240 MUZIKANTŮ HRÁLO A ZPÍVALO TE DEUM NA STŘELNICI

0

V pátek 22. dubna se ve velkém sále Střelnice uskutečnil slavnostní Turnovský hudební večer. Oslavenci byli hned tři: Uběhlo 50 let od založení Kruhu přátel hudby v Turnově, který tento koncertní cyklus pořádá, Pěvecký sbor Antonín Dvořák letos slaví 155 let svého trvání a samotný skladatel, hudební génius Antonín Dvořák, od jehož narození uplyne v září 175 let. Na programu byly zejména skladby Antonína Dvořáka, dále předehra k opeře Hubička Bedřicha Smetany a árie z opery V studni Viléma Blodka. Ve druhé části večera bylo provedeno Dvořákovo oslavné Te Deum.

Koncert byl výjimečný i počtem účinkujících. Hrál Podkrkonošský symfonický orchestr, sólových partů se zhostili člen liberecké opery Jaroslav Patočka a Eva Lédlová, mohutný sbor tvořilo pět (!) smíšených sborů z Turnova a okolí: Janáček Jablonec nad Nisou, Jizeran Semily, Bořivoj Lomnice nad Popelkou, Hlas Nová Paka a samozřejmě turnovský Dvořák. Celé provedení řídil úžasným způsobem Graziano Sanvito.

201604261800_vakci_86_016_thv

Te Deum tedy před zaplněným hledištěm hrálo a zpívalo 240 muzikantů! To je výjimečný ansámbl i pro profesionální vystoupení. V Turnově byl skutečně na hranici technických a personálních možností.
Mohutný potlesk vestoje byl odměnou pro všechny účinkující i organizátory.
Jana Zajícová, jausak@seznam.cz

201604261800_vakci_87_016_thv

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.