KONKURZ NA ŘEDITELE ZŠ VE SKÁLOVĚ ULICI: STANOVISKO VEDENÍ MĚSTA

0

Na četné dotazy čtenářů jsme dnes požádali vedení města, aby bylo k výsledku konkurzu na ředitele ZŠ ve Skálově ulici podáno vysvětlení, které více ozřejmí rozhodnutí rady města o jmenování nového ředitele školy (ZDE). Stanovisko přinášíme v plném znění:Rada města v pondělí 13. května projednávala jmenování ředitele ZŠ ve Skálově ulici téměř hodinu a půl a jednání to bylo velmi složité. Pro jmenování stávajícího ředitele Romana Mareše do funkce na další období hovořil výsledek konkurzního řízení – Mareše dali na první místo 4 ze 7 členů konkurzní komise, Loukotu 2. Roman Mareš pak po vyhodnocení výsledků v souladu s vyhláškou, kdy se jedno nejlepší a jedno nejhorší umístění nepočítá, získal v konkurzu o jeden bod více než Michal Loukota. Pro jmenování stávajícího ředitele hovořilo také hodnocení české školní inspekce (poslední inspekce na škole proběhla letos na jaře) a zprávy a reference odboru školství, kultury a sportu.

Proti tomu stál postupný úbytek 200 žáků v období čtyř let a nespokojenost některých rodičů a učitelů s atmosférou ve škole. Ke kladům případného nového ředitele Michala Loukoty patřilo jeho umístění v konkurzním řízení, kdy bez zkušeností v základním školství získal pouze o bod méně než stávající ředitel. Pro hovořilo také jeho mládí a ambice. K argumentům mnohých, proč nejmenovat Michala Loukotu novým ředitelem školy, patřily jeho nulové pedagogické zkušenosti na základní škole a skutečnost, že dosud nepůsobil v žádné manažerské funkci ve školství.

Při závěrečném hlasování nebyla rada města schopna rozhodnout aklamací, proto bylo přistoupeno k tajnému hlasování. V něm Michal Loukota získal 5 hlasů a Roman Mareš 4 hlasy. Proto byl nakonec Michal Loukota jmenován novým ředitelem ZŠ ve Skálově ulici. Starosta města Tomáš Hocke byl zastáncem změny ve vedení uvedené školy.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.