NETRADIČNÍ POHLED NA NAŠE ZDRAVÍ OČIMA ČÍNSKÉ MEDICÍNY VIII.

0

V srpnu je podle tradiční čínské medicíny ohroženo tělesné teplo. Je to v podstatě souhrn několika funkcí, které souvisejí s tělesnou teplotou. Ovlivňovat zdraví v tomto ohledu je možno působením na akupresurní a akupunkturní body, které se nalézají na tzv. meridiánu trojího ohřívače nebo meridiánu tří ohňů. Tento meridián právě nepatří jen jednomu orgánu, ale ovlivňuje celý funkční systém v těle člověka, který je rozdělen do tří částí (oddílů).

První oblast zahrnuje dýchací ústrojí a krevní oběh (trup a hrudník), druhá oblast zahrnuje trávicí orgány, žaludek a slezinu (od bránice k pupku). Do třetí oblasti spadají ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány (prostor pod pupkem).

Celý meridián koordinuje a reguluje různé funkce a procesy ve vnitřních orgánech. Meridián trojího ohřívače ovlivňuje spastické a bolestivé syndromy, pomáhá pozitivně (působením pomocí akupresury na tento meridián) při nahluchlosti, bolesti očí, zubů, končetin, dále při stavech psychické podrážděnosti, nadměrného vypětí vůle nebo pomáhá regulovat sympatický nervový systém.

 

Pokud meridián trojohřívače nemá dostatek energie, může se to ve zdraví člověka projevit oslabením organismu, kolísáním tělesné teploty, bolestí očí, bolestí ucha nebo dásní, ramenou, předloktí, zvýšenou potivostí.

Doporučuji v srpnu více odpočívat, pít čaje na detoxikaci organismu, čistit játra, dodávat tělu vitamin A a zinek. Dbát na osobní hygienu.

 

Muži by měli pít čaj z kopřivy, přesličky, majoránky, třezalky, puškvorce, rdesna a jitrocele. Po 7 gramech se smíchá směs a pije 3x denně před jídlem. Tento čaj pomáhá při potížích s prostatou, čistí krev, zlepšuje funkci jater, podporuje krevní oběh, celkovou vitalitu a sexuální funkce.

 

Čaj pro ženy je uklidňující, osvěžující, posilující, čistí krev, odstraňuje výtok, reguluje menstruaci a tiší její bolestivé projevy. Ženy si ho mohou připravit takto: smíchat 20 gramů řebříčku, 14 gramů puškvorce, kořene pampelišky a kontryhelu. Dále 7 gramů třezalky, meduňky, máty a fenyklu. Sklenice nálevu se podává ráno na lačno, po obědě a pak večer před spaním.

 

Viera Koudelková, léčitelka a terapeutka žijící v Karlovicích-Roudném

www.cahope.com

 

„Přírodní síla v každém z nás je nejlepším léčitelem našich nemocí.“ HIPPOKRATÉS

Související články (celkem 12)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.