KVĚTNOVÉ SPORTOVNÍ POZVÁNKY

0

Květnová sportovní nabídka je, dalo by se napsat, tradiční. Fotbalové soutěže jsou v plném proudu, divizní tým Turnova hraje v první polovině tabulky, jeho domácí zápasy by mohly v pěkném jarním počasí přilákat fanoušky, protože je na co se dívat. Hraje se také házená a každoročním květnovým sportovním vrcholem je Memoriál Ludvíka Daňka, setkání nejlepších diskařů současnosti i minulosti, které se letos uskuteční v úterý 19. května od 15.00 hodin.

Sobota 2. května
* FOTBAL / I. B třída: Rovensko – Jilemnice, Jenišovice – Plavy, Liberecko – OP: Pěnčín – N. Ves, Semilsko – OP: Přepeře – Studenec (14.00 Semily!), OS: Přepeře B – Poniklá (Semily!), Tatobity – Vysoké. Výkop utkání v 17.00 hodin, není-li uvedeno jinak!

Neděle 3. května
* HÁZENÁ, ženy, II. liga: TJ Turnov – HC Milevsko. Hala TJ od 16.00 hodin.
* FOTBAL / DIVIZE: FK Pěnčín-Turnov – Ústí n. O., Jablonecko- OP: Jenišovice B – M. Skála. Výkop všech utkání v 17.00 hodin.

Sobota 9. a neděle 10. května
n201505061936_sport_88_015_drag* 37. DRAG DAY – Open.
Letiště Hoškovice u Mnichova Hradiště – víkend plný adrenalinu! Mezinárodní závod těch nejrychlejších motocyklů – dragsterů, které disponují výkonem až 400 koní, ¼ mílovou vzdálenost zvládnou za 8s s konečnou rychlostí kolem 300 km/h. Jejich zrychlení z 0 na 100 km/h je za 1,5s !!!!
Celý víkend bude patřit mezinárodnímu závodu dragsterů – závodu Czech Drag Serie – Mezinárodní mistrovství ČR dragsterů a závodu velkoobjemových dvouválcových speciálů – závodu Evropské  Super Twin Top Gas Serie.  Přihlášeny jsou závodní týmy nejen z Česka, ale také ze Slovenska, Německa, Holandska, Dánska a Belgie.
V sobotu začíná program od 12.00 hod. kvalifikačními jízdami všech tříd, včetně závodu pro amatéry. Závodit se bude až do zhruba 18.00 hod. Ve stánku Harley Davidson bude možné zapůjčit si motocykl a vyzkoušet si svou demo jízdu na tomto stroji.
V neděli začíná program v 10.00 hod. Na programu je hlavní vyřazovací závod Czech Drag Serie a Super Twin Top Gas Serie, závod tříd pro příchozí Public Bikes, závod rychlých aut – Public Cars, samostatný závod pro dámy na motocyklech,  Harley Davidson Cup a Ducati Diavelo Cup. V polední pauze představí svou show motocykloví kaskadéři. Závod bude zakončen slavnostním vyhlášením vítězů zhruba v 17.00 hod.
Více na www.dragster.cz.

Sobota 9. května
* FOTBAL / KP: Pěnčín-Turnov B – V. Hamry (Pěnčín!), Sedmihorky – Mšeno, I. B. třída: Rovensko – Ž. Brod B, DIVIZE žen: Pěnčín-Turnov – Tuklaty (13.30 Mírová!). Výkop utkání v 17.00 hodin, není-li uvedeno jinak!

Neděle 10. května
* FOTBAL / Jablonecko – OP: Jenišovice B – Lučany, M. Skála – Maršovice, Semilsko – OS: Rovensko B – Libštát B. Výkop utkání v 17.00 hodin.
 
Sobota 16. května
* FOTBAL / I. A třída: Mírová – VTJ Rapid, Liberecko – OP: Pěnčín – Hejnice B, Semilsko – OP: Přepeře – Lomnice B (14.00 Semily!), OS: Přepeře B – Vysoké (Semily!), Tatobity – Zál. Lhota. Výkop utkání v 17.00 hodin, není-li uvedeno jinak!
* HÁZENÁ, muži, INTER Reg liga: TJ Turnov – HC TJ Náchod C. Začátek v hale TJ v 18.00 hodin.

Neděle 17. května
* FOTBAL / DIVIZE: FK Pěnčín-Turnov – Č. Brod, I. B třída: Jenišovice – Rokytnice. Výkop utkání v 17.00 hodin.

Úterý 19. května
* 16. ROČNÍK MEMORIÁLU LUDVÍKA DAŇKA. Setkání nejlepších světových diskařů současnosti i minulosti. Začátek v 15.00 hodin. Více přineseme v samostatném článku.

Sobota 23. května
* FOTBAL / I. B třída: Rovensko – Rychnov, Jablonecko – OP: Jenišovice B – Rádlo. Výkop utkání v 17.00 hodin.

Neděle 24. května
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov – SVŠ Plzeň. Odložené utkání, poslední v této sezoně! Hala TJ ve Skálově ulici od 16.00 hodin.
* FOTBAL / KP: Pěnčín-Turnov B – Doksy, Jablonecko – OP: M. Skála – Albrechtice. Výkop utkání v 17.00 hodin.

Sobota 30. května
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Košťálov, I. A třída: Mírová – Frýdlant, Liberecko – OP: Pěnčín – N. Město, Semilsko – OP: Přepeře – Mříčná (14.00 Semily!), OS: Přepeře B – Zál. Lhota, Tatobity – Future Studenec, DIVIZE žen: Pěnčín-Turnov – Poděbrady (13.30 Mírová!). Výkop utkání v 17.00 hodin, není-li uvedeno jinak!

Neděle 31. května
* FOTBAL / DIVIZE: FK Pěnčín-Turnov – Týniště n. O., I. B třída: Jenišovice – Smržovka, Semilsko – OS: Rovensko B – Víchová B. Výkop utkání v 17.00 hodin.

OSTATNÍ

* INLINE KURZ TURNOV PRO DĚTI A DOSPĚLÉ. Termíny konání: 23. května a 20. června na multifunkčním hřišti u Sokolovny v Daliměřicích. Pro děti od 9.30 a pro dospělé od 12.00 hodin. Cena: 250 Kč/ bruslař. Počet účastníků je omezen. Povinná výbava: brusle, chrániče (dospělí nemusí), helma (povinnost pro všechny účastníky!). V případě, že nevlastníte vybavení na bruslení, je možné ho pro vaše dítě zapůjčit či zakoupit za příznivé ceny. Více informací na www.sportinline.cz.

Neděle 31. května
* PŘIJĎ SI ZABĚHAT A POMŮŽEŠ DOBRÉ VĚCI!
Chcete si užít krásu běhu a zároveň pomoci dobré věci? Pak je zde pro vás 2. ročník charitativního běhu pro Nadaci Olgy Havlové „Běžím, co můžu – pomůžu!“
V neděli 31. května se na liberecké přehradě opět sjedou příznivci pohybu z různých koutů kraje, aby svojí účastí na 2. ročníku charitativního běhu pomohli libereckému Ondrovi Veselému, který potřebuje nový invalidní vozík. „V minulém roce jsme vybrali více jak dvacet tisíc korun a věříme, že letos tuto částku také pokoříme,“ informuje Veronika Černá, hlavní pořadatelka běhu. „Závodu se můžou zúčastnit opravdu všichni. Máme kategorie jak pro děti, tak pro seniory,“ dodává.
Na účastníky kromě samotného běhu čeká také bohatý doprovodný program. „Připravili jsme si ve spolupráci s našimi partnery spoustu zajímavých aktivit. Těšit se můžete na ukázku dovedností asistenčních psů, prezentaci výrobků chráněné dílny Tulipán, změřit si tlak, oprášit si základy první pomoci nebo si zahrát volejbal,“ upřesňuje Černá.
Začátek programu je plánován na 14. hodinu, prezentace závodníků probíhá od 11.00 hodin. Více informací o běhu naleznete na webových stránkách:
www.bezimpomuzu.cz
www.esn-liberec.cz
https://www.facebook.com/esnliberec

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.