NETRADIČNÍ POHLED NA NAŠE ZDRAVÍ OČIMA TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY

0

Tradiční čínská medicína je stará několik tisíc let a symbolem dobrého zdraví je harmonie v organismu, rovnováha mezi energiemi (čchi) jang a jin. Tato energie proudí neviditelnými drahami – meridiány. Je-li energetická vyváženost porušena, člověk onemocní. Proto energetická disharmonie bývá prvotní příčinou řady nemocí.

V LEDNU je nejvíce oslaben a ohrožen MOČOVÝ MĚCHÝŘ. Tomuto orgánu je tedy potřeba věnovat zvýšenou pozornost. Posílíme jej dostatkem tekutin – nejlépe pijeme čistou vodu s citronem, čaj z květu černého bezu s medem a citronem, čaj z přesličky, jitrocele nebo břízy. Důležitý je dostatečný přísun vitaminu C, který je potřebný k okyselení moči. Také brusinky, ať již ve formě šťávy, kapslí nebo sušených plodů, působí velmi preventivně. A to třeba proti zánětu močového měchýře, který se projevuje bolestí při močení a potřebou často močit. Jedná se o bakteriální infekci, kterou bývají ženy postiženy více než muži. Jako léčivý kámen doporučuji nefrit, který přikládáme na tělo, anebo nefritovou vodu, kterou vypijeme před jídlem. To pomáhá uvolňovat písek a kameny a celkově pročistit organismus.

 

Nesmíme zapomenout ani na psychiku. Číňané říkají: Emoce jsou nemoce. Na emoční úrovni se projevuje blokáda energie močového měchýře podrážděností, vztekem a strachem, zvláště v určitých situacích a vztazích.

Ve fyzickém těle je možno pozorovat problémy doslova od hlavy k patě. Počínaje bolestí hlavy, slabostí očí, napětím v šíji, bolestí a zatuhlostí podél celé páteře, bolestí v kříži, tvorbou žilních městků, napětím v lýtkách a křečemi až po slabost v kotnících či dermatomykózu. Jak tedy vidíme, meridián močového měchýře ovlivňuje celou páteř a nervy a podél jeho dráhy lze velice účinně pomocí akupresury uvolňovat blokády a napětí.

Všem čtenářům TvA přeji krásné lednové dny a těším se na shledání v únoru, kdy si budeme povídat o ledvinách.

 

Viera Koudelková

léčitelka a terapeutka, www.cahope.com

 

„Uzdravení je vnějším znakem znovunastolení vnitřní harmonie a rovnováhy.“ Louis Proto

Související články (celkem 12)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.