POMÁHÁME UKRAJINĚ III – ROVENSKO POD TROSKAMI

0

Město Rovensko pod Troskami jednoznačně odsuzuje invazi ruských vojsk na území Ukrajiny a jednoznačně podporuje ukrajinský lid v jeho boji za zachování suverénního svobodného státu. Na tomto se zastupitelé města Rovensko pod Troskami shodli na mimořádném pracovním jednání 28. února t. r. Zároveň se dohodli, že město Rovensko pod Troskami poskytne válečným uprchlíkům ubytování a následně zajistí jejich základní potřeby. Předpokládá se, že se bude jednat hlavně o ženy a děti. K tomu bude vyčleněna část ubytovacích kapacit v rekreačním středisku Palda, dále bude poskytnuto ubytování ve zdravotním středisku v prostorách bývalé dětské ordinace.

Město vyzývá obyvatele, pokud doma mají nevyužitou starší válendu s matracemi nebo jinou funkční postel, kterou by mohli pro tento účel poskytnout, aby zavolali na tel. 481 382 119, 724 149 530, nebo napsali na e-mail: starosta@rovensko.cz, popřípadě přišli se domluvit osobně. Budou také potřeba skříňky, stolky, židle a základní nádobí.

Rekreační středisko Palda, Rovensko pod Troskami

HUMANITÁRNÍ POMOC
Potřeba jsou mj. spacáky, teplé deky, přikrývky, polštáře, termodeky, karimatky, hygienické potřeby pro ženy a děti (pleny, vložky), mycí prostředky (mýdla, zubní pasty, kartáčky, ručníky), baterky, náhradní baterie, pláštěnky, stany. Vše buď nové nepoužité, nebo vyprané, vhodné k okamžitému použití.
Tyto věci mohou občané donést každé pondělí a středu od 13.00 do 15.00 hod do budovy radnice v Rovensku pod Troskami – případně podle dohody. Další možností je věci odvézt do Turnova či na Hasičský záchranný sbor v Liberci, ul. Šumavská 414/11.

UBYTOVÁNÍ PRO VÁLEČNÉ UPRCHLÍKY
Jedná se především o ženy s dětmi. Muži zůstávají bránit vlast. Kdo má možnost a je ochoten poskytnout ubytování, popř. stravování ukrajinským válečným uprchlíkům, ať zašle na e-mail: m.u@rovensko.cz nebo starosta@rovensko.cz následující informace: název (jméno) poskytovatele ubytovacího zařízení, adresa, kapacita ubytovací a stravovací, kontaktní osoba (jméno, mobil, e-mail). Soupis bude předán Krizovému štábu Libereckého kraje, který koordinuje poskytovanou pomoc.

FINANČNÍ POMOC – viz celorepublikové sbírky Českého červeného kříže, Člověka v tísni, Charita pro Ukrajinu ad.

(Zdroj: Jiřina Bláhová, starostka a zastupitelé města Rovensko pod Troskami)

Související články (celkem 37)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.