SMUTNÝM HRDINOU V HOKEJOVÉM DUELU S LÍPOU BYL GÓLMAN KAŠPAR

0

PLAY-OFF*/  Po vyrovnaném souboji s Lomnicí si domácí příznivci v prvním utkání o 3. místo s Českou Lípou v neděli 28. února ve vlastním prostředí nepřipouštěli žádné komplikace. Bohužel lomnický finalista Turnovu odrovnal dva brankáře a rtuťovitého Růzhu, takže kouč Jankových musel sestavou alespoň kosmeticky zamíchat. Na beku dostal místo absentujícího Mikuleho příležitost mladý Jakub Šimůnek a do brány se musel postavit Jakub Kašpar z B týmu. 

* HC Turnov 1931 – HC Česká Lípa 3:8 (1:1, 2:0, 0:7), branky 6. Mizerík (Jan Zákoutský), 30. Isach (Maděra), 37. Maděra (Isach), rozhodčí Novák – Serbus, Svobodová, vyloučení 6:7, využití 2:0, zásahy brankářů 35:25, diváků 310.
Sestava: Kašpar (57. Zuzaňák) – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Kysilka, Petr Zákoutský, Jakub Šimůnek – Mizerík, Jágr, Řezníček – Baran, Maděra, Isach – Žmolil, Duda, Drapák – Jiří Šimůnek.

201602290932_sport_41_016_hokej

Turnovští začali dobře a hned v 6. minutě se v přesilovce ujali vedení, když Jan Zákoutský našel před českolipskou brankou Mizeríka, a ten už si při svých repre juniorských zkušenostech věděl rady – 1:0! Jenomže pět minut na to tahavou střelou od modré našel odkrytý růžek Kašparovy svatyně Bauer, nejlepší hokejista, který se na turnovském ledě v prémiové sezóně objevil, a bylo srovnáno.

Ve druhé třetině šel Turnov po hloupých vyloučeních až do třech, ale čtvrtý brankář v řadě ukazoval, že také umí, a předváděl úžasné zákroky, kterými svůj tým hned několikrát podržel. V té době se hra rychle přelévala mezi oběma brankami a ve slibných pozicích se tak ocitli Isach, Drapák a Jan Zákoutský, ale chyběla tomu gólová tečka. Ta přišla až po půlhodině hry. Maděra nabil Isachovi, jenž po ledě mezi gólmanovy betony zařídil opětovné vedení. Zvýšit mohl v oslabení záhy Jiří Zákoutský, ale Lípa se ubránila. Kýženého třetího gólu se tak stadion Ludvíka Koška dočkal až ve 37. minutě, v níž se ve skrumáži před klecí Karáska svým důrazem uplatnil Maděra.

201602290932_sport_42_016_hokej

Do posledního dějství šli červenobílí se slibným dvoubrankovým náskokem, a diváci už řešili cestu k odvetě na led soupeře. Jenomže domácí hráči loučení na tom svém vůbec nezvládli. A jestliže do té doby jim byl Kašpar oporou, tak od 43. minuty ze své sítě lovil téměř všechny puky, které na něj Českolipští v rozmezí 43. a 46. minuty vyslali. Jejich společným jmenovatelem byl jediný hráč – Krupička! Dlužno dodat, že na jeho hattricku a bleskovém obratu se svým laxním přístupem podílel celý tým, zřejmě vyčerpaný z četných oslabení. Mnohem efektivnější hosté pak hru zcela ovládli a přes veškerou snahu domácích o zkorigování nelichotivého výsledku si ještě s chutí zastříleli.

Po vysoké prohře tak s rozporuplnými pocity odcházeli nejen někteří diváci, ale i někteří členové realizačního týmu. Jejich názory a postřehy přineseme v obsáhlejším hodnocení až po ukončení první mistrovské sezony. Jelikož se souboj o bronz hraje opět na dvě výhry, dostane HC Turnov 1931 za týden ještě možnost rehabilitace v českolipském pokračování.   
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 23)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.