HOKEJOVÝ TURNOV POZNAL POPRVÉ MISTROVSKOU CHUŤ VÍTĚZSTVÍ!

0

Opět zaplněné hlediště Zimního stadionu Ludvíka Koška bylo v sobotu 14. listopadu svědkem prvního vítězství turnovských hokejistů na domácí půdě po dlouhých desítkách let. A nebylo to vítězství ledajaké, soupeř si odvážel domů téměř tucet branek. Domácí hráči netrpělivě očekávající první vítězství, které po předchozích výkonech prostě už přijít muselo, se konečně dočkali a vrchovatě splatili důvěru četných diváků.

* HC Turnov 1931 – HC Česká Lípa 11:2 (2:0, 3:2, 6:0), branky 5. a 43. Jankových, 9. Isach, 22. Zbroj, 34. Jágr, 35. Drapák, 44. Růzha, 47. Kysilka, 50. Duda, 50. Mikule, 55. Maděra – 26. a 40. Bauer, rozhodčí Neťuka – Štrébl a Doležal, přesilovky 3:6, využití 4:1, diváků 300. Sestava: Března (54. Zuzaňák) – Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský (41. J. Šimůnek), Kysilka, Zbroj, Petr Zákoutský, Mikule – Mizerík, Jágr, Jankových – Drapák (41. Růzha), Maděra, Isach – Duda, Žmolil, Řezníček.

n201511151525_sport_205_015_hokejHrající trenér domácích Vítězslav Jankových hned v 5. minutě utkání otevřel skóre zápasu a vstřelil svoji první branku v dresu Turnova. Chvíli poté navýšil vedení domácích Isach. Jeho spoluhráči věděli, že zápas mají ve svých rukou a záleží jenom na nich, jak dopadne. Poučeni z předchozích zápasů a hladoví po úspěchu si tentokrát nechtěli nechat tři body vzít. Soupeř sice dvěma brankami korigoval skóre ve druhé třetině, kdy se mu podařilo nadvakrát snížit Bauerem, ale domácí stačili v mžiku odpovědět brankou Zbroje, Jágra a krásnou brankou Drapáka, který si brankáře soupeře doslova vychutnal v úniku a zakončil bekhendem pod břevno. Reminiscenci s předchozím utkáním s VTJ Liberec přinesla 40. minuta a další branka českolipského Bauera.
Naštěstí domácí poučeni vlítli na soupeře a nedovolili soupeři téměř nic. Navíc domácí brankář Dominik Března, hrající první utkání po příchodu na střídavý start ze Stadionu Litoměřice, více branek nedovolil, a utkání okomentoval: „Dnešní zápas jsem si opravdu užil. Jsem moc rád, že jsem si poprvé ve své kariéře mohl zachytat za své rodné město a přispět k první výhře tohoto týmu v této sezoně. Bylo to parádně odmakané od prvního do posledního hráče, a myslím si, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě.“

Ve třetí třetině pod tlakem útoků domácích skóre strmě rostlo a za stavu 9:2 se diváci začali skandováním dožadovat desáté branky. Ta přišla velice rychle po nápřahu obránce Mikuleho a zapadla do rohu branky. V ten moment turnovský zimák vybuchnul nadšením a zavládla euforie, kterou tu dosud nikdo nepoznal. Autor gólu nadšený z výsledku utkání stručně sdělil, že je rád za svůj první gól a poskytl interní informaci z týmu, že vzhledem k tomu, že byl desátý, podle ceníku týmového pokladníka musí přinést pro tým basu piv.

V závěru utkání navýšil skóre utkání svoji brankou Maděra, a to vydrželo až do konce perfektního zápasu. Naprosto skvělé představení pro diváky glosoval kouč Jankových: „Myslím, že zápas se nám povedl od první až do poslední minuty. Na hráčích bylo vidět, jak moc chtějí hrát a hlavně zápas dovést do vítězného konce, které jsme už po těch smolných zápasech potřebovali. Chci všem moc poděkovat a věřím, že budeme pokračovat v nastaveném trendu a budeme vítězit i nadále.“

Lepší pozvánka na domácí zápas a ligové derby s favorizovanou Lomnicí n. Pop., nemohla přijít. Napínavé a ostře sledované utkání v sobotu 21. listopadu začíná v 16.30 hodin, tak přijďte podpořit domácí tým v co největším počtu!!!

Podle Ivo Konejla upravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 23)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.