PARNÍM VLAKEM PRÁZDNINOVÝM ČESKÝM RÁJEM. LETOS NAPOSLEDY 31. SRPNA (VIDEO)

0

Již desátou sezonu se o letošních prázdninách můžete svézt parním vlakem Českým rájem, taženým turnovskou lokomotivou řady 310. O ni zdejší Klub přátel železnic Českého ráje již pečuje dvacet let. „Získali jsme ji v neprovozuschopném stavu, museli jsme ji rozebrat do posledního šroubku. Dlouhou dobu jsme sháněli peníze, nakonec se vše podařilo a náš velký sen se splnil,“ říká Josef Semecký, předseda Klubu železnic Českého ráje. Mašinka, které říkají Babička, si zahrála také v několika filmech české i zahraniční produkce. Nejznámější jsou Krev zmizelého, Obsluhoval jsem anglického krále, Sněžná noc a Smyčka, mašinka hrála i v několika dokumentech. O prázdninách pravidelně jezdí na trase z Turnova do Rovenska a do Semil. Zájem o parní jízdy stoupá.

„Po útlumu před několika lety zažíváme nyní dobré sezony. Lidé ve volném čase hledají nějaké zážitky navíc, chtějí prožít něco netradičního, což jízdy parního vlaku splňují. Je to samozřejmě dobré i pro nás, nemáme žádné větší dotace, mašinka si na potřebné opravy prostě musí vydělat,“ dodává Josef Semecký.

Letos se parním vlakem Českým rájem budete moci o prázdninách naposledy svézt v sobotu 31. srpna.

Parní vlak tažený lokomotivou řady 310 se soupravou historických vagonů vyjíždí z Turnova směrem do Rovenska pod Troskami v 9.00 hodin (zastávka Turnov-město 9.11 hodin), příjezd do Rovenska v 9.33 hodin, odjezd zpět do Turnova v 10.33 hodin, příjezd do Turnova v 11.08 hodin.
Odjezd směr Semily ve 13.45 hodin, příjezd do Semil ve 14.35 hodin, odjezd zpět v 16.10 hodin, příjezd do Turnova v 17.58 hodin. Na obou trasách vlak zastavuje ve všech zastávkách. Jízdní řád a další informace podrobně najdete na www.3100134.cz.

K vlaku je připojen i speciální historický divadelní vagon z roku 1905. Hraje se vždy ve stanicích Rovensko pod Troskami, Turnov, Semily a Malá Skála. Jednotné vstupné je 30 Kč (nemusíte jet nutně vlakem). Představení pro děti hrají členové loutkářského souboru Na Židli (První turnovské železniční loutkové divadlo). V sobotu 31. srpna to bude představení PERNÍKOVÁ CHALOUPKA, hraje LS Na Židli.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.