TRENÉR JE NA PRAHU DIVIZNÍHO FOTBALOVÉHO JARA S PŘÍPRAVOU SPOKOJEN

0

Do jarních bojů povede modrobílý tým Turnova Jan Broschinský (48), jenž mužstvo převzal po Emilu Šafářovi před podzimem loňského roku. Držitel trenérské licence B působil jako hráč ve Slovanu Liberec, Varnsdorfu, Semilech a dalších klubech libereckého regionu. Jako kouč získával zkušenosti u divizních žáků Liberce, v I. A třídě trénoval Krásnou Studánku a posléze účastníka KP – Hrádek nad Nisou. Turnov je pro něj prozatím nejvyšší trenérskou štací. Pár dnů před startem divizní skupiny C jsme ho krátce vyzpovídali.

* Jak byste zhodnotil průběh letošní zimní přípravy?
Myslím, že mohu být nadmíru spokojen. Průměrná tréninková účast 17 hráčů a jejich přístup byly tím nejlepším podkladem pro tvrdou práci. Až na některé, vesměs zdravotní důvody, zvládli naordinované koňské dávky všichni bez rozdílu. Trénovalo se čtyřikrát týdně, o víkendu jsme hráli přípravná utkání, když někdy jsme zvládli i dvě. Svou cenu mělo i krátké soustředění v Kořenově. Po tréninkovém i herním azylu na umělé trávě v Doubí, kde nám situaci komplikoval snad jen večerní mráz, jsme se už minulý týden přestěhovali na zadní trávu v Turnově. Závěr zimní přípravy probíhal už v domácím prostředí.

 

* Co trenérovi prozradily přípravné zápasy?

I přes různorodost soupeřů nám výsledky potvrdily dobrou připravenost našich mladíků. Dá se říct, že někteří své zkušenosti získávají opravdu s každým odehraným zápasem. Pokud ze sebe v mistrovských zápasech vydají všechno a budou hrát nadmíru zodpovědně, myslím, že se jara nemusíme bát. O to víc mně mrzela jediná prohra s Českým Dubem. Nejde ani tak o její výši 2:5, ale spíše o způsob, kterým jsme prohráli. Vrcholem zápasové série a generálkou na jaro byl duel s třetiligovou Hlavicí, který byl odehrán na trávě v Dobrovici.

 

* Na koho nebo na co budete na jaře spoléhat nejvíc?

Jak už tady několikrát zaznělo, jde o mladý kádr, převážně turnovských odchovanců, takže očekávám bojovnost rvavého mládí, podpořenou herními zkušenostmi starších spoluhráčů. K těm řadím především spolehlivého Tomáše Mendlíka, jenž si pro jaro navlékne kapitánskou pásku, a samozřejmě taky Vítka, Maňase a Novotného. Velice dobře se jeví také Bělík, který se s pěti trefami stal střelcem zimy. Ale nesmím zapomenout ani na 12. hráče, kterým jsou diváci. Věřím, že se na své kluky budou chodit dívat v co nejhojnějším počtu, a ti se jim odvděčí právě co nejlepšími výkony a výsledky.

 

* Když už jsme u opor. Jaká je situace u Janů Škréty a Zdražila?

Česťa Škréta potřeboval vysadit z rodinných důvodů, takže bude pomáhat rezervě. Ostatně v týmu má své zastoupení v mladším bratrovi Danielovi, který mě v průběhu zimní přípravy docela mile překvapil, a to hned v několika směrech. U Honzy Zdražila je to otázka spíše pro výbor FK. Mně se neohlásil, zimní přípravu neabsolvoval, takže uvidíme…

 

* Co spolupráce trenéra A-týmu s pěnčínskou rezervou?

V současné době disponujeme devatenáctičlenným kádrem a z toho by mělo profitovat i B mužstvo. Krom již zmíněného Jana Škréty by béčko měli pravidelně posilovat také jeho bratr Dan a Ježek. Ostatní hráči budou mezi oběma celky rotovat podle momentální situace a potřeby. Šance všech jsou otevřené…

 

* Kdo zastane nejdůležitější post, resp. kdo bude „jedničkou“ mezi tyčemi?

Metelka i Cimbál tvoří vyrovnanou gólmanskou dvojici. Jako všichni brankáři, tak i oni mají své přednosti i mínusy. Proto tuhle otázku nechávám prozatím otevřenou. V každém případě oba už dostali a ještě dostanou dostatek příležitostí. Jak se situace vykrystalizuje, ukáží nejbližší zápasy.

 

* Otázka poslední, jaký je cíl pro nadcházející divizní jaro a co pro vás znamená možné odstoupení Pardubic z rozehrané soutěže?

Já osobně mám nejraději, když se rozhoduje na hrací ploše. Ale na druhou stranu, pro jaro nám možná do tabulky, ostatně jako všem, přibudou tři body, což je z pohledu našeho dalšího účinkování v divizi určitě plus. Pokud se nám budou vyhýbat zranění, probudí se naši střelci a mančaft bude šlapat podle mých představ, věřím, že na 10. příčku tabulky bychom ve finále mohli dosáhnout.

 

* Děkuji za rozhovor.

Karel Vodrážka, sportovní redakce TvA

Související články (celkem 19)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.