PRVNÍ JARNÍ DEN ROKU 2024? PÁTEK 16. ÚNORA

0

V pátek 16. února v Turnově teplota kolem poledne atakovala 15 stupňů nad nulou. Lidé posedávali na sluníčku na lavičkách, bylo velmi příjemně. Zima už definitivně skončila? Co na to známý numerolog a věštec Vlastík Brůček, který počasí na Turnovsku sleduje několik posledních desetiletí?

Máme za sebou hlavní zimní období a můžeme konstatovat, že bylo celkem „výživné“. Pokud jde o počasí, přineslo doslova všechno možné. Vydatné dešťové srážky, chladné periody se sněhem a mrazy, přešly nás tři výrazné cyklóny se silným větrem a ojedinělými bouřkami v prosinci a v lednu, což je jev v našich podmínkách na tuto dobu poměrně vzácný, obdařily nás inverze i ledovka, mezi vánočními svátky po oteplení začaly dokonce růst houby…

Zima vrcholí a ptáme se: Vrátí se ještě, nebo můžeme čekat postupný příchod jara? Jak se to vezme. Nějaké výrazné arktické ochlazení už nečekejme, ale budou se prolínat v převládajícím oceánském proudění teplé jihozápadní a chladnější severozápadní periody. Minimální teploty by neměly už většinou klesat níže než na hodnoty kolem -6 ⁰C a denní budou atakovat příjemných 9 až 14 ⁰C. Pouze při chladnějších výkyvech se budou udržovat jen lehce nad nulou.
Máme celkem hojnost srážek, a tak je příznivé období pro dostatek spodních vod. Sušší periodu můžeme očekávat spíše až na přelomu března a dubna.
Příjemné předjarně sluníčkové dny a co nejméně dnů pošmourných!
Vlastík Brůček Plamínek, APC Turnov, Brucek.Vlastimil@seznam.cz, www.brucektarot.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.