POZVÁNKY PŘELOMU BŘEZNA A DUBNA

0

(aktualizováno) Kino a divadlo? Aktuální program najdete na stránkách Kulturního centra Turnov. Co je pro tento týden charakteristické? Určitě nástup jara. Meteorologové navíc předpovídají krásné počasí, takže hlavně o víkendu spousta lidí vyrazí, možná letos poprvé, do přírody. A v pátek pošlete své děti na Noc s Andersenem. Kromě toho ještě zveme na:

Pondělí 26. března, kdy od 19 hodin v sále ZUŠ na náměstí koncertuje Turnovské orchestrální sdružení.

Ve středu 28. března se od 18 hodin koná v divadle koncert Jany Bauerové u příležitosti derniéry její fotografické výstavy v divadelní galerii (a fotografie jsou to opravdu zajímavé!).

Ve čtvrtek 29. března bude ve výstavním sále muzea zahájena v 17 hodin výstava s názvem Josef Drahoňovský a jeho žáci – v těchto dnech uplynulo 130 let od jeho narození. Profesor Drahoňovský kromě vlastního jedinečného díla vychoval také generaci glyptiků – rytců drahokamů a skla. Výstava potrvá do 10. června.

V pátek 30. března se uskuteční akce s názvem Noc s Andersenem. Jedná se o příjemnou akcičku zejména pro děti, která trvá celou noc! Sraz je v knihovně, v 17 hodin odsud vychází průvod pohádkových postav městem, cíl je v muzeu, kde bude pohádkový kongres. Pak se děti rozejdou do knihovny nebo do ZŠ v ulici 28. října a v Žižkově ulici, kde bude probíhat další program po celou noc – stezka odvahy ztemnělými prostorami (podle počasí i v městském parku), půlnoční pohádkový rej, noční čtení pohádek ad.

Když toho ještě děti nebudou mít dost, mohou vyrazit v sobotu 31. března v 10 hodin do divadla na pohádku Radovanovy radovánky.

V sobotu 31. března 2007 bude ve 14 hodin v Galerii Safír v Muzeu Českého ráje zahájena výstava fotokroužku Žluté ponorky. Ukázky ze své tvorby představí: Adéla Boučková, Jan Burda, Karolína Cermanová, Vendula Dědková, Tomáš Frydrych, Dominika Hlavová, Kateřina Kalferstová, David Nožička, Veronika Mašková, Tomáš Pelda, Jan Porazil a Dominik Rakouš. Výstava potrvá do 28. dubna.

V Kacanovech pořádají v sobotu 31. března od 14 hodin 1. ročník VÍTÁNÍ JARA.
Program se uskuteční v okolí kulturního domu v centru obce, připraveny jsou různé soutěže, jako jsou střelecké a šipkové závody, závody na koloběžkách, slaňování ad. Vše je vhodné pro soutěžení rodičů s dětmi. V 17 hodin bude obcí nesena Morena a hořící bude vhozena do „řeky“ Kacanovky, v 17.30 startuje adrenalinový přechod zdejšího koupaliště suchou nohou, od 18 hodin je tu plánována volná zábava pro všechny příchozí. Jste všichni zváni, když bude špatné počasí, uskuteční se vše uvnitř kulturního domu.

V soboru 31. března a neděli 1. dubna probíhají na Sychrově Velikonoční trhy spojené s prodejem tradičního zboží a programem uměleckého sdružení Bohém. V neděli dopoledne zde bude slavnostně otevřen nový zámecký hotel.

Na sobotu 31. března zve obec Troskovice všechny své přátele a rodáky ve 14 hodin do Hotelu Trosky k přátelskému posezení, které se promění v taneční večer.

Probíhající výstavy:
V Muzeu Českého ráje je to výstava prací Josefa Drahoňovského, v galerii „U Sasíků“ vystavují studenti AVU, v muzejní galerii Safír jsou k vidění fotografie dětí z fotokroužku ve Žluté ponorce, v divadelní galerii vystavuje obrazy Dáša Kobrlová. Ve vestibulu budovy kina probíhá výstava fotografií čtenářů Hlasů a ohlasů Turnovska, v městské knihovně je výstava fotografa Petra Marhana, v galerii Granát na náměstí je další foto výstava Jitky Koreňové.

Sportovní pozvánky:
Fotbal
Krajský přebor, I. A třída. Poprvé se na svém hřišti v jarní části soutěže představí celek Turnova. Zápas FK Pěnčín-Turnov vers. Hejnice začíná v neděli 1. dubna v 16 hodin.
FLORBAL, severovýchodní liga žákyň
V neděli 1. dubna se v hale TJ Turnov ve Skálově ulici uskuteční tyto zápasy 15. a 16. kola:
  9:00   FA Tygřice Mladá Boleslav – TJ Turnov
10:00   Draci 99 FBC Liberec C – SK Králíček Nové Město nad Metují
12:00   SK Králíček Nové Město nad Metují – FA Tygřice Mladá Boleslav
13:00   TJ Turnov – Draci 99 FBC Liberec C

Za humny:
V Lomnici nad Popelkou pořádají Miniveletrh cestovního ruchu. Akce se koná na zámku v centru města. Návštěvníky čekají výstavy, přednášky (třeba o Geoparku Český ráj) i taneční vystoupení. Je připravena ochutnávka místních výrobků – budou k dostání například známé lomnické suchary, pro děti se bude hrát divadlo.
Veletrh své brány otevře v pátek od 13 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 14 hodin.

Avíza:
V sobotu 7. dubna se na Dlaskově statku uskuteční program na téma Velikonoce, bude se i vynášet Smrtka (v 10.30 hodin).
Od středy 18. do soboty 21. dubna hraje městské kino v premiéře nový český film tandemu otce a syna Svěrákových Vratné lahve.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.