KACANOVY MAJÍ SVOJI HYMNU

0

Zvláštní místo, pár kilometrů z města, vlastně jen přes kopec. Až do roku 1924 se obec jmenovala Vrchy a byla složena z osad Vrchy, Kacanovy a Radeč. Osady byly sloučeny jako Kacanovy. Název obce pravděpodobně pochází z italských slov Casa Nuova – nový dům. Je to památka na italské brusiče skla a podkozákovských polodrahokamů. A tuhle energii jakoby si obec po staletí zachovala dodnes. Kopicův statek, Hotel Králíček, Radeč, Kavčiny, roubená stavení i krásná příroda, koupaliště, bohatý spolkový a kulturní život. A nyní i hymna!

„Jaká byla motivace pro vznik písně oslavující Kacanovy? Silná závislost na krásách přírody Českého ráje a okolí obce,“ říká iniciátor vzniku klipu Honza Bílý. Jak doplnil, píseň vznikla ve shodě s obyvateli obce a mohla by se stát opravdu jejich novou hymnou, což přece logicky patří ke znaku i praporu, které již Kacanovští mají.
Čím jsou Kacanovy tak výjimečné? „Dle mého skromného názoru hlavně umístěním obce v okolním kopcovitém terénu, těsnou blízkostí k dominantám Českého ráje a také Kopicovým statkem. A lidi, lidi jsou tu báječní. V klipu účinkují hlavně místní, jsou tam děti z Kacanov i děti našich přátel. Natáčení bylo velmi milé a budu na to dlouho vzpomínat,“ dodal Honza Bílý, organizátor místní kultury a frontman dvou zdejších kapel.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.