TURNOV MÁ SCHVÁLENÝ ROZPOČET NA ROK 2018

0

Rozpočet na rok 2018 schválili turnovští zastupitelé již na svém prosincovém jednání. I díky tomu, že byl předjednán v komisích města a na pracovním zasedání, byl schválen naprosto hladce 20 hlasy přítomných zastupitelů. Předpokládané příjmy jsou ve výši 367,5 mil. Kč, běžné výdaje 304,8 mil., kapitálové výdaje 135,4 mil. a financování téměř 73 milionu Kč.

„V lednu budeme v zastupitelstvu ještě schvalovat rozpočtovou změnu vzhledem k tomu, že na konci roku nám na účtu města zbylo 14 milionů, tedy víc, než se čekalo. Tyto peníze by mohly posloužit třeba na rekonstrukci základní školy v Mašově, podaří-li se sehnat stavební firmu, která práce zhotoví do 35 milionů korun. Popřípadě peníze poslouží jako rozpočtová rezerva,“ uvádí starosta města Tomáš Hocke.

Ve schváleném rozpočtu jsou mj. příspěvek na modernizaci Krajské nemocnice Liberec ve výši 7,6 mil. Kč, 6 miliony město přispěje na stavbu hřiště s umělou trávou, menší částky jsou vyčleněny na opravu hřbitovní zdi u kostela P. Marie, na výměnu oken na radnici, na chodníky v Mašově, je tam připravena částka na spoluúčast při výstavbě nového objektu Fokusu v případě, že bude získána dotace. Opraveny by měly být chodníky v Alešově ulici a „u hodin“, chystá se úprava parkování před mateřskou školou v Bezručově ulici, vznikne nový přechod pro chodce s autobusovou zastávkou u Žluté ponorky. Opravou chodníků ve Studentské ulici u domu čp. 1607 – 1611 budou dokončeny práce na regeneraci sídliště u nádraží. Připravena je také oprava části chodníků na Výšince, mohla by vzniknout i dvě místa s podzemními kontejnery, jedno u Billy u nádraží a druhé u Střelnice. Gymnázium k výročí svého vzniku dostane novou fasádu. Opravena bude část bytů v domě v Bezručově ulici, dům s pečovatelskou službou na Výšince bude mít zateplenou střechu. Na Valdštejně se budou opravovat střechy nad vstupní branou a nad biliárovým sálem.

Největší letošní akcí je rekonstrukce bývalého domova mládeže ve Skálově ulici na nový městský úřad, což přijde na zhruba 60 milionů korun. Mezi dalšími výdaji jsou příspěvek na akce Vodohospodářského sdružení Turnov, na rekonstrukci Nádražní ulice, chystá se oprava Přemyslovy ulice.
V březnu začne poměrně náročná rekonstrukce Palackého ulice od odbočky na autobusové nádraží ke kruhovému objezdu u Bati. Opraveny budou kanalizace i povrchy. Práce potrvají tři až čtyři měsíce, což může narušit plynulost dopravy v centru města.

Z prodejů jsou to další pozemky na Hruštici, podle všeho se již tentokrát podaří dotáhnout do konce prodej bývalého kina v Žižkově ulici, na jehož místě vznikne bytový dům, město bude prodávat objekt čp. 84 ve Skálově ulici naproti muzeu.

„Budeme také projektovat, což považuji za velmi důležité, hledět dopředu a být připraveni, když se třeba náhodou vyskytne nějaký dotační titul, či se objeví finanční prostředky navíc. Z těch větších projektů bychom do budoucna měli rozhodnout o dostavbě divadla, o výstavbě Alzheimer centra a s tím souvisejícími úpravami celého prostoru u domova důchodců. Musíme také rozhodnout o budoucnosti knihovny. Projektové dokumentace vznikají na nové ulice na Hruštici i na rekonstrukce ulic Komenského, Boženy Němcové, dokončena bude také Pekařova ulice, kde nás ještě čekají chodníky a veřejné osvětlení. Připravena je dokumentace na rekonstrukci Markovy ulice, dál by se měl posunout park u letního kina. Ze strategických rozhodnutí je to budoucí podoba spravování vodohospodářského majetku po roce 2020,“ doplnil starosta Hocke.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.