Z Turnova dnes brzo ráno odjela další část pomoci

0

Dnes brzo ráno odvezli turnovští hasiči další část humanitární pomoci Ukrajině do centrály HZS v Liberci. Jednalo se konkrétně o šest palet věcí, které do „hasičárny“ v Daliměřicích přinesli v tomto týdnu místní občané. Podle velitele turnovských hasičů Martina Bartoníčka mohou lidé věci samozřejmě přinášet dál. Žádané jsou např. protizánětlivé léky, gázové obvazy, zaškrcovadla, hygienické potřeby pro ženy a pro děti, deky a spacáky…

Sběrné místo hasičů je na adrese: Hruborohozecká 388, Daliměřice. Ideální, když před odjezdem budete kontaktovat přímo Martina Bartoníčka na tel. 723 798 999, hasici@turnov.cz.
V příštím týdnu se zatím předběžně počítá, že daliměřická hasičská zbrojnice by byla pro potřeby humanitární sbírky otevřena denně od 15.00 do 18.00 hodin.

Další sběrné místo materiální pomoci pro Ukrajinu bude od pondělí 7. března pod patronací Českého červeného kříže fungovat v domově mládeže Střední zdravotnické školy v Turnově v ulici 28. října. Otevřeno bude každý všední den od 14.00 do 19.00 hodin. Přinášet sem můžete spacáky, teplé přikrývky, polštáře, termodeky, hygienické potřeby, předplacené SIM karty, baterky a baterie, trvanlivé potraviny, kojeneckou stravu, volně prodejná analgetiky ad.

Prostředků v první vlně humanitární sbírky lidé přinášejí velké množství kamkoli, kde je tato pomoc vybírána. Postupně bude nutné zaměřit se na konkrétní pomoc pro ubytované osoby. První rodiny z válkou zasažené Ukrajiny již byly na Turnovsku ubytovány.

Související články (celkem 37)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.