V SOUBOJI GÓLMANŮ BYL TÍM SMUTNĚJŠÍM MUŽ ZÁPASU FIKRT

0

Turnov současnosti žije hokejem. V tradičně dobré návštěvě dalšího mistráku v sobotu 12. prosince bylo vidět čím dál víc turnovských dresů, a nově také klubových šál. Na mantinelu proti hledišti přibývají další reklamy sponzorů a formuje se i zdravé jádro hokejových ultrafans, jejichž povzbuzování nelze díky třem bubnům přeslechnout. Poslední novinkou pak je stánek Pivovaru Rohozec umístěný nahoře na ploše za místy k sezení. Všechno podstatné se však přece jen odehrává na ledové ploše zimáku Ludvíka Koška.

* HC Turnov 1931 – VTJ Ještěd Liberec 5:7 (2:0, 2:3, 1:4), branky 5. Jágr (Isach), 11. Baran (Zbroj), 30. Řezníček (Jiří Zákoutský), 34. a 51. Isach (Baran a Maděra), rozhodčí L. Mizera – D. Mizera, Pevný, vyloučení 3:4, využití 2:2, diváci 300. Sestava: Fikrt – Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský, Kysilka, Zbroj, Petr Zákoutský, Mikule – Řezníček, Jágr, Žmolil – Baran, Maděra, Isach – Růzha, Duda, Drapák.

V minulém duelu druhého a třetího celku se díky neskutečné poslední minutě, v níž proměnili dva brejky, radovali z vítězství vojáci, takže domácí jim měli co oplácet. To bylo znát už od úvodního buly a na bránu hostů se valil útok za útokem. Diváci se gólu dočkali už v úvodní pětiminutovce, v níž hned v první přesilovce švihem zápěstí poslal hráče v černých dresech do vedení jejich kapitán Jágr. Jenže soupeř se stačil vzpamatovat a Fikrt v kleci musel několika pohotovými zákroky držet čisté konto. Zvýšit mohl po blafáku Maděra, ale jeho koncovku zastavila tyč! Jenže přišla další přesilová hra, od modré čáry napřáhnul Zbroj a díky šikovné teči Barana šel Turnov do kabin přece jen s dvoubrankovým náskokem.

Bohužel v polovině utkání přišla slabší chvilka Fikrta a VTJ díky dvěma slepeným gólům vyrovnala. Jenomže netrvalo dlouho a po další pěkné akci Jiřího Zákoutského skóroval Řezníček. Do toho navíc Drapák trefil znovu tyčku liberecké svatyně. Její strážce Hýbner pak čaroval při další šanci Turnova, ale Isach v pádu za jeho zády dostal puk do sítě. Rušný a kvalitní hokej nahoru – dolu diváky bavil, méně už však další nešťastně inkasované branky ze skrumáží. V závěru zápasu pak hosté, které mnohokrát podržel jejich gólman, zúročili svou větší zkušenost a dovedli jej již podruhé na turnovském ledě k vítězství. „Kluci dnes hráli výborně a dalo se na to koukat. Bohužel zatímco jejich góly byly vypracované, Liberečtí měli v koncovce strašnou kliku,“ shrnul jeden z domácích fanoušků.

Domácí hráče teď čeká výjezd do České Lípy a jejich funkcionáři se plně věnují organizaci mezinárodního trojutkání české U 16 s Ruskem, které proběhne příští týden od neděle do úterý 20. – 22. prosince. Díky naší soutěži máte stále ještě šanci získat volné vstupenky na toto klání (ZDE). Odpověď na naši otázku najdete mj. v článcích na webové stránce TvA.

A závěrem jenom poslední informaci ke spekulacím o tom, že právě VTJ Liberec by měla hrát svá utkání v Turnově. „Ono je to pravda tak napůl. Naši sobotní hosté jsou zklamáni prakticky nulovými návštěvami v jejich domácím prostředí, kde navíc za led musí tvrdě platit. Společně tak prověřujeme možnost, zda bychom, a to zdůrazňuji, pouze naše vzájemná utkání mohli všechna hrát v Turnově, kde se jim moc líbí atmosféra,“ uvedl fámu na pravou míru člen výboru turnovského HC Petr Soudský.
Připravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

1. HC Lomnice n. Pop. 9 9 0 0 84:28 27
2. VTJ Ještěd Liberec 9 7 0 2 79:50 21
3. HC Frýdlant v Č. 9 4 1 4 39:54 13
4. HC Turnov 1931 9 3 1 5 45:43 10
5. HC Česká Lípa 9 2 1 6 37:55 8
6. HC Varnsdorf  9 0 1 8 36:90 2

Související články (celkem 23)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.