MEMORIÁL LUDVÍKA DAŇKA 2014

0

Tradiční Daňkův memoriál byl zařazen do seriálu evropských atletických mítinků European Athletics Outdoor Area Permit Meetings 2014. Zároveň je letošní 15. ročník, který se koná v úterý 27. května na městském atletickém stadionu v Turnově, zařazen jako mítink Česká spořitelna atletické extraligy. Potvrzen je už start několika hvězd. V hlavní memoriálové disciplíně – hodu diskem – již potvrdili účast Gerd Kanter z Estonska, Virgilius Alekna z Litvy, Piotr Malachowski z Polska a další. Představí se také turnovský odchovanec Jaromír Mazgal.

Ve vrhu koulí mužů se diváci mohou těšit na velmi kvalitní soutěž. Představí se dvacetimetroví koulaři. Hvězdou disciplíny bude David Storl z Německa, stříbrný z OH v Londýně, v současné době nejlepší světový koulař. Startovní pole bude dále obsazeno českými, velmi kvalitními závodníky světové třídy. „Představit by se měli vynikající sprinteři, přijede Kim Collins (Svatý Kryštof a Nevis – pozn. red.), Lloyd Zwazia ze Zimbabwe, očekáváme účast nejlepších českých závodníků, celé české špičky v rámci atletické extraligy. Rádi bychom, aby Pavel Maslák nastoupil v rámci štafety 4 x 100 metrů, stejně tak Jakub Holuša ve štafetě 4 x 400 metrů,“ zve prezidentka pořádajícího AC Syner Turnov Jana Svobodová.

Setkání se každoročně koná na počest legendárního českého diskaře Ludvíka Daňka, který na turnovském stadionu 2. srpna 1964 hodil světový rekord 64,55 m. Letos se tedy vše navíc ponese ve znamení oslav velkého výročí. Známá je i skutečnost, že Ludvík Daněk se do Turnova rád vracel. O tom by ostatně měl být i krátký videodokument, který připravuje Milan Brunclík a který by měl mít premiéru v srpnový výroční den.
Manažerem mítinku je tradičně Imrich Bugár. Přijedou i legendy českého sportu v čele s Danou Zátopkovou.

Na ploše stadionu bude k dispozici velkoplošná projekce, kvalitní ozvučení včetně hudebních vložek, pro děti je připravena speciální VIP zóna, kde se budou moci setkat s aktivními sportovci i sportovními legendami a případně i získat jejich podpis.

Začátek mítinku je stanoven na 14.30 hodin, hlavní závod – disk mužů – začíná v 16.00 hodin, koule mužů v 17.10 hodin. Program je připraven až do 19.00 hodin. Vstup na stadion je volný.

Další informace najdete na http://memorial-ludvika-danka.acturnov.com.

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.