HOKEJISTÉ SE HLÁSÍ O SLOVO: CO SE CHYSTÁ, ÚSPĚCHY, NÁBOR MALÝCH HOKEJISTŮ A VÝZVA NA KONEC!

0

PŘED NÁMI JE NOVÁ ÉRA DOBY LEDOVÉ. Rok 2015 změní v turnovském hokeji mnohé a do historických análů zdejšího sportu se bezesporu zapíše hodně tučným písmem. Bruslařský a hokejový klub Turnov se letos po splnění svých hlavních předsevzetí nejenže přetransformoval v HC Turnov 1931, ale především se může s celou sportovní veřejností města těšit na slavnostní otevření zbrusu nového zimního stadionu (ZS). Ten by se měl záhy změnit ve svatostánek zasvěcený nejen hokejistům, ale také jejich příznivcům a dalším milovníkům ledového království. Moderní stavba netradičního vzhledu v podobě želvy vyrostla závratným tempem. Hlediště okolo hrací plochy o rozměrech 59 x 26 m pojme na 350 sedících diváků, kterým bude k dispozici jak restaurace, tak i např. uvažovaný fanshop. Na hráče a rozhodčí čeká celkem sedm šaten a zázemí odpovídající současným společenským a hygienickým požadavkům. Rozsáhlé parkoviště by mělo umožnit bezproblémové odstavení aut všech mobilních návštěvníků.

HC Turnov po říjnovém otevření zimního stadionu čeká nejvyšší soutěž Libereckého kraje – krajská liga mužů, která se bude hrát tříkolově každý s každým, aby se po skončení základní části v play-off nejlepší týmy utkaly o mety nejvyšší. HCT, jenž změnil klubové barvy na „městskou“ kombinaci černá-červená-bílá, bude mít vedle A týmu, kde soupisku tvoří 4 brankáři, 8 obránců a 11 útočníků, také rezervu. Její soupiska se z malé části prolíná s tou „první“ a krom dvou brankářů je na ní ještě 5 obránců a dokonce 13 útočníků! 
A protože oficiální soutěž začne pro Turnovany ještě před slavnostním otevřením „zimáku“, které obstará duel s českými internacionály, ke svému prvnímu mistráku pocestují 18. října kam jinam – do Lomnice! Domácím divákům se poprvé představí v sobotu 31. října, kdy na svém ledě v 16.30 hodin přivítají hráče HC Frýdlant. V dalším kole to pak v sobotu 7. listopadu budou ve stejném čase vojáci z VTJ Liberec. „Nejprve nás ale prověří již zmíněné legendy, jako jsou Martinec, Kabrle, Janecký nebo Moravec, takže uvidíme, jak na tom po rozjezdu budeme,“ připomíná historický zápas HC Turnov hraný v rámci otevření ZS člen výboru Petr Soudský.

201509102035_sport_142_015_hokej

NA POČÁTKU BYLA MODRÁ HVĚZDA
Salonek bývalého vyhlášeného restaurantu pod Skaličkou „Modrá hvězda“ byl místem, kde se právě před deseti lety – 21. června 2005 – zrodil pokračovatel turnovských hokejových tradic – Bruslařský a hokejový klub Turnov.
V jeho čele již tehdy stál Ing. Jan Konejl, který na tomto postu zůstává i nadále, byť hokej bude působit pod jiným názvem. „Naším prvořadým cílem tehdy bylo sdružit pod jednu hlavičku všechny oddíly působící na Turnovsku a hlavně upozornit na absenci zimního stadionu, kde by hokejový klub mohl se vším všudy fungovat.“ V té době „ledňáčci“ (red. pozn: viz klubové barvy černá-oranžová-světlemodrá!), jejichž dresy oblékali vedle místních hokejistů jako první nejen bývalí hráči Železného Brodu a Rovenska p. Tr., ale také plejeři z vyšších soutěží, hrávali ve svých prvopočátcích se střídavými úspěchy hned dvě soutěže najednou!

201509102035_sport_143_015_hokej

To se však ukázalo jako velký problém, protože po počáteční euforii řada ze 43 hráčů, kteří prošli týmem, postupně „vystřízlivěla“ z hokejového opojení, a to vyústilo až v odstoupení ze soutěže v roce 2008. Paradoxně tou nejpovedenější sezonou byl předchozí ročník, v němž už BHK, hledající azyl hlavně na lomnickém ZS, startoval pouze v jedné soutěži Libereckého kraje. Turnovští se probojovali až do samotného finále, ale tam narazili na mnohem zkušenější VTJ Liberec. Jak se později ukázalo, i tak mělo tohle stříbro cenu zlata.

PŘÍPRAVKA MÁ NA CO NAVÁZAT
n201509102035_sport_144_015_hokejPsala se sezona 2008/2009 a tehdejší hokejová přípravka BHK Turnov hrající přebor Královéhradeckého kraje 3. tříd tuto soutěž vyhrála, a to ve společnosti týmů jako Lomnice n. Pop., Nová Paka, Jičín a dalších.
Je však s podivem, že historického klubového úspěchu bylo dosaženo v takřka provizorních podmínkách bez patřičného zázemí, kdy za takzvaně domácím ledem musel dětský tým cestovat do Lomnice nad Popelkou. Škoda jen, že záhy po tomto úspěchu se parta malých hokejistů z důvodů chybějícího zimního stadionu rozpustila,“ vzpomíná s rozporuplnými pocity trenér mládeže Martin Volf.

n201509102053_sport_145_015_hokejV právě začínající hokejové sezoně se chystá na své mladé předchůdce navázat i nynější generace přípravky, která se již pod názvem HC Sršni Turnov 1931 bude o podobné úspěchy v příštích letech snažit společně s trenérským týmem již v novém turnovském zimním stadionu, kde jim mohou být vytvořeny kvalitní tréninkové podmínky.
Pokud chcete, aby i vaše děti hrály hokej, který má v Turnově bohatou tradici nebo se naučili bruslit pod dohledem trenérů, neváhejte a využijte této příležitosti. Hokejový klub pořádá nábor dětí. Více informací získáte na tel. 733 167 233, e-mailu: volf.bhk@gmail.com nebo na www.hcturnov.cz.

VÝZVA
Vedení HC Turnov 1931, vědomo si odpovědnosti za řádné fungování a dobrou reprezentaci města, tímto vyzývá všechny zájemce o spolupráci na jakékoliv úrovni – partnery klubu, trenéry, pořadatele či případné sponzory, aby kontaktovali jednotlivé členy výboru buď osobně, telefonicky, nebo prostřednictvím elektronické pošty na kontaktní e-mail:
info@hcturnov.cz.
Předseda: Jan Konejl. Sportovní úsek: Libor Šlechta (605 758 403), Vladimír Jágr (603 879 698), Ivo Konejl (606 675 868). Mládež: Martin Volf (733 167 233). Členové VV: Petr Soudský (776 701 501), Pavel Mlejnek (607 905 056), Richard Benko.

Související články (celkem 23)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.