MĚSTO ZÍSKALO ČÁST AREÁLU SHOŘALÉHO MLÝNA

0

Ve čtvrtek 24. listopadu turnovští zastupitelé rozhodli o účasti města v elektronické aukci další část areálu Shořalého mlýna. Konkrétně se jedná o vlastní objekt bývalého mlýna, nyní ubytovny, dvora a menších staveb za klubem Refresh. Součástí jsou také pozemky ke Skautskému ostrovu. Z dražby byl vyjmut objekt vodní elektrárny.

Elektronická aukce se uskutečnila ve středu 30. listopadu odpoledne s vyvolávací cenou 25,28 mil. Kč. Radní města stanovili nejvyšší podání ve výši 31 mil. Kč. Město v aukci zastupoval starosta Tomáš Hocke. Nakonec bylo město Turnov v dražbě jediným zájemcem a získalo dražený soubor za vyvolávací cenu.

Počítali jste s tím, že se elektronické aukce budete účastnit sami? Zeptali jsme se starosty města. „Nepočítali. Spíš jsme si podle minulé dražby říkali, že zájemců bude více. Minule se jednalo vesměs o pozemky v zátopové zóně, tady šlo o nemovitosti, které lze prakticky okamžitě využívat. Nakonec to dopadlo pro nás, draženou část areálu jsme získali za vyvolávací cenu. Je to z mého pohledu jeden z dalších kroků, jak nevyužívané a zanedbané pozemky na celém Koňském trhu posunout k něčemu smysluplnému. Věřím, že jednou tu bude nové centrum města. Cesta k němu ale bude ještě dlouhá a složitá. Je ale potřeba vykročit,“ uvádí Tomáš Hocke.

Nyní se bude čekat na věřitelský výbor, jestli dražbu potvrdí. Pak město uzavře smlouvu s insolvenčním správcem a do 45 dnů poté bude třeba peníze uhradit. To se podle starosty stane buď z rezervy rozpočtu, nebo za pomoci úvěru. Z tohoto pohledu dojde ještě k úpravě již připraveného rozpočtu města na rok 2023 – buď ještě před schválením v zastupitelstvu 15. prosince, nebo první rozpočtovou změnou v lednu.

Co se týká využití nově nabité nemovitosti, tak starosta připomněl, že v objektu bývalého mlýna jsou k dispozici čtyři byty a potom je tu ubytovna v dalších třech patrech nemovitosti. „Část prostor budeme určitě chtít dál využívat na byty, co se týká ubytovny, tak jsme požádali Městskou sportovní Turnov, aby specifikovala své požadavky na ubytování sportovců, kteří přijíždějí do našeho města a volné prostory byly opakovaně poptávány. Mohou zde být ubytovány školní kolektivy, může tady fungovat dětská skupina,“ přiblížil Hocke. Protože je objekt dosud využíván a průběžně o něj bylo pečováno, nepočítá se s nějakými vysokými náklady na úpravu.
Jednat se bude o využití provozních budov za klubem Refresh, město dražbou také získalo lepší přístup ke Skautskému ostrovu, i když samotný most je součástí malé vodní elektrárny, která zatím nebyla do dražby nabídnuta. V každém případě bude nyní snazší uskutečnit propojení Koňského trhu s Maškovou zahradou pro pěší i cyklisty.

Související články (celkem 13)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.