POMÁHÁME UKRAJINĚ IV – OBČANSKÁ INICIATIVA TURNOV POMÁHÁ

0

Dnes byly spuštěny internetové stránky Turnovpomáhá.cz, za kterou stojí občanská iniciativa tvořená lidmi, kteří chtějí pomáhat a pomáhají Ukrajině a příchozím z tohoto válečného konfliktu, kteří u nás hledají klid a bezpečí.

Iniciativa se po dohodě s městem Turnov primárně věnuje sběru informací o možném ubytování potřebných na Turnovsku. Ti, co mohou prostory poskytnout, by měli na adresu zobrazenou na webu napsat podrobnosti o nabízených prostorách a předpokládanou dobu možného ubytování. Specifikovat také mají výpočet nákladů na energie a své komunikační jazykové schopnosti.

Další aktivitou je sběr konkrétní humanitární pomoci – drogistické zboží, deky, spacáky, případně léky můžete nosit na Mariánské náměstí čp. 20, Turnov (notářská kancelář Martiny Pokorné), sbírka organizovaná městem Turnov se nachází v Hasičské zbrojnici, Hruborohozecká 388, Daliměřice.
Na stránkách občanské iniciativy je také umístěn registr materiální pomoci. To jsou věci, které budou rodiny z Ukrajiny potřebovat v některých ubytovacích prostorách. Uvedete, co můžete poskytnout, a zanecháte na sebe spojení. Jedná se např. o postele, palandy, matrace, skříně, lednice, vařiče, rychlovarné konvice nebo pračky.

Osloveni jsou také odborníci – lékaři, psychologové, tlumočníci a další, kteří budou moci v budoucnu příchozím pomáhat. Na stránkách budou k dispozici také pracovní nabídky.

V nejbližší době bude zveřejněno číslo transparentního účtu, ze kterého budou financovány neodkladné věci související s pobytem uprchlíků na území města Turnova a jeho nejbližšího okolí. V první fázi se jedná o léky, nutné hygienické potřeby, jídlo, dále pak náklady na energii v bytech, kde budou umístěni.

Přehled e-mailových adres:
* nabídky na umístění uprchlíků adresujte na ubytovani@turnovpomaha.cz
* sbírka věcí, které můžete poskytnout – sbirka@turnovpomaha.cz
* odborníci s nabídkou služeb – pediatři, psychologové, zubaři, gynekologové, skladovací prostory, tlumočníci…. odbornici@turnovpomaha.cz

Za projektem Turnov pomáhá, z. s., stojí rada spolku: Ivan Dřevikovský, Daniela Weissová a Zbyněk Miklík.
Jménem spolku mohou dále jednat: Martina Pokorná, Daniel Havlík, David Schindler a Svitlana Dorchynets.

www.turnovpomaha.cz

Související články (celkem 38)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.