DVAKRÁT VÍKENDOVÝ HOKEJ: KRAJSKÝ PŘEBOR A NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA

0

Turnov po dlouhých letech doma zaskočil favorizovanou Lomnici. Letos rekordní návštěva zhruba 450 diváků (!) viděla v sobotu 21. listopadu v rámci pojizerského derby dobrý hokej, o jehož výsledku rozhodla bohužel první třetina a především úspěšnost brankářů. Zatímco hosté měli v kleci jistotu v Musílkovi, domácí Fikrt se po nezvládnutém úvodu lepšil jen pozvolna, aby si poté připsal i jednu gólovou asistenci. Přehlédnout nešlo ani to, že rozhodčí byli přísnější spíše na turnovského nováčka.

* BHK Turnov – HC Lomnice nad Popelkou 4:7 (1:4, 1:1, 2:2), branky 8. Jiří Zákoutský (Mizerík), 21. a 41. Maděra (Zbroj a Fikrt!), 60. Jágr (Jan Zákoutský), rozhodčí Neťuka – Štrébl, Doležal, vyloučení 9:4, využití 1:2, zásahy brankářů 31:26, diváci 427. Sestava: Fikrt – Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský, Kysilka, Zbroj, Petr Zákoutský, Mikule – Mizerík, Jágr, Jankových – Baran, Maděra, Duda – Drapák, Řezníček, Žmolil – Růzha.
Začátek utkání byl ze strany turnovských tragický, přestože opticky byla hra vyrovnaná a žádné z mužstev nemělo převahu. Lomnice však měla stoprocentní úspěšnost z protiútoků a už ve 4. minutě vedla 0:3. Avšak jestliže početná enkláva lomnických diváků po třech rychlých brankách hned v úvodu utkání nesportovně skandovala ve smyslu prvního výsledku vzájemného měření sil: „Dejte jim deset!“, v dalším průběhu zápasu musela hodně brzdit. Turnovští totiž nesložili zbraně a favoritovi byli až do závěrečné sirény více než zdatným soupeřem. První branku vstřelil Jiří Zákoutský, který zakončil nad beton po nádherném pasu Mizeríka. „Mizi na sebe nabalil dva hráče a uvolnil se tak velký prostor před brankou, kam jsem si sjel z modré čáry a on mi naservíroval přesnou přihrávku. Ta branka nás vrátila do zápasu, pro vývoj utkání z naší strany to bylo zlomové,“ komentuje její autor.

201511241752_sport_208_015_hokej

Před druhou třetinou byl v turnovské šatně menší uragán a Turnov byl lepším týmem, přestože efektivita střelby nebyla tak vysoká, podařilo se soupeře přestřílet v poměru 13:7. Hra působila mnohem sebevědoměji a měla spád, v němž se Lomničtí mnohdy bránili jen za cenu zakázaného uvolňování a díky dobrým zásahům svého gólmana. Velkým nešvarem byla naopak častá vyloučení domácích hráčů, kteří se nechali Lomnickými vyprovokovat. Nejvylučovanějším hráčem domácích se stal hrající trenér Jankových, na kterého se zaměřila pozornost hostí, a to při jakémkoliv pohybu na ledě.

Ve třetí třetině se hrál opět vyrovnaný mač, ale při remíze 2:2 byla znát mírná převaha hostí. Turnov se snažil zabezpečit obranu a útočit z brejků, jeden takový se podařilo proměnit Danielu Maděrovi, který si v utkání po výborném výkonu připsal dvě parádní branky. „Ze zápasu nemám i po prohře špatný pocit, drželi jsme s Lomnicí krok téměř po celý zápas. Věděli jsme, že je to kvalitní tým. Škoda jen prvních čtyř minut v první třetině, kdy jsme nenastoupili s dostatečným nasazením, a soupeř nám nasázel tři góly. S takovým mankem se hraje těžko, ale jsem rád, že všichni šlapali naplno až do konce.“
V každém případě se hrál oboustranně velmi kvalitní hokej, který musel diváky bavit, což náležitě ocenili nejenom závěrečným potleskem. „Kluci se lepší zápas od zápasu a hodně je znát, že se již nedopouští tolika chyb, plynoucích z nervozity a počáteční nesehranosti mužstva. Pominu-li začátek, sehráli s Lomnicí vyrovnanou partii. Budou-li takhle hrát i nadále, budeme na ně chodit,“ shodl se hlouček turnovských fandů za brankou u východu. A mají se věru nač těšit. V sobotu 28. 11. od 16.30 hodin čeká doma utkání s Varnsdorfem, který se vyznačuje silovým pojetím hry, takže příznivci kanadského stylu si přijdou na své.

201511241753_sport_209_015_hokej

O VÍKENDU HRAJÍ DOSUD NEPORAŽENÍ O 1. FLEK!
Na Zimním stadionu Ludvíka Koška pokračovala o víkendu Nejvyšší Pojizerská Liga, a to již svým 3. kolem. Kanadskému bodování vévodí Lukáš Malý z SDH Hnanice s celkem 12 body.

* SDH Troskovice – HC Sokol Turnov 1:12 (0:3, 0:8, 1:1), rozhodčí Texl, Šimůnek, střelci Vondráček – Fajta 3, Lauko, Krym a Šolc 2, Remsa, Novotný, Dobrý, vyloučení 2 :5, diváků 13. Troskovice: Horáček – Varečka, Lacko, Beran, J. Procházka – Vondráček, Dobrý, Kubec, P. Procházka, Vondrák, Bartoš, T. Machačný, J. Špína, M. Procházka, L. Procházka. Sokol: Procházka – Herrmann, Krym, Schwarzkopf, Patka, Koucký, Vytina  – Šolc, Remsa, Novotný, Krouza, Fajta, Lauko, Kadlec, Richtr, Dobrý.

* HC SDH Hnanice – HC Modřišice 8:2 (4:2, 4:0, 0:0), rozhodčí Mikule, Šimůnek, střelci Vágenknecht 2, J. Malý, Stuchlík, Mazánek, Holeček, L. Malý, Stantejský – Šmucr, Chmurčiak, vyloučení 4:1, diváků 32. Hnanice: Kašpar – Groh, Plechatý, Stantejský, Hájek – Holeček, Vágenknecht, L. Malý, J. Malý, Stuchlík, Buchar, Mazánek, Šourek, Buriánek.  Modřišice: Štymon – Knížek, Krouza, Hladík, M. Vaníček, Šritr – Pelda, Šmucr, Pecka, R. Holán, Hlůže, L. Holán, T. Marek, J. Marek, Chmurčiak.

* HC Performers Turnov – HC Všeň Pojizeří 8:2 (3:0, 0:1, 5:1), rozhodčí Texl, Schwarzkopf, střelci Jakub Lhoták a Mazánek 2, Jan Lhoták ml., Adam, Vaníček, Roubíček – Sluka 2, vyloučení 6:5, diváků 16. Performers: Mlejnek – Černohouz, Kopal, Hujer, Roubíček – Mazánek, Vaníček, Jan Lhoták ml., Adam, Kolomazník, Jakub Lhoták, J. Janoušek, P. Janoušek, Cidlinský. Všeň: Dědeček – Šťastný, Kutěj,  J. Pařízek, Fanta  – M. Lamač, Sluka, Kobosil, Egert, Z. Pařízek, Taibr, Vinter, L. Lamač, Šulc.

Příští kolo: pátek 27. 11. (20:45) HC Performers – SDH Hnanice, so 28. 11. (19:45), Troskovice – Všeň, ne 29. 11. (18:45) Sokol Turnov – Modřišice

1. HC SDH Hnanice 3 3 0 0 37:6 6
2. HC Performers Turnov 3 3 0 0 24:8 6
3. HC Sokol Turnov 3 1 1 1 15:7 3
4. HC Modřišice   3 1 0 2 21:21 2
5. HC Všeň Pojizeří 3 0 1 2 4:19 1
6. SDH Troskovice 3 0 0 3 4:46 0