ZASTUPITELÉ VYBRALI NÁVRH URBANISTICKÉ KONCEPCE KOŇSKÉHO TRHU

0

Zásadním bodem srpnového veřejného zasedání turnovského zastupitelstva byl nákup areálu KERI, a. s., na Koňském trhu (podrobně ZDE). Na jednání ale bylo více zaznamenáníhodných bodů. Mj. zastupitelé schválili žádost o dotaci na modernizaci odborných učeben zdejších základních škol, která navazuje na první etapu. Celkové výdaje budou činit 48 mil. Kč, dotace EU by měla být ve výši 85 %, zbytek uhradí město. Modernizace se týká především odborných učeben všech tří velkých turnovských škol.

Město také požádá o dotaci na úpravu tří bytů pro ukrajinské běžence v domě čp. 84 ve Skálově ulici.
Zastupitelé rozhodli o vítězném návrhu urbanistické koncepce Koňského trhu. Na základě doporučení odborné komise vybrali návrh architektonického ateliéru City Upgrade. Podle starosty T. Hockeho tento návrh nejlépe řeší veřejný prostor, respektuje aktivní povodňovou zónu, vytváří paralelní komunikaci se Soboteckou ulicí, kde budou bytové domy. Místo dnešní pily má stát mateřská škola. Studie umožňuje i propojení pro pěší do Tomsova pivovaru, kde má vzniknout odpočinková zóna a na druhé straně k loděnici. Navržená místní komunikace propojí také Koňský trh s Maškovou zahradou. Nyní bude tato studie více konkretizována.

V dalším bodě jednání zastupitelé nenavýšili o milion dotaci VHS Turnov na rekonstrukci čistírny odpadních vod (z 12 mil. na 13 mil. Kč.). Rekonstrukce ČOV u železniční zastávky je největší investiční akcí za poslední roky na Turnovsku (zhruba 100 mil. Kč s DPH). V úterý 6. září se zde bude konat den otevřených dveří pro veřejnost.

Vzhledem k připravované rekonstrukci táborové základny v Krčkovicích byl tento majetek převeden na Městskou sportovní Turnov, která bude investorem rekonstrukce. Náklady na rekonstrukci jsou vyčísleny na 8,4 mil. Kč, práce bude provádět firma Zikuda.

Zastupitelé také souhlasili s podáním žádosti o dotaci na vybavení nové knihovny, která má stát ve Skálově ulici (o dotaci na její stavbu již bylo zažádáno). Zastupitelé byli informováni o prvním vyhodnocení nové formy likvidace komunálního odpadu, seznámili se s plánem rozvoje rodinné politiky, Fokusu přispěli na komunitní zahradu částkou 653 tis. Kč.

V příspěvcích občanů zazněla velmi tvrdá kritika postupu vedení města při přípravě rekonstrukce sportovní haly TCS u nádraží. Exstarosta a současný ředitel svazku VHS Turnov Milan Hejduk systém zadávání zakázek dokonce označil jako „turnovskou projektovačku“. Hejduk byl členem dozorčí rady Městské sportovní, odkud ale musel odejít. Vedení radnice mj. obvinil z megalomanství, nemožnosti vybírat z více navržených řešení, nebylo vše řádně komunikováno ani se zastupitelstvem. Podle M. Hejduka byl i porušen zákon o zadávání veřejných zakázek z pohledu transparentnosti. Starosta i místostarostka J. Svobodová, která má rekonstrukci haly ve své gesci, kritiku důrazně odmítli.

Související články (celkem 14)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.