11. ROČNÍK MEMORIÁLU LUDVÍKA DAŇKA V TURNOVĚ BUDE!

0

Všude kolem nás v poslední době stále dokola zaznívá zaklínadlo celosvětové ekonomické krize. Firmy přehodnocují své výrobní programy, občas lze zaslechnout, že i některé větší sportovní a kulturní akce se letos možná neuskuteční. Týká se to také turnovského Memoriálu Ludvíka Daňka, který je dlouhodobě třetím největším atletickým mítinkem v České republice? „Ne, memoriál bude,“ sdělila TvA mluvčí atletů AC Syner Turnov Jana Svobodová.

Podle ní by v úterý 26. května měli do Turnova přijet nejlepší tři diskaři loňských olympijských her v čele s olympijským vítězem Gerdem Kanterem z Estonska. Ti si zde opět připomenou světový rekord Ludvíka Daňka, který v Turnově vytvořil v roce 1964. Svou účast již přislíbily hvězdy české atletiky, olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková a světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle.

 

„Rozpočet letošního ročníku by se měl pohybovat kolem 1,5 milionu korun, sehnat takovou částku dnes opravdu není jednoduché,“ přiblížila Svobodová. Organizátoři mohou počítat se schválenou podporou z rozpočtu města Turnova ve výši 400 tisíc korun, finančně by měl mítink podpořit i Liberecký kraj (hejtman Stanislav Eichler přislíbil záštitu nad letošním memoriálem). Turnovští atleti také čekají na vyjádření o podpoře ze strany ministerstva školství, důležitou složkou rozpočtu mítinku jsou také sponzorské dary. Ve shánění finančních prostředků pomáhá turnovským atletům i manažer mítinku, mistr světa v hodu diskem Imrich Bugár.

 

 „O podpoře sponzorů, kraje a ministerstva stále jednáme a jako každý rok peníze sháníme ještě těsně před samotným memoriálem. Letos je situace ztížená finanční krizí. Chtěli bychom ale tradici a vysokou úroveň memoriálu udržet i nadále. Všichni cítíme, že pokračovat musíme i kvůli Ludvovi Daňkovi,“ uvedl ředitel Memoriálu Ludvíka Daňka František Svoboda z AC Syner Turnov.

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.