně rád, že kluci tenhle zápas i přes jeho nepříznivý vývoj nakonec úspěšně zvládli. Bez ohledu na výsledek toho druhého v Lomnici, můžeme už teď být se svou premiérou v mistrovských soutěžích spokojeni. Ta atmosféra nedělního utkání, která panovala jak na ledě, tak i v hledišti, je nejen motivující, ale pro nás všechny především také zavazující. Nechme se tedy překvapit, co přinese sobotní odveta,“ prohlásil pro TvA krátce manažer HC Turnov 1931 Vladimír Jágr.

Spokojenost panovala i za mantinely. „Jsem rád, že jsem byl u toho. Na této úrovni jednoznačně výbornej hokej a ze strany domácích nejlepší mač, co jsem viděl. Krásná odměna jak pro hráče, tak i pro příznivce,“ shrnula za všechny diváky hokejová legenda Jiří Táborský.

201602151511_sport_35_016_hokej

Jak jsme již avizovali, série se hraje na dvě vítězství, takže před oběma celky je druhý zápas, který se odehraje 20. února na ZS v Lomnici se začátkem v 18.00 hodin; případný třetí pak 21. února tamtéž. Vrchol sezony je tu, tak si ho nenechte ujít. Podle sdělení člena výboru Petra Soudského, bude pro fanoušky na lomnická utkání vypraven zvláštní autobus! Bližší informace najdete na webu HC Turnov 1931.