DO TURNOVA SE PO JEDENÁCTI LETECH VRACÍ DRUHÁ VOLEJBALOVÁ LIGA ANEB VÝSLEDKOVÝ SERVIS

0

Po historické účasti turnovských basketbalistů a futsalistů FC Dalmach v závěrečných utkáních o postup do druhé ligy, což se ani jednomu týmu nakonec nepodařilo, tato očekávání nakonec naplnili volejbalisté. Ti po bojích v závěrečném turnaji na Vysočině dokázali i díky velké porci štěstí postoupit do vysněné druhé ligy, ve které nahradí tým Malé Skály, který v této soutěži Turnovsko reprezentoval v již uplynulém ročníku. A tak se zdejší sportovní fanoušek může od podzimu těšit v domácí hale na špičkový volejbal! V následujícím přehledu se podíváme i na výsledky turnovských házenkářek a je zde i jedna výzva:

* FUTSAL
* II. liga: Dalmach Turnov – Démoni Česká Lípa 4:7 (2:4).
Sestava: Prokopec – Bakeš, Bernard, Pařízek, Kratochvíl, Zdražil, Krejčík, Hurt V., Petřík. Branky: Krejčík, Hurt V., Petřík, Zdražil – Švec 3x, Soukup 2x, Zelenka, Bejda. Diváci: 300!
* II. liga, finále: Démoni Česká Lípa – Dalmach Turnov 6:3 (2:2), poslední třetí utkání, hrané 4. května. I v tomto utkání mužstvo Dalmachu prohrálo, série skočila vítězstvím České Lípy. Sestava: Koubus – Mencl, Krejčík, Bernard, Pařízek, Zdražil, Petřík, Kratochvíl, V. Hurt. Branky Dalmachu: Kratochvíl, Krejčík, Pařízek. Diváků 350.
K odvrácení porážky v celé sérii vyrážel Dalmach v podstatě v nejsilnější možné sestavě, chyběl pouze Dan Hurt a Bakeš. Utkání začala obě mužstva aktivně a první ohrozil branku Dalmachu Bejda, ale Koubus byl připraven. Poté se osmělil i Dalmach, konkrétně Vojta Hurt. První branka padla v 5. minutě, když po akci Bejdy se trefil Soukup. Hned po rozehrání stačil Dalmach vyrovnat. Kratochvíl utekl po levé straně a prostřelil domácího brankáře – 1:1. V 6. minutě nastřeluje domácí Demke tyč. O minutu později zvyšuje Soukup po samostatném průniku na 2:1 pro Démony. V 11. minutě končí Bejdův lob na břevně branky Dalmachu. Ve 14. minutě krásnou akci Dalmachu po ose Zdražil – Hurt zakončuje Krejčík – 2:2. Ještě v téže minutě mohl jít Dalmach dokonce do vedení, ale sólo Kratochvíla brankář Démonů kryje. Ke konci poločasu se obě mužstva ještě mohla přesunout skóre na svoji stranu, ale Bernard ani domácí Švec nedostali míč do sítě.
Ve druhém poločase se jako první do šance dostal Petřík, ale obě jeho střely skončily vedle branky. Ve 28. minutě po rohovém kopu zvýšil Soukup na 3:2 a o minutu později Demke již na 4:2. Ve 33. minutě Dalmach utkání ještě zdramatizoval, když po Petříkově přihrávce snížil Pařízek dělovkou pod břevno – 4:3. V 35. minutě prošel Bejda po pravé straně a přízemní střelou zvýšil na 5:3. O minutu později přidal další branku Soukup – 6:3. Konec utkání si již Démoni pohlídali a zaslouženě se mohli radovat z vítězství v celé sérii.
Slovy hrajícího trenéra Dalmachu Krejčíka: Předně gratuluji Démonům k postupu do nejvyšší soutěže. Ve finále se utkala divácky nejnavštěvovanější mužstva v celé soutěži a atmosféra byla na všech třech utkáních vynikající. Díky také všem fanouškům a sponzorům za podporu v letošní sezoně. I přes neúspěch ve finále je to velmi úspěšný rok.
Mrzí nás ale zakončení celé série, kdy nám před utkáním byl oznámen ceremoniál, v případě vítězství Démonů. Mělo následovat předání stříbrných medailí z rukou předsedy svazu Mgr. Mestka a trenéra reprezentace Neumanna, ale k údivu nás všech, se nic takového nekonalo. Žádná úcta k poraženým, ale pouze radost, pohár a medaile pro vítěze. Myslíme si, že takové zakončení jsme si nezasloužili.
Více na www.dalmach.cz

* HÁZENÁ
* Přebor Prahy – ženy: I. HC Wendy Mělník – TJ Turnov 15:18 (10:10).
Zatím co domácí házenkářky se dostaly do vedení hned v 1. minutě, hráčkám z Turnova se podařilo skórovat až v minutě páté. O herní vyrovnanosti svědčí výsledek prvního poločasu (10:10). Turnovanky neproměnily několik vyložených brankových příležitostí, když v brance podávala výborný výkon domácí brankářka Pavla Hellerová.
Až v průběhu druhého poločasu dokázaly turnovské hráčky čtyřmi góly za sebou brankově poodskočit na 12:15 a jejich hra se trochu zklidnila. Tříbrankové vedení si pak uhájily až do konce utkání.
Sestava (branky): B. Kučerová – L. Ševrová (4/3), A. Koubková (3), V. Ševrová (3), D. Aissi (2), R. Kohoutová (2), J. Nalezencová (2), R. Bakešová (1), A. Vališová (1), Š. Gahlerová, I. Tichá.
Pro TvA Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

* VÝZVA: Oddíl házené TJ Turnov pořádá NÁBOR DÍVEK (ročníky 2002 – 2005). Kdy? Každé pondělí a úterý od 17.00 do 18.00 hodin v areálu házené mezi mosty v Palackého ulici u Penzionu EDEN. Více informací na e-mailu: Viskova33@seznam.cz

* VOLEJBAL
DO TURNOVA SE PO JEDENÁCTI LETECH VRACÍ DRUHÁ VOLEJBALOVÁ LIGA
Po zisku titulu přeborníka Libereckého kraje odjížděli turnovští volejbalisté o prvním květnovém víkendu již popáté v posledních šesti letech na kvalifikační turnaj o postup do druhé volejbalové ligy, který se konal na Vysočině ve Ždáru nad Sázavou. Turnovští odjížděli oproti minulým sezonám se značně omlazeným kádrem a s ambicemi konečně prolomit prokletí kvalifikací a otevřít bránu mezi druholigovou volejbalovou elitu.
n201205092204_sport_43_012_volejbalVe sportovní hale na Bouchalkách do turnaje Turnovští vstoupili vcelku hladkou výhrou nad přeborníkem Prahy, družstvem TJ Sokol Michle v poměru 3:0 (15,20,15). V sobotu 5. května dopoledne stál před turnovskými hráči mnohem tvrdší oříšek, a to domácí tým v čele s exkladenským Barákem, který se jakožto přeborník Vysočiny před turnajem netajil svými postupovými ambicemi a byl pasován na jednoznačného favorita celého turnaje. Před halou zaplněnou do posledního místa se v bouřlivé atmosféře odehrálo nejpohlednější a nejzajímavější utkání celé kvalifikace, které skončilo po tuhém boji vítězstvím domácích hráčů poměrem 3:1 (19,-21,23,22). K vidění byl vynikající volejbal, ale větší množství chyb v koncovkách třetího a čtvrtého setu bylo domácími hráči tvrdě potrestáno a pro turnovské hráče znamená tato porážka první komplikaci v cestě za vysněným postupem, jelikož k postupové jistotě je nutno zvítězit v obou zbývajících zápasech.
Nešťastná dopolední porážka turnovským hráčům bohužel odčerpala až příliš mnoho sil, a v odpoledním utkání se nedokázali zmobilizovat natolik, aby porazili přeborníka Pardubického kraje, celek VK Litomyšl s nejlepší hráčem turnaje Karlem Novotným. Litomyšl dokonale využila slabší chvilku turnovského týmu a zvítězila 3:1(23,22,-21,21).
Postup se nám tak vzdálil, ale díky výsledkům ostatních zápasů se vše zamotalo a do posledního zápasu se Slávií Hradec Králové jsme šli s vědomím, že musíme bezpodmínečně vyhrát a spoléhat na tým Ždáru nad Sázavou, který musí porazit Litomyšl.
V nedělním zápase pravdy s hradeckou Slavií se hráčům Turnova podařilo postupem času díky kvalitní taktické přípravě vygumovat všechny opory soupeře a s pomocí zdařilých střídání se povedlo vždy otočit nepříznivý stav v prvním a druhém setu. To vedlo k vítězství 3:0 (23,22,13).
Konečné rozhodnutí o postupu či nepostupu přišlo v posledním duelu celé kvalifikace, do kterého Ždár nad Sázavou nastoupil již jako jistý postupující proti VK Litomyšl, a zvítězil 3:2.
Družstvo TJ Zikuda Turnov A tak postupuje po jedenácti letech do druhé volejbalové ligy a doufejme, že načíná další ligovou éru v Turnově.
Tým nastupoval v základní sestavě: Folprecht, Švandrlík, Kovář, Maier, Vojta, Melich, Strnad. Do utkání dále zasáhli Černý, Vacík a Uhlárik. Trenéři Šimůnek a Strnad.
Pro TvA Jan Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.