Město Turnov na sklonku loňského roku koupilo parkoviště naproti Bati v centru města za 40 mil. Kč jako strategický pozemek pro budoucí rozvoj Koňského trhu (ZDE). Od 1. dubna zde bude opět v provozu placené parkoviště. Bude bezobslužné a jeho provoz bude regulován pomocí závor, jak tomu bylo i v minulosti.
Řidiči zaplatí za hodinu stání 40 Kč, a to sedm dnů v týdnu, 24 hodin denně. Ve druhé, oplocené části v dolní polovině parkoviště bude zájemcům nabídnuto dlouhodobé stání pro rezidenty za cenu 641 Kč bez DPH měsíčně. Jak uvedl starosta Tomáš Hocke, město by tímto způsobem rádo získalo zpět část nákladů na nákup; ročně by to mohlo být kolem tří milionů korun.
Na parkovišti bude i nadále k dispozici AlzaBox, probíhat zde budou také prodejní trhy a pravidelně se zde bude objevovat pojízdný stánek s krůtím masem.
Do budoucna by měl tento strategický pozemek sloužit jako nástupiště pro Koňský trh, kde vyroste nová obytná zóna se službami. Počítá se také se zastavěním současného parkoviště.
Od pondělí 30. března také platí nový systém parkování v Turnově (ZDE).
Související články (celkem 21)
- Parkoviště naproti Bati v nové podobě
- Další pozemek pro budoucí novou čtvrť na Koňském trhu je definitivně v majetku města
- ZASTUPITELÉ ROZHODLI O NÁKUPU ZÁSADNÍHO POZEMKU NA KOŇSKÉM TRHU
- PLÁNUJEME TURNOVSKO II
- JAK BUDE TURNOV VYPADAT ZA 50 LET?
- PROCHÁZKA BUDOUCNOSTÍ ANEB DRUHÉ CENTRUM TURNOVA
- SMLOUVA O NÁKUPU MALÉ VODNÍ ELEKTRÁRNY JE PODEPSANÁ
- DNEŠEK PRO BUDOUCNOST ANEB KOŇSKÝ TRH BY JEDNOU MOHL BÝT VÝSTAVNÍ ČÁSTÍ MĚSTA
- MĚSTO ZÍSKALO ČÁST AREÁLU SHOŘALÉHO MLÝNA
- V ROCE 2023 SE STAVEBNÍ RUCH V TURNOVĚ PŘESUNE DO ULICE A. DVOŘÁKA
- AREÁL SHOŘALÉHO MLÝNA – DALŠÍ VÝZVA
- MĚSTO TURNOV SE ZÚČASTNILO AUKCE POZEMKŮ NA KOŇSKÉM TRHU, POZEMKY ALE NEZÍSKALO
- ZASTUPITELÉ VYBRALI NÁVRH URBANISTICKÉ KONCEPCE KOŇSKÉHO TRHU
- ZASTUPITELÉ ROZHODLI O NÁKUPU AREÁLU NA KOŇSKÉM TRHU ZA 42 MILIONŮ KORUN
- ZASTUPITELÉ JEDNALI: OD NÁKUPU DALŠÍHO AREÁLU NA KOŇSKÉM TRHU PO PODPORU HASIČŮ
- BUDOUCNOST KOŇSKÉHO TRHU
- Starosta koupil Koňský trh
- NÁKUP AREÁLU PILY JAKO KLÍČ KE VZNIKU DRUHÉHO CENTRA MĚSTA
- Zastupitelé schválili nákup pozemků pily na Koňském trhu
