Počty nově příchozích z Ukrajiny klesají

0

V posledním dubnovém týdnu prošlo krajským asistenčním centrem Libereckého kraje pro pomoc Ukrajině 408 uprchlíků z válečných míst, z toho 90 jich bylo v kraji ubytováno. Jak k tomu po jednání krajského krizového štábu doplnil hejtman Martin Půta, počty příchozích trvale klesají, už jsou zaregistrovány i případy, že se lidé vrací zpět domů na Ukrajinu. Kraj se nicméně připravuje i na možnou variantu, že by vzhledem k vývoji situace mohla přijít další vlna uprchlíků, což si samozřejmě nikdo nepřeje. Řeší se také scénář umístění většího počtu ukrajinských dětí do základních škol od září. Ubytovací zařízení v kraji jsou zatím dostatečná.
Krajské asistenční centrum, které se nachází v sousedství budovy krajského úřadu, má novou otevírací dobu pro vyřizování administrativy: pondělí-pátek 7.00-17.00 hod. a sobota-neděle 8.00-15.00 hod. Více informací na ukrajina.kraj-lbc.cz.
Stále také funguje veřejná sbírka v podobě transparentního bankovního účtu, který založil Liberecký kraj. Peníze z tohoto účtu přímo pomohou rodinám a osobám prchajícím před válkou z Ukrajiny. Číslo účtu je 777 24 02 22/0100.
V Turnově bylo k 2. květnu registrováno 361 osob s uděleným pobytových oprávněním, v Karlovicích 124, v Rovensku pod Troskami 71, Malé Skále 39, Příšovicích 18 a v Přepeřích 16. V Liberci je to 4 256 osob.

Související články (celkem 38)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.