TURNOVŠTÍ HOKEJISTÉ BYLI V LOMNICI JEN KRŮČEK OD SENZACE!

0

PLAY-OFF*/  Po domácí výhře v prodloužení zorganizoval HC Turnov 1931 zájezd na lomnickou odvetu. Bohužel autobusem odcestovala jen necelá dvacítka příznivců, nicméně hlavně díky čtyřce bubeníků byli po oba dny slyšet víc než dost. Moc se nevyznamenali domácí fandové, protože hala vzhledem k náboji zápasu až tak plná nebyla. Sobotní utkání bylo vyrovnané jen do své první půle, a pak už v něm dominovali Lomničtí. Řada fandů tentokrát červeno-černých barev si tak pochutnala už jen na výborných podkrkonošských uzeninách. To nedělní rozhodující duel, to už bylo úplně jiné kafe…

* HC Lomnice n. Pop. – HC Turnov 1931 6:3 (2:2, 1:0, 3:1). Branky 14. Maděra (Isach), 16. Baran (Isach), 60. Jan. Zákoutský (Mizerík), rozhodčí Kájínek – Grundler, Serbus, vyloučení 5:6, využití 1:2, zásahy brankářů 27:41, diváků 650.
Sestava: Fikrt (49. Bažant) – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Kysilka, Žmolil, Mikule, Petr Zákoutský (52. Šimůnek) – Mizerík, Jágr, Řezníček – Baran, Maděra, Isach – Růzha, Duda, Drapák.

Turnov začal v sobotním zápase velmi aktivně a po pár minutách se jeho hráči řítili hned dvakrát sami na lomnického Mrázka, ale ten jako by měl na sobě v sobotu magnet. Jeho protějšek Fikrt znovu vytáhl ze svého repertoáru pár vynikajících zákroků, takže se dlouho hrálo bez branek. Pak přišel minutový výpadek obranných řad hostů a Lomničtí šli nacvičeným nastřelením díky Bláhově teči do vedení, které vzápětí objetím branky navýšil Kuch. Stejně jako v turnovském utkání se ale podařilo po dvou asistencích Isacha ve 14. a 16. minutě vyrovnat díky důrazné koncovce Maděry a Barana, takže dramatická zápletka mohla začít opět od nuly!
Jenomže a snad právě proto, druhá třetina přinesla oboustranně rozháraný a nepříliš pohledný hokej, ovšem výsledkově přece jen lepší pro Lomnici. Ta pak v té třetí již zcela ovládla hru a s chutí si zastřílela. Definitivní gólová tečka však přišla z hole Jana Zákoutského v poslední minutě zápasu. To už se v turnovské kleci místo dělovkou zblízka otřeseného Fikrta činila jeho dvojka Bažant. Kdo chtěl být u vyřešení postupové tajenky, tak musel do Lomnice i v neděli.

* HC Lomnice n. Pop. – HC Turnov 1931 4:2 (1:0, 1:1, 2:1). Branky 37. a 52. Jan Zákoutský (Jankových), rozhodčí Hrubý – Doležal, Bosák, vyloučení 6:5, využití 1:1, zásahy brankářů 25:37, diváků 580.
Sestava: Bažant (60. Zuzaňák) – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Kysilka, Šimůnek, Mikule, Petr Zákoutský – Mizerík, Jágr, Jankových – Baran, Maděra, Isach – Drapák, Duda, Řezníček.

Do rozhodujícího mače nastoupili odhodlaní hosté s Bažantem v brance a trenérem Jankovýchem v poli. V oboustranně ostrém začátku nejprve turnovský gólman reflexem vychýlil puk mířící za jeho záda do bezpečí ochranné sítě a spolehlivě si poradil také s dalšími pokusy domácích. Jenomže pak šel ven za vyhození touše Duda a chvíli nato jej následoval jeho kapitán. Turnov oslabení pět na tři zvládnul a dokonce měl vzápětí možnost přesilovky. Jenomže v jejím závěru podcenil Bažant dlouhé vyhození soupeře a při snaze o rychlou rozehrávku „namazal“ puk lomnickému útočníkovi prakticky před svou prázdnou svatyni – 1:0! Ani tohle však Turnov nezlomilo a v 17. minutě Jágr našel před brankou domácích Jankovýcha, ale ten na Mrázka nevyzrál. Po chvíli se Turnovští po skrumáži před ním stejně radovali, ale rozhodčí přerušil hru dřív, než puk přešel brankovou čáru!?

Rozjetý Turnov podporován skvělým fanklubem ve druhé třetině na Lomnici vlétl, ale sportovní štěstí bylo bohužel na její straně, což už předtím potvrdilo ubráněné dlouhé oslabení za zranění Mizeríka. Ve 22. minutě trefil Jankových tyč a hned nato jej napodobil Baran. Ve 26. minutě se za lomnickou obranu dostal Duda, ale na rozdíl od prvního utkání, tentokrát neproměnil. O minutu později se před Mrázkem ocitla trojice turnovských hráčů, ale ani natřikrát  neuspěla. Do toho se z brejku o blafák pokusil Maděra, ale i jeho lomnická jednička vychytala, takže prostřelit jej musel až v 37. minutě Jan Zákoutský! Radost hostů však neměla dlouhé trvání. Zatímco Isach pykal na trestné lavici za podražení, Lomničtí si svým neubránitelným signálem pomocí další nastřelené teče vedení opět vzali. Vyrovnání měl na hokejce ve své další šanci Maděra, jenže Mrázek jeho zdvojený pokus zase zneškodnil. Na dokonání smůly domácí záhy zvýšili už na 3:1.
Kdo si však myslel, že je rozhodnuto, mýlil se. V 52. minutě našel Jankových před brankou střelce víkendu Jana Zákoutského, a ten svou druhou brankou v utkání snížil. V dramatickém závěru se Turnovu oslabeného o do konce utkání vyloučeného Kysilku zranil Bažant, takže hosté museli vyslat do hry již třetího brankáře, ale to už si domácí svým čtvrtým úspěchem zajistili postup do finále, v němž se utkají s VTJ Liberec.

„Před sezonou byla naším cílem účast v play-off, čehož jsme dosáhli. Supervýkon a výhra doma byla příjemnou nadstavbou. Sic jsme měli k překvapení hodně blízko, ale je nutno brát v potaz také tradici a kvalitu lomnického mužstva. To naše se teprve buduje a sehranost byla také výrazným činitelem na miskách vah v součtu semifinálových zápasů. I přes obě porážky se patří klukům poděkovat za jejich výkony. Svou kůži rozhodně neprodali lacino, takže před nimi smekám klobouk,“ uvedl přímo na místě pro TvA Vladimír Jágr, manažer HC Turnov 1931.

Jeho hokejisty v této sezoně čeká už jen duel o 3. místo, o které se poperou s Českou Lípou. Bronz by byl určitě dobrou odměnou za vydařenou sezonu, a to nejen pro hráče samotné, ale také pro jejich super fanoušky, kteří s neúnavnou podporou vydrželi až do samotného konce semifinálového dvojzápasu.   
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 23)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.