VOLEJBALISTÉ TJ ZIKUDA TURNOV VSTUPUJÍ DO PREMIÉROVÉ SEZONY

0

Skončilo letní období a ke slovu se opět hlásí halové sporty, mezi nimiž v Turnově nechybí ani místní volejbal. Po loňské velmi úspěšné sezoně a vítězství ve 2. lize vstupují hráči TJ Zikuda Turnov do svého premiérového ročníku v 1. lize a je jasné, že je čeká velmi těžká práce. Stejně jako při svém vstupu do 2. ligy bude hlavním cílem mužského „áčka“ při své nováčkovské sezoně především udržení soutěže a postupná aklimatizace na kvalitnější volejbal, který je bude letos ve vyšší soutěži čekat. Po skončení sezony a pár týdnech volna, kdy se hráči dávali zdravotně do pořádku, zahájil tým fyzickou přípravu, v rámci které absolvoval několik turnajů. Za zmínku stojí především finálová účast a konečné 2. místo na tradičním turnaji v Dřevěnici.

Ne vždy se takto výsledkově dařilo, ale v této fázi šlo především o to začlenit nové hráče do týmu a stmelit partu. Do haly se tým přesunul v polovině srpna, když se hned na úvod herní přípravy umístil v kvalitní konkurenci na turnaji v Hradci Králové na 2. místě.
Do zahájení soutěže se bude tým připravovat v domácích podmínkách, kde se zaměří především na vypilování herních kombinací a zdokonalení individuálních herních činností. Pak už bude turnovské hráče čekat poslední generálka, k níž zajíždí k utkání 1. kola Českého poháru do Chocně, a následně start 1. ligy v podobě domácích utkání se Slávií Hradec Králové (26. 9. – 19.30 hod.) a loňským vícemistrem VK Choceň (27. 9. – 17.00 hod.).

Ve složení týmu dochází oproti minulé sezoně pouze k drobným změnám. Jelikož vstupujeme do vyšší soutěže, bylo potřeba kádr rozšířit především o zkušenosti. Do týmu tak přichází z České Lípy smečaři Peníška a Šén, z České Třebové libero Hýbl a ještě řešíme post blokaře, kde bychom chtěli posílit ještě o jednoho hráče. Na straně odchodů je to naopak Uhlárik a opora týmu Lukavec, který již z časových důvodů nechtěl dále pokračovat. Na hostování do nižší soutěže půjde sbírat zkušenosti Macháč (Malá Skála) a střídavý start do B týmu bude mít Maier. Jinak nebylo do fungujícího týmu třeba více zasahovat. Problémem však zůstává prodělané zranění univerzála Melicha, který tak pravděpodobně nestihne začátek soutěže, a taktéž možný odchod blokaře Marka, který pravděpodobně zamíří do zahraničí. Důležité je, že i pro příští sezonu lze počítat s Konečným a v omezeném rozsahu i s Pláteníkem.
Tým tak má aktuálně tuto podobu: nahrávači Folprecht, Novák, blokaři Kovář, Vacík a Marek, smečaři Charousek, Peníška, Šén, Koláčný, Pláteník, Maier, univerzálové Konečný, Melich a libera Vojta, Hýbl a Strnad, z nichž někteří hráči jsou schopni nastoupit na různých postech.

Novinkou v působení místních volejbalistů bude nový hrací systém, který je odlišný od toho, který diváci znali z působení ve 2. lize. Již se nehrají sobotní dvojzápasy, ale hracími dny jsou tentokrát pátek a sobota. V obou případech budou utkání začínat ve večerních hodinách, páteční zápasy budou začínat ve sportovní hale ve Skálově ulici vždy v 19.30, sobotní většinou od 17.00 hodin. S každým soupeřem se v sezoně potkáme dvakrát v rytmu doma – venku, přičemž během víkendu odehrajeme vždy dvě utkání. Regionálně blízká družstva budou tvořit tzv. „dvojičky“. Po skončení základní části přijdou na řadu play-off (1.-8. místo) a play-down (9.-12. místo). Zpestřením soutěže bude účast reprezentace kadetů ČR, což bude jistě prestižní záležitost. Utkání proběhne ve Spotcentru v Nymburce 11. října od 17.00 hodin.

Turnovští hráči se tak postupně střetnou kromě loňských finalistů VK Choceň a MFF Praha s týmy ČZU Praha B a C, Sokol Dobřichovice, EGE České Budějovice, Ledko Kladno, SG Brno, Slávia Hradec Králové, VK Nymburk a letošním účastníkem extraligy VSK Staré Město. Týmy ČZU a Brna jsou záložními týmy extraligových celků, stejně jako EGE je zálohou extraligového Jihostroje a Nymburk benáteckého Karba.

Všichni fanoušci volejbalu jsou proto zváni do turnovské haly ve Skálově ulici, kde budou utkání probíhat a k vidění bude jistě velmi zajímavý sport. Veškeré aktuální informace jsou umístěny na internetových stránkách www.turnov-volejbal.cz, nebo v oddílové vývěsce na prodejně Hokof sport v Palackého ulici a v médiích.

Závěrem je nutno se zastavit i u současných mládežnických týmů. Jak tým juniorek, tak i tým juniorů budou již druhou sezonu působit v 1. lize. 

Jak je známo, úspěchy přinášejí i starosti se zajištěním finančních prostředků, a tudíž se sluší závěrem poděkovat našim sponzorům, díky kterým můžeme v této soutěži působit, jelikož i finanční náklady na následující sezonu budou s 2. ligou nesrovnatelné. Největší dík tak patří našemu generálnímu partnerovi ZIKUDA vodohospodářské stavby, který byl myšlence o účasti v 1. lize nakloněn, a jelikož se přidali i naši hlavní partneři PIVOVAR ROHOZEC a Pekárna a cukrárna MIKULA, a podařilo se nám najít i nové partnery SEMILEAS, KB CAR HYUNDAI Liberec a KERAVA LOGISTIC, nehrálo ekonomické hledisko při rozhodování o účasti v soutěži až takovou roli. Dík patří i tradičním sponzorům VINS-FRANCE, CIKO komínové systémy, restaurace DIVIZNA, TUKOS kominické centrum, hotel PARADIS a SIGG.  

Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz, www.turnov-volejbal.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.