GYMNAZISTÉ „PEKLI“ PRO UKRAJINU, VYBRALI 44 TISÍC!

0

V těchto dnech se asi každý snaží nějakým způsobem pomoci lidem na Ukrajině, kteří musí čelit těžko uvěřitelnému válečnému strádání. „Na naši školu přišel e-mail z anglického gymnázia v Praze, aby se všechna gymnázia v republice spojila a připravila poměrně originální charitativní akci. Předal jsem tuto informaci své třídě – sextě. Studenti to vzali okamžitě za svůj úkol a akci uspořádali ve škole ve čtvrtek 10. března. Udělali nejen mě velkou radost, děkuji všem, kteří se na tom podíleli,“ shrnul profesor turnovského gymnázia Pavel Mlejnek.

Akce „Pečeme pro Ukrajinu“ spočívala v tom, že každý ze studentů do školy přinesl z domova nějaký kulinářský výrobek. Převažovaly dorty či koláče, na stolech byly bábovky a další pečivo. Hodně z nich mělo modro-žlutou polevu. „Vyzvali jsme studenty z našeho ročníku, ale i ostatní, jestli by se akce zúčastnili. Výsledek nás hodně překvapil. Odpočinkový prostor ve druhém patře školy byl po druhé vyučovací hodině zaplněn asi všemi studenty školy. Každý si něco vybral a přispěl,“ hodnotí za pořadatele Jakub Pimek ze sexty gymnázia.

Studenti s profesory nakonec během dne vybrali úctyhodných 44 tisíc korun, které putují na účet humanitární organizace Člověk v tísni.

Ilustrační snímek ze čtvrteční akce na gymnáziu

Do kasičky během dne doputovalo 44 tisíc korun!

Související články (celkem 38)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.