V SOBOTU BUDOU HASIČSKÉ SLAVNOSTI, CHYSTÁ SE OTEVŘENÍ NAUČNÉ STEZKY INSPIROVANÉ GEOPARKEM ČESKÝ RÁJ

0

První letošní akce v areálu Šťastné země v Radvánovicích proběhly na konci dubna a v květnu. V sobotu 13. června již začíná naplno letošní návštěvnická sezona. O prázdninách proběhne nějaká doprovodná akce každou sobotu. „V letošním roce jsme se rozhodli pozměnit strukturu doprovodných akcí, některé jsme opustili, jiné zůstaly, uskuteční se ale i akce, které zde nikdy nebyly. Větší důraz chceme dávat především nenáročnému programu, který bude hlavně příjemný a nenásilný,“ přiblížil manažer areálu Erik Černý.

Hasičské slavnosti, které se uskuteční v sobotu 13. června, jsou akcí léty ověřenou a mezi návštěvníky oblíbenou. Program začíná už v 10.00 hodin, kdy zahajují tvůrčí dílny pro děti, od 11.00 jsou na programu dětské vodní soutěže, ve 14.00 hodin proběhne ukázka hasičského zásahu, vyvrcholením je každoročně noční hasičská fontána na blízkém rybníku Roudný po 22. hodině. „V souvislosti s hasičskými slavnostmi mám jedno doporučení pro rodiče. Odpoledne na plochu hasiči nastříkají pěnu, což je velmi oblíbená atrakce pro děti. Po zkušenostech z minulých ročníků bych tak chtěl rodiče požádat, jestli by dětem vzali náhradní oblečení, protože klouzačka v bílé pěně, to je výzva, které někdy neodolají ani dospělí,“ řekl Erik Černý.

Také letos na ploše areálu přibyly nové dětské atrakce, těch je tu nyní víc než sto. Najdete zde dětskou trpasličí vesničku, množství dřevěných domků pro dětské hry, prolézačky, houpačky, písková rýžoviště s pravými českými granátky, vysazeny byly další dřeviny, pro rodiče jsou tu nové lavičky a místa pro odpočinek, bylo rozšířeno i zázemí pro občerstvení. Hitem Šťastné země i pro letošní rok zůstávají dvě vzduchové velkoplošné trampolíny pro děti i dospělé.

 

Nad areálem byla před letošní sezonou zpřístupněna rozhledna, která se nachází na dříve nevyužité navážce zeminy. V sobotu 27. června zde proběhne slavnostní otevření naučné stezky inspirované Geoparkem Český ráj. „Stezka se nachází v dolní, zalesněné části areálu, kterým protéká potok, a jsou tam i skály. Kromě poučení zde návštěvníci v letních vedrech najdou i osvěžující stín,“ uvedl Erik Černý. Naučná stezka je tvořena místy pro oddech, jsou zde také netradiční informační tabule, příchozí tu uvidí ukázky hornin, děti si budou moci vyzkoušet, jak se proplavuje písek, pro odvážné je tu připraven přechod po kůlech přes rybníček, na skále stojí dřevěný hrad s vysutým mostem…

 

Šťastná země v Radvánovicích u Turnova je pro návštěvníky otevřena každý den od 9 do 19 hodin, o prázdninách až do 20 hodin. Vloni sem na různé akce zavítalo zhruba 60 tisíc lidí.

 

Oficiální „tváří“ areálu je i pro letošní sezonu oblíbený herec a moderátor Tomáš Krejčíř. Ve Šťastné zemi se platí speciálním platidlem – čtyřlístky, letos to jsou dvoulístky a čtyřlístky v hodnotách 10 a 20 Kč, kterými mohou návštěvníci platit občerstvení i další doprovodné služby.

 

Více na www.stastnazeme.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.