TURNOV DOMA PODLEHL DOBROVICI

0

Z utkání posledního prázdninového víkendu je tu domácí prohra divizního Turnova 2:4 s Dobrovicí, ani v krajském přeboru naši zástupci nezvítězili. Sedmihorky prohrály v Hrádku nad Nisou, pěnčínská divizní rezerva remizovala ve Višňové. V I. A třídě se začíná zdát, že mužstvo Mírové navazuje místem na konci tabulky na minulý ročník. Jenišovice v I. B třídě venku remizovaly, a tak čest Turnovsku dělají hráči Rovenska, kteří v tomto ročníku patrně hodlají obývat vyšší příčky mistrovské tabulky…

DIVIZE C

* FK Pěnčín-Turnov – FK Dobrovice 2:4 (0:2), branky 48. Bárta, 73. Papoušek (pk) – 3. Šídlo, 37. Váňa, 47. Rudolf, 50. Volf (pk), rozhodčí Kapoun, ŽK 1:2, ČK 1:1, diváků 210. Sestava: Bojčuk – Finklár, Chlumecký, Novotný, Beníšek – Obžera (46. Bárta), Kunst, Douglas (84. Moravec), Bernát – Hamuliak (52. Tvrdý), Papoušek.
Diváci ještě nezabrali svá místa na tribuně a hosté se už radovali. Po čtvrthodině přidali druhý gól, ale asistent Gaub jim odmával postavení mimo hru. Turnov se pak snažil srovnat skóre, v čemž byl nejpilnější kapitán Bernát, ale nejprve svou příležitost prováhal, poté po pěkné individuální akci mířil mimo branku. V době největšího tlaku domácích přišel rohový kop Dobrovic a po nedorozumění Novotného s gólmanem Bojčukem hosté opět zvýšili náskok.
Také po změně stran nebyl úvod pro Turnovské příjemný, neboť po dalekonosné střele dobrovického Rudolfa znovu inkasovali! Hned z protiútoku však střídající Bárta s přehledem snížil, ale v divoké pětiminutovce přišlo vyloučení turnovského Chlumeckého a hosté penaltou Volfa potvrdili třígólový náskok. Táž situace proběhla i na opačném pólu hrací plochy, když po sražení unikajícího Bernáta přišla rovněž červená karta a Papoušek mohl z pokutového kopu snížit na 2:4. Závěrečný tlak modrobílých přinesl v 86. minutě jen povedenou střelu Bernáta, avšak i přes teč obránce ji brankář Dobrovic, byť s vypětím všech sil, stačil odvrátit na roh. Svou převahu vyjádřili hosté po břevnu ještě dvěma šancemi v poslední minutě!

Ostatní výsledky: V. Mýto – Pardubice B 4:1, Dvůr K. – Č. Brod 3:1, Živanice – Náchod 2:0, Č. Třebová – Letohrad 0:1, Benátky – K. Hora 4:1, Týniště – Ústí 2:3, Jablonec – Trutnov 3:1

16. Týniště n. O.  4 0 0 3 3:12 0

* Slovan Hrádek n. N. – FK Sedmihorky 1:0 (1:0), rozhodčí Bohatý. V pohraničí se jen tak nevyhrává, takže jediná, zato rozhodující branka domácích už v prvním dějství souboje o 10. příčku mistrovské tabulky KP a lepší skóre přiřkly tuto pozici hrádeckému Slovanu. Bližší informace se nám vzhledem k uzávěrce TvA bohužel nepodařilo zjistit.

* Jiskra Višňová – FK Pěnčín-Turnov B 2:2 (0:1), rozhodčí Šmíd, ŽK 3:5, diváků 100. Sestava: Semenský – Šteffan, Šimek (80. Horák), Matoušek, Veber (46. Poláček) – Korček, Patka – Petřivý, Kratochvíl, Fingurhut – Šulc (70. Žabokrtský).
Divizní rezerva již nutně potřebovala bodovat, a to se jí podařilo na horké půdě loňského lídra nejvyšší krajské soutěže. Na úspěch zadělal už v 7. minutě svým gólem Kratochvíl a rozhodl tak o vítězi prvního poločasu. Oproti košťálovskému „propadáku“ rapidně zlepšený výkon svěřenců Josefa Petříka korunoval vyrovnáním v 96. minutě Patka. „Ani dnes to nebyl herní projev podle všech mých představ, ovšem s bodem z Višňové spokojen každopádně být musím,“ glosoval výsledek lakonicky turnovský kouč.

Ostatní výsledky: V. Hamry – Bozkov 3:3, Skalice – Mšeno 2:1, Č. Lípa – Doksy 3:1, Chrastava – Ž. Brod 3:2, Semily – Košťálov 2:1

I. A TŘÍDA

* Stráž p. R. – SK Mírová p. Koz. 5:1 (2:0), rozhodčí Vokřínek, ŽK 2:4, diváků 80. Sestava: Vrabec – Hadač, Gerboc, Hejduk, Tvrzník (84. Vávra) – Grebeníček, Zelnický, Kovář, Taibr  – Kázmer, Močkovský.
Ani novic v mírovské brance Jan Vrabec nezabránil pravidelné porci gólů v síti SK. Ten již potřetí vyfasoval „bůra“, když čestný úspěch si po střele z penaltové značky připsal bratr trenéra Michala Kováře Marcel. Do řeči nebylo oběma. „Když dostanete pět branek, a z toho čtyři ze standardních situací, asi není co komentovat…,“ prohlásil rezignovaně starší z nich s tím, že se na tuto defenzivní činnost bude muset mužstvo mnohem lépe připravovat.

Ostatní výsledky: Lomnice – Harrachov 3:2, Kr. Studánka – Frýdlant 1:3, Hejnice – Rynoltice 3:4, Mimoň – VTJ Rapid 2:1, B. Kostel – Desná 5:1, Cvikov – Doubí 3:3

I. B TŘÍDA

* Rychnov u JBC – FC ATAX Jenišovice 2:2 (0:1), branky 21. Vích, 56. Vavřich, rozhodčí Pavlů, ŽK 4:2, diváků 150. Sestava: Sucharda – Pekař, Šimek, Bubák, Holeček – Hradecký (61. Rác), Kalousek, Bernard, Resl – Vít, Vavřich.
Byť si ATAX podle slov trenéra Petra Randáka vypracoval gólovek minimálně na pět mistrovských zápasů, nakonec z toho byl alespoň první bod. Poločasové vedení zajistil svým barvám Vích. Na toho v druhé půli dokonce „zívala“ prázdná brána, ale tu překopl i s ochrannou sítí, takže domácí se mohli přidržet známého fotbalového pořekadla „Nedáš – dostaneš a srovnali krok!“ Hosté tak museli být rádi za trefu z hlavy svého druhého útočníka, když možnou vítěznou koncovku jim vzal závěrečný hvizd hlavního arbitra, který utkání „uřízl“ již v 88. minutě!?

* Sokol Rovensko p. Tr. – SEBA Plavy 3:0 (1:0), branky 32. Pařík, 64. Koudelka, 90. Rympler, rozhodčí Háša, ŽK 3:3:, diváků 120. Sestava: Koubus – Špína, Štěpnička, Kněbort, Vítek – Mencl, Náhlovský, Pařízek (89. Mrňák), Koudelka  – L. Malý, Pařík (74. Rympler).
Rove mění své hřiště v nedobytnou tvrz a svému soupeři nechali okusit hořkost první porážky v soutěži. Sokol hosty prakticky k ničemu nepustil a po celou hrací dobu kontroloval vývoj utkání. Po půlhodině hry vedl 1:0, když zpětnou přihrávku Koudelky poslal za záda plavského brankáře zkušený Pařík. Pak se v nahrávače změnil jindy ostrostřelec L. Malý, který nejprve „namazal“ na gól oslavenci Koudelkovi a poté dal v poslední minutě vyniknout střídajícímu Rymplerovi.

Ostatní výsledky: Rokytnice – Smržovka 1:1, Ž. Brod B – V. Hamry B 3:1, Jilemnice – Držkov 0:2, Zásada – Pěnčín 0:2, H. Branná B – Mšeno B 4:1, dohrávka: Zásada – Ž. Brod B 3:0

1. Pěnčín  3 3 0 0 8:3 9
2. Držkov  3 3 0 0 10:6 9
3. Rokytnice n. J.  3 2 1 0 6:4 7
4. Železný Brod B 3 2 0 1 7:3 6
5. Horní Branná  3 2 0 1 9:6 6
6. Rovensko p. Tr.  3 2 0 1 5:6 6
7. Plavy   3 1 1 1 6:5 4
8. Mšeno B  3 1 0 2 9:8 3