BŘEZNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Cestopisné přednášky, koncerty, divadla, besedy, poslední plesy této sezony. V pondělí 6. března „na pohovce“ hrabě František Kinský, aktuálně známý ze sledovaného seriálu ČT Modrá krev, 8. března písničkářky napříč žánry, Oscarový týden v kině Sféra, v muzeu vernisáž výstavy o historii pěstování syntetických krystalů v Turnově, loutkářská divadelní přehlídka Turnovský drahokam, Čokoládový festival na Střelnici, poslední březnový den tradiční Noc s Andersenem.

Středa 1. března
* KONCERT ABSOLVENTŮ ZUŠ TURNOV. Koná se v koncertním sále ZUŠ na náměstí Českého ráje od 18.00 hodin. Vystoupí: Anežka Zdislava Charousková – housle, Štěpánka Kačírková – viola a Veronika Lédlová – pozoun. Vstupné dobrovolné.

Čtvrtek 2. března
* TUNISKO: MŮJ DRUHÝ DOMOV. Cyklus cestopisných přednášek v Domě přírody Českého ráje s názvem Zimní cestopisné čtvrtky. Tentokrát se podíváte do Tuniska, země s bohatou historií, úžasnými památkami antické Afriky, setkání tradiční berberské kultury s kulturou arabskou i evropskou. V přednášce se s Petrem Jenčem vydáme za památkami, do měst i do přírody, od zalesněných hor severozápadu, přes stepi tuniského středu po velký Jih – bránu Sahary. Dům přírody v Dolánkách od 17.30 hodin. Vstupné dobrovolné.
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Velký sál KC Střelnice od 18.00 hodin, vstupné za tým 200 Kč. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
* SETKÁNÍ S JAROSLAVEM DUŠKEM A BÁROU ENGLISCHOVOU. Povídání na otevřené téma, které vyplyne samo ze situace, života a z toho, co vnesou sami diváci. Městské divadlo od 19.00 hodin, vstupné 490 Kč.

Pátek 3. března
* MATURITNÍ PLES OAHŠ – Hotelová škola a Cestovní ruch. Střelnice od 19.00 hodin, vstupné 250 Kč.
* 31. SOKOLSKÉ ŠIBŘINKY – PLES V MASKÁCH NEJEN PRO SOKOLY. Sokolovna Turnov, Skálova 540, hraje kapela Unigena. Vstupné 150 Kč v předprodeji, 200 Kč na místě. Začátek v 19.00 hodin. Předprodej vstupenek je již zahájen – tel. 724 587 375. Na akci v sokolovně navazuje v sobotu od 15.00 hodin DĚTSKÝ KARNEVAL. Jednotné vstupné 50 Kč.

Sobota 4. března
* THE BANDA. Kapela svým stylem směřuje od blues přes soul a R&B až k funku. Těšte se na písně převzaté i jejich vlastní songy. Malá (domácí) scéna, koncert, klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Pondělí 6. března
* HRABĚ FRANTIŠEK KINSKÝ. V pořadu Pohovka přivítáme charismatického Františka Kinského (1947), kterého jste mohli vidět například v televizních pořadech Na plovárně, nebo v pořadu K. Šípa Všechnopárty. Uvádí také seriál Modrá krev v České televizi. Večerem provází Josef Klíma. Hudební doprovod zajistí Klíma band. Pohovka, městské divadlo od 19.00 hodin, vstupné 250 Kč, seniorské vstupné 200 Kč.

Úterý 7. března
* NETRADIČNÍ CESTOVATELSKÁ UNIVERZITA: MEXIKO ZA COVIDU. Prožijte 14 dní cestování po poloostrovu Yucatán a jižním Mexiku prostřednictvím přednášky s fotografiemi. Vydáme se po stopách mayské civilizace, památek a kuchyně. Mimo jiné navštívíme známá mayská města, Chichén Itzá, Palenque či Uxmal. Přednáší Adam Jíra, pracovník turnovského muzea. Knihovna na vlakovém nádraží v Turnově II, začátek v 10.00 hodin.
* VE STODOLE U SLEPIC. Repríza úspěšného divadelního představení spolku Nakafráno. Divák se stane svědkem toho, jak jde čas, jak pevná jsou rodinná pouta, a že život není jen procházka růžovou zahradou. Hrají: Kateřina Hofhansová, Michaela Kunetková, Alena Tomášová a Romana Zemenová, režie Jan Baron Marek. Městské divadlo od 19.30 hodin, vstupné 200 Kč.

Středa 8. března
* PUTOVÁNÍ ZA MINERÁLY VI. Šestý ročník cyklu geologicko-cestopisných přednášek. Základem všech přednášek je návštěva mineralogických lokalit, sběr a nákup minerálů, geologický výzkum, těžba nerostných surovin nebo poznávání hor a místní geologie. Přednášky jsou určené široké veřejnosti. Téma: Tyrolská údolí plná pokladů (Jan Bubal, Muzeum Českého ráje v Turnově). Tyrolsko leží v samém srdci Alp a skutečně si tak připadáte. Vysoké hory, ledovce, zelené louky, sevřená údolí, ale také nespočet mineralogických nalezišť. Zážitky muzejního mineraloga z letošní „šutrácké“ výpravy, tentokrát do Rakouska. Expozice horolezectví Muzea Českého ráje od 17.00 hodin.
* PÍSNIČKÁŘKY NAPŘÍČ ŽÁNRY. Letos se už po desáté sejdeme v Turnově na Střelnici, opět v den MDŽ, na koncertě tří muzikantek, dam, žen, a především osobitých písničkářek na rozhraní folku, jazzu, world music, alternativy, prostě napříč žánry. Večer zahájí písničkářka, zpěvačka a kytaristka Šárka Pexová ze Žebráka, která se po letech vrací na pódia s novým projektem. Dalším účinkujícím bude duo Hmlisto, které tvoří československá písničkářka Veronika Kicková a její syn Ján, fenomenální kytarista. Večer zakončí Marie Kieslowski, zpěvačka, pianistka, matka dvou dětí, polovina již nehrajícího dua Kieslowski a členka spícího Zvířete jménem Podzim. Hudební festival, Střelnice od 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 200 Kč.

Čtvrtek 9. března
* VÝTVARNÝ ČESKO-POLSKÝ SALON DĚTSKÉ TVORBY. Přehlídka nejlepších a nejzajímavějších výtvarných prací dětí a mládeže z turnovských a jaworských škol za uplynulý rok. Kamenářský dům v Muzeu Českého ráje, vernisáž od 10.00 hodin. Výstava potrvá do 23. dubna.
* BIBLIOTERAPIE – SPOLU NAD KNIHOU. Povídání o obnově hradu Valdštejna s pamětníkem Ladislavem Šourkem, spolupracovníkem kastelána Ladislava Kouckého. Průvodní slovo a citace textů Eva Kordová. Koná se pro klienty Fokusu a další zájemce z řad veřejnosti. Komunitní místnost Fokusu od 9.30 hodin. Akce městské knihovny.
* OBNOVA A ZÁCHRANA HRADU VALDŠTEJNA. Povídání o obnově hradu Valdštejna s pamětníkem Ladislavem Šourkem, spolupracovníkem kastelána Ladislava Kouckého. Doplněno promítáním fotografií a dokumentů. Koná se v rámci projektu Aktivně ve stáří pro obyvatele penzionu Žižkova a další zájemce z řad veřejnosti. Klub aktivní senior, penzion Žižkova, začátek ve 14.00 hodin. Akce městské knihovny.
* SOUČASNÁ ČESKÁ POLITIKA. Přednáška politologa Jana Kubáčka, turnovského rodáka, nejen o prezidentských volbách. Přijďte besedovat o vývoji české politiky. Knihovna na vlakovém nádraží v Turnově II, začátek v 17.00 hodin.
* SLAM POETRY EXHIBICE. Tak jako rituální totem vprostřed prérie stojí mikrofon zaklesnut ve stojanu uprostřed podia. Napětí by se dalo krájet, šňůra si ani nedovolí sebeméně se pohnout. Slameři přistoupí, promluví, ideje zhmotní… Ale zaujmou?!?! Vystoupí: DR. Filipitch (mistr ČR 2017, trojnásobný mistr ČR v Duo slamu, vítěz řady exhibic, slamer, básník a prozaik, moderátor…), Honza Dibitanzi (několikanásobný finalista MČR), Tukan (vicemistr ČR 2017.), Dejv (vítěz řady exhibic…) a Aicha. Slam exhibice, klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 180 Kč.
* OSCAROVÝ TÝDEN: Tár. Od 9. do 12. března můžete v kině Sféra vidět čtyři snímky, které jsou považovány za horké favority v hlavních kategoriích. Přehlídku zahájí film Tár, ve kterém září herečka Cate Blanchett. Kino Sféra od 19.30 hodin, základní vstupné 150 Kč.

Pátek 10. března
* CESTOVNÍK: Švédsko – národní park Sarek. Úchvatný trek poslední evropskou divočinou v zemi Sámů. Promítají a vyprávějí Mirek a Jana Mejzrovi. Zasedací místnost turnovské sokolovny ve Skálově ulici od 18.00 hodin. Pořádá Klub českých turistů Sokol Turnov.
* MATURITNÍ PLES SUPŠ A VOŠ TURNOV. Střelnice od 19.00 hodin, vstupenky k dostání ve škole.
* OSCAROVÝ TÝDEN: Všechno, všude, najednou. Film získal cekem 11 nominací, což je v tomto ročníku vůbec nejvíce. Je zároveň horkým favoritem v hlavní kategorii i v kategoriích pro nejlepší režii a nejlepší scénář. Kino Sféra od 19.30 hodin, základní vstupné 150 Kč.

Sobota 11. března
* VÍTÁNÍ DO ŽIVOTA – S KNÍŽKOU DO ŽIVOTA. Vítání občánků města Turnova se opět koná ve spolupráci knihovny s matrikou městského úřadu – obohaceno v rámci projektu „Bookstart – S knížkou do života“ knižními dárky, včetně dárkového poukazu knihovny pro děti a rodiče. Střelnice od 9.00 hodin.
* BENJAMÍN A VLK. Pohádka na motivy knihy Joe Todd-Stantona Artur a zlaté lano. Pořad z cyklu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo od 10.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* TANEČNÍ ODPOLEDNE, hasičárna v Daliměřicích od 16.00 hodin, k tanci a poslechu hraje Turnovanka a hosté. Více na www.turnovanka.cz.
* ORLOI & INKOUST PANA BOUČKA. Skupinu Orloi přivedli na svět otcové zakladatelé PaZa a PeSla (ex Krucipüsk) a spolu s Vičisem, Hanzem a Honzou se pustili do čisté punkové klasiky střihu Ramones & Sex Pistols. Spíš než koncert se jejich vystoupení dají charakterizovat jako mejdan. Malá (domácí) scéna, klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* OSCAROVÝ TÝDEN: Víly z Inisherinu. Film režiséra Martina McDonagha, který v minulosti oslnil filmy jako Tři billboardy kousek za Ebbingem nebo V Bruggách. Film obdržel celkem devět nominací, včetně kategorie pro hlavního herce za skvělý výkon Colina Farrella. Kino Sféra od 19.30 hodin, základní vstupné 150 Kč.

Neděle 12. března
* MISS DIETRICH LITUJE. Marlene Dietrich vydala v roce 1984 svůj vlastní životopis proto, aby umlčela všechny životopisné samozvance. Podařil se jí ovšem pravý opak. Regina Rázlová jako Marlene Dietrich a Simona Postlerová jako její dcera Maria Riva ve strhujícím rodinném souboji. Městské divadlo od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 500 Kč, na místě 540 Kč.
* OSCAROVÝ TÝDEN: Velryba. Pravděpodobně největší adept na zlatou sošku Oscara. V hlavní mužské kategorii září Brendan Fraser v roli extrémně obézního učitele. Kino Sféra od 19.30 hodin, základní vstupné 150 Kč.

Pondělí 13. března
* OBNOVA A ZÁCHRANA HRADU VALDŠTEJNA. Povídání o obnově hradu Valdštejna s pamětníkem Ladislavem Šourkem, spolupracovníkem kastelána Ladislava Kouckého. Doplněno promítání fotografií a dokumentů. Koná se v rámci projektu Aktivně ve stáří pro obyvatele penzionu Výšinka a další zájemce z řad veřejnosti. Klubovna penzionu Výšinka od 14.00 hodin. Akce městské knihovny.

Úterý 14. března
* POHÁDKOVÝ PODVEČER ZAKLETÁ LABUŤ. Březnový pohádkový podvečer pro rodiny s dětmi je spojen s vyhlášením celoroční čtenářské soutěže Lovci perel. Pohádku zahraje divadelní soubor Spojáček z Liberce. Koná se v rámci projektu Bookstart – S knížkou do života. Dětské oddělení knihovny od 16.00 hodin.

Středa 15. března
* Arnošt Frauenberg: UTRŽENEJ ZE ŘETĚZU. Stand-up komik, herec a moderátor, kterého znáte z pořadů: Comedy Club, Na Stojáka, nebo Brzda Evropy 2. Utrženej ze řetězu je stand-up s originálním obsahem, který nemůžete vidět jinde než v této show. Arny vypráví naprosto otevřený osobní příběh, protkaný glosami, úvahami a postřehy ze života nás všech. Žádné téma není tabu a jako již tradičně: Děti a předsudky nechte doma! Městské divadlo od 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 290 Kč, na místě 330 Kč.

Čtvrtek 16. března
* KRYSTALY – 80 LET VE SLUŽBÁCH TECHNICKÉHO POKROKU. Syntetické krystaly už bezmála jedno století nenápadně přispívají k lepší kvalitě života nás všech. Výstava se pokusí provést návštěvníka historií pěstování krystalů a předvede způsob, jakým se syntetické krystaly připravují dnes. Umožní nahlédnout pod pokličku všeho, čím se dnes zabývá turnovský CRYTUR. Každý návštěvník po zhlédnutí této výstavy bude mít mnohem jasnější představu, co se za zdmi CRYTURu vlastně děje. Neuvěřitelně zní, že bez jich práce se neobejdou ve švýcarském CERNu, ale ani v medicíně, mikroskopii, geologii, v rentgenových kamerách nebo třeba, když chcete odstranit staré tetování. Výstavou chce turnovský CRYTUR oslavit 80 let trvající tradici tohoto extrémně zajímavého oboru v Turnově. Vernisáž výstavy od 17.00 hodin. Výstavní sál Muzea Českého ráje. Výstava potrvá do 18. června. Komentované prohlídky 21. března od 17.00 hodin a 1. dubna od 14.00 hodin.
* PANAMA A JEJÍ KRÁSY. Cestovatelská přednáška s Jiřím Kafkou „Kafínem“, který se podělí o své zážitky z nejjižnější země Střední Ameriky. Knihovna na vlakovém nádraží v Turnově II, začátek v 17.00 hodin.
* DVA ROKY PRÁZDNIN V AUSTRÁLII (Jana a Martin Modří). Cyklus cestopisných přednášek v Domě přírody Českého ráje s názvem Zimní cestopisné čtvrtky. Dva roky, dva lidé, 50 tisíc kilometrů a úchvatná příroda v hlavní roli. Dům přírody v Dolánkách od 17.30 hodin. Vstupné dobrovolné.
* ŽIVOT VE STŘEDOVĚKU: V KLÁŠTERECH. Ve třetím podvečeru věnovaném životu ve středověku se podíváme na velmi specifické prostředí, a to na konventy mnichů. Ty byly středisky vzdělanosti své doby, přesto byly poměrně odloučeny od zbytku společnosti, i když ne zase tolik, jak by si jistě představovali zakladatelé mnohých řeholí. Hlavní budova Městské knihovny Antonína Marka, sálek ICM od 18.00 hodin.

Pátek 17. až neděle 19. března
* XXXIII. TURNOVSKÝ DRAHOKAM. Regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj. Pořádá: Loutkářský soubor Na Židli Turnov za finanční podpory Libereckého kraje a Města Turnov. Městské divadlo Turnov. Více v samostatném článku.

Pátek 17. března
* TRIJO. Oslavte den Svatého Patrika s tradiční irskou hudbou. Trijo hraje irskou i českomoravskou hudba v komorním provedení. Vítáme zelené oblečení! Malá (domácí) scéna, klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 18. března
* MAKULE. Makule je takový zvláštní druh. Vznikla křížením. Nelze vyloučit, že zčásti vznikla pářením. Je velmi vzácná. Ve sluneční soustavě existuje pouze jeden exemplář. Koncert, Malá (domácí) scéna, klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* TJ Sokol Přepeře pořádá ŠIBŘINKY. Hraje skupina PROROCK. Sokolovna v Přepeřích bude otevřena od 19.30 hodin, rezervace do 20.00 hodin, vstupné 150 Kč, hudba hraje od 21.00 hodin. Rezervace je možná na e-mailu: sokol.prepere@seznam.cz, nebo na tel. 608 619 129.

Sobota 18. a neděle 19. března
* ČOKOLÁDOVÝ FESTIVAL 2023. Přijďte se bavit s celou rodinou na čokoládový festival! Agentura ChrisEvents pro vás opět připravila úžasný program, čeká vás výstava o historii čokolád, stánkový prodej, vystoupení i soutěže. Sobota 10.00–18.00, neděle 10.00–17.00 hodin. Střelnice, vstupenky jsou k zakoupení pouze v síti TICKETSTREAM nebo na místě.

Neděle 19. března
* VÝTVARNÁ DÍLNA POHÁDKOVÁ, NÁVRHÁŘSKÁ A ŠVADLENKOVÁ. Tato výtvarná tvůrčí dílna bude zaměřena na výrobu lampionů na Noc s Andersenem. Děti si vyrobí také jehelníčky a navrhnou různé modely šatů a kostýmů. Dětské oddělení knihovny v Jeronýmově ulici od 10.00 hodin.

Úterý 21. března
* NETRADIČNÍ CESTOVATELSKÁ UNIVERZITA: LETNÍ AMERIKA – CHICAGO A OKOLÍ. Učitelka a knihovnice Bára Suchá povypráví o svých pocitech a zážitcích z amerického Chicaga a dalších cest po americkém kontinentě. Knihovna na vlakovém nádraží v Turnově II, začátek v 10.00 hodin.
* VEČER NA SBOŘE – TOULKY POJIZERSKOU MINULOSTÍ. Autorský literární večer s historikem a spisovatelem Janem Luštincem nad knihou Toulky pojizerskou minulostí. Putování Horním Pojizeřím od pramene Jizery po Železný Brod. Průvodní slovo Jan Luštinec, citace textů Eva Kordová a hudební doprovod Petr Kostka. Prodej knihy a autogramiáda. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin. Akce městské knihovny.
* KRÁLOVNY. Lázeňský pokoj možná nevypadá jako vhodné místo pro komedii, ale opak je pravdou. Tři ženy, které se na něm sejdou, by se za normálních okolností nemohly nikdy setkat nebýt havárie vodovodního potrubí, ke které dojde v jednom z lázeňských křídel… Představí se herci pražského Divadla U Hasičů. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 450 Kč, na místě 490 Kč.

Středa 22. března
* PUTOVÁNÍ ZA MINERÁLY VI. Téma: Těžba českých granátů v Podkrkonoší (Jiří Boudný, Granát Turnov). Povídání o historii těžby českých granátů, ale také o jejich nové těžbě v oblasti Podkrkonoší. Zajímavosti z otvírky ložiska a zahájení těžby v Dolní Olešnici, ale také o vlivu posledních tří krizových let na její průběh. Expozice horolezectví Muzea Českého ráje od 17.00 hodin.
* KONTRABASOVÉ KVARTETO BUMBLEBASS. Čtyři mladí muzikanti dokazují, že kontrabas může hrát hlavní a dokonce divácky působivou roli. Čtveřici, která se sešla na pardubické konzervatoři, tvoří Petr Pavlíček, Ondřej Sejkora, Jan Hrubeš a Martin Brádle. V repertoáru mají hudbu od J. S. Bacha a W. A. Mozarta přes Bedřicha Smetanu až po Jaroslava Ježka, Beatles či filmové melodie. Turnovský hudební večer, městské divadlo od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 140 Kč / na místě 170 Kč

Čtvrtek 23. března
* TAJEMNÁ ALJAŠKA A LEDOVÝ ISLAND. Křehká hra ledu, o sólování, lezení ledových ker a zamrzlých jeskyň. Své dechberoucí fotografie promítne a slovem doprovodí Lucie Hrozová, která se ladně pohybuje nejen po pískovcových věžích, ale i s cepíny v rukou po ledovcových útvarech po celém světě. Expozice horolezectví Muzea Českého ráje od 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* KRÁLOVSKÁ OPERA: LAZEBNÍK SEVILLSKÝ. Opera v kině, kino Sféra od 18.15 hodin, základní vstupné 250 Kč, zlevněné vstupné 200 Kč je určeno dětem do 15 let, studentům, seniorům a osobám ZTP

Pátek 24. března
* CESTOVNÍK: Tenerife – ostrov mnoha tváří. Putování po ostrově mnoha tváří od pláží a banánových plantáží po zasněžené hory. Promítá a vypráví Jakub Bergman. Zasedací místnost turnovské sokolovny ve Skálově ulici od 18.00 hodin. Pořádá Klub českých turistů Sokol Turnov.
* EROTICKÝ PLES 2023. Čeká vás večer plný zábavy, tance a hudby. V průběhu večera uvidíte kromě jiného dámskou a pánskou striptýzovou show a vystoupení dam Cathrin, Dolores a Sašy z travesti skupiny Techtle Mechtle Reviue. K tanci a poslechu vám bude hrát oblíbená hudební skupina Koneckonců. Střelnice od 20.00 hodin, vstupenky za 320 Kč k dostání pouze na recepci KC Střelnice nebo na místě.

Sobota 25. března
* ENE BENE ERBENE. Pozor, pozor! Bude šrumec! Přijede k vám DÍVADLO, které si pro vás připravilo spoustu krásných a známých pohádek. A všechny budou od Karla Jaromíra Erbena! Pořad z cyklu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo od 10.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* TANEČNÍ ODPOLEDNE, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, k tanci a poslechu hraje Turnovanka a hosté. Více na www.turnovanka.cz.
* ROCKOVÉ JARO. Rockové jaro je za dveřmi a na milovníky rockové hudby se hrnou Špejbls Helprs – tribute to – AC/DC, Seven a Luboš Odháněl s W.I.X. Koncert hned tří kapel se uskuteční v KD Pěnčín 25. března se začátkem ve 20.00 hodin. Nenechte si ujít tuto výjimečnou akci. Kapela Spejbls Helprs je nejlepší revivalovou kapelou australských AC/DC. Navíc je to jeden z posledních koncertů s dlouholetým frontmanem kapely Petrem Průšou (Pegym). Tedy o důvod víc, vzít koncert pořádaný legendárním Music clubem Pyrám útokem. Sál v Pěnčíně bude otevřen od 19.00. Vstupenky v prodeji pouze na místě.
Druhou akcí Rockového jara bude taneční zábava s oblíbenou kapelou Adaptace 15. dubna v sokolovně v Přepeřích.

* DIVADELNÍ PLES. Divadelní spolek Jirásek z Olešnice pořádá tradiční Divadelní ples. K tanci a poslechu hraje skupina Duo BigBand. Sál hospody v Olešnici od 20.00 hodin. Vstupné 150 Kč.

 

 

 

 

Úterý 28. března
* 30. výročí UNPROFORu. Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá přednášku věnovanou 30. výročí jednotek UNPROFOR. Přednášet budou účastníci ozbrojené mise NATO v Jugoslávii a v Chorvatsku v roce 1993 – MUDr. V. Šolc (Jičín) a Z. Šťastný (Turnov). Přednáška bude doplněna videozáznamem s ukázkou dobové výzbroje a výstroje. Přednáškový sál Střediska pro volný čas Žlutá ponorka v Husově ulici. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* OTEVŘENÍ EXPOZICE TURNOVSKÉ KAMENÁŘSTVÍ PO REVITALIZACI. Součástí „oslavy“ otevření expozice kamenářství bude projekce nového propagačního filmu o turnovském muzeu, nominačního filmu k návrhu na zapsání tradičního kamenářství na „Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky“ a filmu o tradici sklářské výroby v našem regionu. Muzeum Českého ráje od 17.00 hodin.

Středa 29. března
* TOMÁŠ HÁJEK – KANADA. Na území provincie Britská Kolumbie a části provincie Alberta je možné spatřit jedny z nejúchvatnějších scenérií celého severoamerického kontinentu. Majestátné vrcholy a štíty s obrovskými ledovci a tyrkysovými jezery jsou hlavními lákadly národních parků Jasper, Banff a Yoho. O Kanadě bude vyprávět Tomáš Hájek. Cestovatelský klub, kino Sféra ve Střelnici od 18.00 hodin, vstupné 100 Kč.

Čtvrtek 30. března
* BABYCLUB VAGONEK. Dopolední program vyhrazený našim nejmladším čtenářům a rodičům. Společné čtení a navazující tvůrčí a hrací aktivity se pravidelně pro veřejnost konají jednou měsíčně na pobočce Turnov II v rámci projektu Knihovna pro celou rodinu, Bookstart – S knížkou do života. Knihovna na vlakovém nádraží v Turnově II od 10.00 hodin.
* CESTOVATELSKÝ ČTVRTEK: SEVER ALP S VÝSTUPEM NA MT. BLANC. Horské silnice, zasněžené vrcholky známých hor, lázeňská města i historické perly v údolích. Známé i neznámé cíle severních Alp. A přitom jen pár hodin jízdy od našich domovů. Cestopisná retro beseda s promítáním diapozitivů. Hlavní budova Městské knihovny Antonína Marka, sálek ICM od 18.00 hodin.
* ZKRÁTKA BEZ POZLÁTKA S JOSEFEM FOUSKEM. Setkání se známým spisovatelem, básníkem, textařem, humoristou a písničkářem. Kulturní dům v Tatobitech od 19.00 hodin. Předprodej vstupenek: PESO Turnov, tel. 481 313 062, nebo OÚ Tatobity, tel. 608 257 532. Pořádá OS Dědina.
* DOKUD NÁS SMRT NEROZDĚLÍ. Divadelní travesti revue Techtle Mechtle a Kočky se vrací do Turnova s novým pořadem. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin, v předprodeji 400 Kč, na místě 440 Kč.

Pátek 31. března
* NOC S ANDERSENEM 2023. Zveme všechny přátele a příznivce knihovny, ale hlavně naše děti a celé rodiny do tradičního pohádkového průvodu, který se vydá na svou cestu městem. Co nás všechno čeká, na co se můžete těšit, sledujte na webu knihovny, města a na TvA. Rezervujte si toto datum ve svém diáři. Těšíme se na všechny! Sraz průvodu městem u Městské knihovny v Jeronýmově ulici v 18.00 hodin.
* GUILTY PLEASURE. Taneční večírek je určen všem, kdo si chtějí trsnout, ale nikdo jim nehraje tu jejich hudbu. Party, klub KUS ve Střelnici od 21.00 hodin, vstup zdarma.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.