MEMORIÁL LUDVÍKA DAŇKA 2013

0

Tradiční Daňkův memoriál je letos zařazen do seriálu evropských atletických mítinků European Athletics Outdoor Area Permit Meetings 2013. Zároveň je letošní 14. ročník, který se koná v úterý 28. května, poprvé zařazen do atletické extraligy a potvrzen je už start několika hvězd. V hlavní memoriálové disciplíně hodu diskem již potvrdili účast Gerd Kanter z Estonska, Virgilius Alekna z Litvy, Piotr Malachowski z Polska nebo další polský reprezentant Robert Urbanek. Přijedou i nejlepší čeští atleti. Bude tu i elitní koulař Dylan Armstrong z Kanady. Tradičně přijedou zástupci Českého olympijského výboru a také olympionici v čele s Danou Zátopkovou.

Setkání se koná na počest legendárního českého diskaře Ludvíka Daňka, který na turnovském stadionu v roce 1964 hodil světový rekord 64,55 m. Manažerem mítinku je diskař Imrich Bugár.

V letošním roce pořadatelé z AC Syner připravili několik novinek. Na ploše stadionu bude k dispozici velkoplošná projekce, kvalitnější ozvučení včetně hudebních vložek, pro děti je připravena speciální VIP zóna, kde se budou moci setkat s aktivními sportovci i sportovními legendami a případně i získat jejich podpis.

Rozpočet memoriálu je 1,360 mil. Kč, což je nejvíc v historii. Město Turnov rozhodnutím zastupitelů věnovalo 400 tisíc, Liberecký kraj 300 tisíc, stejnou částkou má přispět i ministerstvo školství. Zbytek nákladů uhradí sponzoři. Největší část peněz jde na startovné elitním diskařům a koulaři Armstrongovi.

Více informací najdete na nových webových stránkách Memoriálu Ludvíka Daňka:
http://memorial-ludvika-danka.acturnov.com

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.