SEDMDESÁTINY MATEŘSKÉ ŠKOLY „DŘEVĚNKY“

0

V letošním školním roce slaví naše mateřská škola „Dřevěnka“ nedaleko turnovského nádraží krásných sedmdesát let od svého založení. Je to pěkná řádka let, za kterou stačily školou projít stovky dětí a desítky učitelů. Můžeme-li však mluvit ústy naší školy – ona se stará rozhodně necítí a vypovídá o tom i řada novodobých rekonstrukcí.

Budova postupně prošla rekonstrukcí – výměnou oken, zateplením stropu, modernizací interiéru, jiným uspořádáním tříd, či přístavbou provozních prostor. Jednotlivé třídy jsou vybaveny novým nábytkem, hračkami, pomůckami, tělocvičným nářadím, či interaktivním kobercem a tabulí. Třídy jsou barevně pestré a v dopoledních hodinách jsou využívány ke spontánním hrám, tělovýchovným chvilkám, cvičení a v poledním čase slouží jako ložnice pro odpolední odpočinek dětí. Dále se škola může pyšnit rekonstrukcí umýváren, šaten a školní kuchyně, které splňují veškeré hygienické požadavky dnešní doby. Také školní zahrada je postupně zvelebována a upravována dle potřeb dětí. V současné době je zahrada osázena keři a vybavena novými herními prvky z přírodních materiálů, které podporují přirozené pohybové aktivity dětí.

Zaměřujeme se na všestranný a přirozený rozvoj dítěte, ale zvýšená pozornost je věnována ekologické výchově a sociálnímu cítění. Naše děti se mohou zapojit do mnoha akcí se sportovním a společensko-kulturním zaměřením, které naše škola pořádá a organizuje během celého roku.

Za sedmdesát let existence si „Dřevěnka“ získala dobré jméno. Mohou za to jistě i malé prostory, které umožňují každodenní kontakt s rodiči a téměř rodinný charakter uspořádání. A jak jistě každý cítí, školu vytváří nejen budova, ale hlavně její děti a obětaví učitelé, kteří na naší škole vždy pracovali a pracují dodnes.

Velké poděkování také patří našemu zřizovateli, městu Turnovu, který nás podporuje a vychází vstříc našim požadavkům. Pevně věříme a doufáme, že škola bude zachována ve stejném charakteru i pro budoucí generace dětí.

Naďa Dovolilová, MŠ „Dřevěnka“, Alešova ulice, drevenka2@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.