PROVOZ ROZŠÍŘENÉ ZUBNÍ POHOTOVOSTI KONČÍ

0

Liberecký kraj ruší zajištění rozšířené pohotovostní služby v oboru zubní lékařství na území Libereckého kraje. Dohoda byla uzavřena s MUDr. Ahmad Abu Bakerem, Boleslavova 1136/4, 460 06 Liberec – Liberec VI-Rochlice. Tato služba funguje od 1. dubna t. r. a bude ukončena k 31. květnu. Hlavním důvodem ukončení smluvního vztahu je nedostatek spolupracujících lékařů. Po několika marných pokusech jejich oslovení, inzerci, a to i ve spolupráci se zástupci Oblastní stomatologické komory, se nepřihlásil žádný lékař, který by byl ochoten sloužit a zajistit tak provoz pohotovostní služby. „Příčinou je velký počet pacientů a určité bezpečnostní i zdravotní riziko v porovnání s výkonem pohotovostní služby v nočních hodinách ve velkém zdravotnickém zařízení s dalším zázemím akutních služeb,“ uvedl MUDr. Baker.

V ordinaci bylo v období od 4. do 26. dubna ošetřeno 172 pacientů (z Turnova osm), v průměru 19 pacientů na jednu službu. Nejvíce pacientů tuto službu vyhledalo do půlnoci. Z celkového počtu 172 ošetřených bylo pouze 60 pacientů, kteří byli indikováni k akutnímu ošetření. Ostatní stavy vznikly v důsledku delší doby neřešeného zdravotního problému.

„Tyto údaje spolu s údaji o spádovosti ošetřených pacientů ukazují, že zubní pohotovost je potřebná. Liberecký kraj chce tuto službu opět zajistit a vyhlásit novou veřejnou zakázku. Předpokládaný termín poskytování rozšířené pohotovostní služby je podzim. Jestliže i tentokrát zajištění rozšířené pohotovostí služby nebude úspěšné, Liberecký kraj zváží, zda bude či nebude tuto službu spolufinancovat,“ doplnil Petr Tulpa, radní pro resort zdravotnictví Libereckého kraje.

Markéta Dědková, oddělení tiskové a vnějších vztahů Krajského úřadu LK, marketa.dedkova@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.