Zastupitelé schválili nákup pozemků pily na Koňském trhu

0

Zásadním bodem jednání turnovských zastupitelů na veřejném zasedání ve čtvrtek 27. srpna byl nákup pozemků pily na Koňském trhu. Celkem 17 koaličních zastupitelů (Nezávislý blok, PROTO a Piráti) i přes nesouhlas opozičních zastupitelů ODS a ANO 2011 zvedlo ruku pro nákup těchto strategických pozemků pro další rozvoj města. Město za tyto pozemky zaplatí 35 mil. Kč. Znalecký posudek na cenu těchto pozemků zněl na 14,9 mil. Kč, což byla také hlavní připomínka opozičních zastupitelů, kterým se zdál rozdíl mezi odhadní a tržní cenou příliš velký. Zastupitelé dále souhlasili s přijetím úvěru na tento nákup od Komerční banky.

V dalších bodech jednání se zastupitelé seznámili s aktuálními informacemi ohledně výstavby jižního obchvatu města v rámci komunikace S5 a s přípravou nájezdu a sjezdu do Fučíkovy ulice a v Ohrazenicích, jakož i s novým dopravním modelem města, ve kterém byly nastíněny možnosti výstavby odlehčovacích parkovišť a odlehčovacích vnitroměstských komunikací.
Zastupitelé také schválili individuální dotace na vodohospodářské sítě v bytové zóně Hruštice-Károvsko a na první etapu rekonstrukce čistírny odpadních vod v Turnově u železniční zastávky.
(K některým bodům jednání se vrátíme v samostatném článku.)

Související články (celkem 13)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.