HÁZENKÁŘKY ÚSPĚŠNÉ, VOLEJBALISTÉ ZAZNAMENALI PRVNÍ PORÁŽKU

0

Nejvzdálenější a také jeden z nejméně příjemných soupeřů čekal o minulém víkendu na turnovské házenkářky. Tentokrát ale nemusely vážit cestu až do Českého lesa, protože Tachovanky přijely do Českého ráje. A díky kvalitnímu výkonu domácích odjížděly bez bodového zisku. To u dorostenek to bylo přesně opačně! Basketbalisté hrají delší blok na venkovních hřištích, v Dobřichovicích utrpěli první porážku této sezony. V tabulce ale jsou na výborném 2. místě.

HÁZENÁ

* II. liga, ženy: TJ Turnov – TJ Slavoj Tachov 27:18 (12:6). Sestava (branky): L. Podhajská – L. Ševrová (9/5), D. Aissi (7), I. Tichá (3), Š. Gahlerová (2), A. Šafářová (2), P. Bártová (1/1), Kohoutová R. (1), Nalezencová J. (1), V. Ševrová (1), C. Davidová.
Nástup do zápasu vyšel lépe hostujícím hráčkám, které ve 2. minutě vedly 2:0, a kdo viděl utkání mladších dorostenek, začal mít pochybnosti, zda utkání nebude mít stejný průběh. Soupeřky hýřily rychlostí, tvrdostí… V 7. minutě však bylo srovnáno, na ukazateli svítil stav 2:2. O minutu déle se dostaly do vedení 3:2 opět západočeské házenkářky. Bylo to však jejich poslední vedení v tomto utkání. Ve 24. minutě vedly domácí hráčky o 4 branky (8:4) a do konce poločasu zvýšily brankové vedení ještě o další dva góly.
Čím vyšší byl brankový rozdíl, tím více byly soupeřky z Tachova nervóznější a nepříjemnější, což jim příliš nepomohlo. Za tvrdé fauly byly vyloučeny, hrály chvíli v oslabení 4 na 6. (J. Nalezencová utkání z důvodu zranění nedohrála). Nejvíce vedly domácí ženy o 12 branek (24:12, 25:13 v 52. a 53. minutě) a tak bylo o vítězkách rozhodnuto.
Turnovské házenkářky podaly v poli dobrý kolektivní výkon – nejen v útoku, ale také v obraně. (Současná nejlepší střelkyně druholigové soutěže, tachovská Zdeňka Sluková, se v Turnově prosadila pouze 3x). Svým výborným výkonem podpořila své spoluhráčky chytající Lucka Podhajská, která nastoupila i přes svůj zdravotní hendikep – výron v kotníku a předvedla výborné zákroky nejen ve hře, ale dokázala vychytat i 8 trestných sedmimetrových hodů!!!
Po čtyřech utkáních patří v tabulce házenkářkám Turnova 2. příčka.

* Mladší dorostenky, II. liga: TJ Turnov – TJ Slavoj Tachov 27:39 (12:22). Sestava (branky): Bíbová A., Voltnerová K. – Víšková V. (10/6), Vítková A. (5), Cvrčková L. (4), Palounková Ž. (4), Beranová T. (1), Hatašová Š. (1), Hrancová A. (1), Lohinová M. (1), Švarcová M. Turnovanky tabulku II. ligy zatím uzavírají.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

VOLEJBAL

TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ PO PORÁŽCE A VÝHŘE STÁLE NA DRUHÉ PŘÍČCE TABULKY

* TJ Sokol DOBŘICHOVICE – TJ Zikuda TURNOV 3:0 (15,21,19). Sestava: Fučík, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Kunc). Střídali: Folprecht, Kovář, Bukovjan, Šén.
V malé a nevyhovující tělocvičně s několika výjimkami se hosté nedokázali přizpůsobit prostředí a po nejhorším výkonu v sezóně odešli jednoznačně poraženi.
Oba týmy nastoupili v kompletním složení, a tak se dal očekávat pohledný a vyrovnaný zápas. Opak byl však pravdou a domácí do utkání vstoupili jako uragán a za stavu 5:1 hosté sáhli po prvním oddechovém čase. To však domácí hráče nezastavilo, skvěle jim vycházelo podání, a jelikož hosté nedokázali jejich razantní útoky ubránit, protože jich velká většina končila na stropě dobřichovické sokolovny, o vítězi nebylo pochyb.

* VŠSK MFF PRAHA – TJ Zikuda TURNOV 1:3 (-22,-27,16,-13). Sestava: Folprecht, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Bukovjan). Střídali: Kovář, Kunc, Fučík, Šén.
V rámci 6. kola zavítali turnovští volejbalisté na palubovku pražského týmu MFF. Turnováci si chtěli po nepovedeném utkání v Dobřichovicích spravit chuť a do utkání vstoupili koncentrovaně. Došlo také ke změnám v sestavě. Domácí nastoupili oproti loňské nevydařené sezoně také s několika změnami, hlavní posilou je exústecký nahrávač Průcha.
Utkání začalo vyrovnaně a ani jednomu z týmů se nepodařilo vytvořit si drobný náskok. První zlom ve skóre zaznamenali hosté, kdy se jim dobrou obranou v poli a na síti povedlo odskočit na 22:16 a o vítězi setu bylo i přes snížení domácích na 22:24 rozhodnuto.
Domácí však přidali a především dobrým podáním si vytvořili tlak, který přetavili ve vedení 7:3 a 13:9. Hosté však nehodlali set jen tak lehce odevzdat a zlepšenou koncentrací především na příjmu se dokázali vrátit do hry. Pomalu snižovali ztrátu a domácí znervózněli, k čemuž přispěla nepřesnými výroky i dvojice rozhodčích. Obrat nastal za stavu 22:19, kdy dokázali hosté při podání Vencovského otočit na 22:24. Domácí srovnali na 24:24, vytvořili si i dva setboly, které však hosté odvrátili a následný svůj třetí setbol proměnili.
I ve třetí sadě domácí tým nesložil zbraně. Opět vyrukoval s kvalitním servisem, který podpořil i dobrou obranou a na tuto hru již hosté nenašli recept. Po celkem jednoznačném průběhu se tak pokračovalo ve čtvrté sadě. Za zmínku snad stojí pouze několik oboustranně fatálních chyb rozhodčích, kdy následné protesty byly odměněny několika kartami různých barev na obou stranách.
Hosté vstoupili do čtvrté sady po karetních odměnách zdravě nabuzeni a jejich výkon šel výrazně nahoru. Domácí byli v úvodu pouze diváky a po strojové hře hostů svítil na tabuli postupně stav 1:5, 4:12 a 8:18. Domácí postupem času rezignovali, a tak bylo jasné, že tři body budou transportovány do Turnova.
V tabulce týmu z Českého ráje patří 2. příčka.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.