MEMORIÁL BUDE HLAVNĚ DÍKY PENĚZŮM Z MĚSTSKÉHO ROZPOČTU, PŘÍSPĚVKŮM KRAJE A HLAVNÍHO SPONZORA

0

Trochu tajuplně zněla pozvánka na tiskovou konferenci, kterou pořádal AC Syner Turnov ve čtvrtek 16. dubna. Je možné v období finanční krize uspořádat mezinárodní atletický mítink? Vstoupí Memoriál Ludvíka Daňka do druhého desetiletí? Provokativní otázky z pozvánky nabízely hned několik výkladů. Že by turnovští atleti ustoupili od záměru uspořádat květnový memoriál?


„V současných ekonomických podmínkách je nesmírně obtížné uspořádat atletický mítink na úrovni, na kterou jsme byli zvyklí v minulých letech. Podařilo se nám to jen díky podpoře turnovské radnice, Libereckého kraje, který mítink podporuje poprvé, a našeho hlavního sponzora, firmy Syner. Drobní sponzoři z regionu, kteří prestižní setkání atletů sponzorovali dříve sice nižšími, ale i přesto důležitými částkami, letos odpadají jeden po druhém,“
postěžoval si ředitel mítinku František Svoboda.

V pořadí 11. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka se tedy v úterý 26. května uskuteční, rozpočet byl ale zhruba o čtvrtinu ponížen. Namísto loňských 1,1 mil. Kč je ten letošní ve výši 800 tisíc Kč. Mítink zachránila turnovská radnice, která věnuje 400 tisíc Kč (vloni 300 tisíc), 150 tisíc přidá Liberecký kraj a podobnou částku věnuje i Syner.

 

n200805220013_rep_134_08_memorial„Turnovský memoriál je jediným diskařským mítinkem na světě, vloni, v olympijském roce, byl jedním z nejhodnotnějších závodů,“ připomněl manažer mítinku Imrich Bugár, který ve své době býval nejlepším diskařem světa. Soutěž v hodu diskem bude letos zastoupena těmi nejlepšími, stejně jako v minulých ročnících. V Turnově bude startovat Estonec Gerd Kanter – mistr světa, vítěz OH v Pekingu (na turnovském memoriálu byl vloni druhý). Přijede i loňský vítěz memoriálu Virgilius Alekna, který skončil na olympiádě na třetí. Dá se tedy očekávat hodně vyhecovaný souboj o prestiž, protože vloni Kanter dlouho vedl a Alekna ho přehodil posledním pokusem v délce 71,25 metru! Těmto dvěma světovým top diskařům bude „sekundovat“ Zoltán Kövágo, Robert Fazekaš, Jan Marcell, Libor Malina a desetibojař Roman Šebrle, který se turnovského mítinku účastní každoročně.

„Přijede i olympijská vítězka, oštěpařka Barbora Špotáková, která si do Turnova odskočí od státnic, v dalších disciplínách se představí česká reprezentační špička, budou tu například výškaři Jaroslav Bába a Svatoslav Ton, koulaři Stehlík, Žalský a Machura,“ přiblížil Bugár.

 

„Jsem velmi rád, že i letos můžeme memoriál uspořádat, je to třetí nejvýznamnější mítink v republice. Jde o prestižní akci, která je poctou legendárnímu diskaři Ludvíku Daňkovi, který na turnovském stadionu hodil v roce 1964 světový rekord. Memoriál je i společenskou událostí, v ochozech bývají až tři tisícovky diváků, děti, které se sportem začínají, mohou vidět špičkové atlety,“ uvedl prezident turnovského atletického klubu Pavel Šilhán. Podle něho je právě atletika v Turnově stále sportem číslo jedna, klub má za sebou úspěšné jedenáctileté působení v extralize, což je na poměrně malé město nevídané.

 

Program memoriálu začne v úterý 26. května v 10.00 hodin, kdy v atletických disciplínách budou na stadionu soutěžit děti z turnovských škol, hlavní program začíná ve 14.00 hodin.

 

Časový pořad mítinku:

14.00 – 60 m žáci + tyčka ženy

14.50 – slavnostní zahájení

15.00 – 400 m překážek muži

15.30 – tyč muži, disk muži

16.20 – dálka muži

16.30 – 4x 100 m muži, výška muži, koule muži

16.45 – vyhlášení výsledků

17.00  – 400 m muži

17.15 – 100 m ženy

17.30 – 100 m muži

17.45 – 800 m muži

17.50 – losování tomboly, vyhlášení výsledků zbývajících disciplín

 

Info také na http://memorial.acturnov.com/

Související články (celkem 22)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.