KONTAKTNÍ A ADAPTAČNÍ CENTRUM KOTVA VE ŽLUTÉ PONORCE

0

V součinnosti s městem Turnov je od 14. března zřízeno v prostorách Žluté ponorky v Husově ulici čp. 77 kontaktní centrum pro příchozí z válečné Ukrajiny, které je otevřeno každý všední den od 8.00 do 12.00 hodin.

Adaptační program pro školáky (6-14 let) nabízí zdarma dopolední výuku českého jazyka, případně dalších předmětů v ukrajinštině. Výuka probíhá v oddělených skupinách dle věku a počtu zájemců. Po dohodě lze pro „školáky“ zajistit oběd v jídelně.
Kontaktní centrum KOTVA je otevřeno všem, tedy i rodičům. Do vyčerpání kapacity 40 osob se není třeba předem nikde hlásit. Zájemci mohou rovnou přijít, děti mladší než 6 let pouze s doprovodem. K dispozici je kuchyňka a zázemí volnočasového klubu (hry a drobné činnosti).
Nabízíme: základní informace, základy češtiny, zájmové aktivity, prostor pro setkávání, vzájemnou podporu.
Kontaktní tel. 722 948 330, www.ponorkaturnov.cz

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY PRO PRÁCI S DĚTMI Z UKRAJINY
Pokud mluvíte česky i ukrajinsky (nebo rusky) a máte chuť a čas v dopoledních hodinách pomáhat s dětmi nebo vyučovat, ozvěte se na: info@ponorkaturnov.cz, tel. 722 642 287.
Pokud nemluvíte česky a můžete vypomoci, ozvěte se také. Vytváříme tým dobrovolníků (i několik hodin za týden nám pomohou).
Více o kontaktním centru KOTVA na https://www.ponorkaturnov.cz/kontaktni-centrum-kotva
Tomáš Zakouřil, ředitel Střediska volného času ŽLUTÁ PONORKA TURNOV

Související články (celkem 37)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.