NETRADIČNÍ POHLED NA NAŠE ZDRAVÍ OČIMA ČÍNSKÉ MEDICÍNY II.

0

V únoru zaměříme svou pozornost na LEDVINY. Energetická dráha ledvin (meridián) je zásobárnou energie pro celý náš organismus. Ledviny jsou doslova kořeny života, mj. také regulují objem vody v těle. Tekutina má pro život zásadní význam. Proudění tekutiny umožňuje shromažďování odpadových látek odfiltrovaných z krve a jejich následné vylučování ven z organismu v podobě moči.

Ledvinami protéká nesmírné množství krve, která je zde očišťována. Pokud krev neproudí, jak je třeba, mohou se vyskytnout symptomy, jako je vysoký krevní tlak (hypertenze), ale také bolesti v oblasti bederní páteře a v kolenou, sexuální poruchy (impotence), úniky moči (inkontinence), neplodnosti a také záněty žil nebo otoky kotníků, či plísně a ekzémy na chodidlech. Ale i nedoslýchavost nebo šumění v uších čínští lékaři spojují se špatnou funkcí ledvin.

 

Číňané k problémům s ledvinami uvádějí: „Když čchi (energie) v meridiánu ledvin dostatečně necirkuluje, nebo je slabá, meridián je prázdný. Pak je člověk nesmělý, bázlivý a nerozhodný. Pociťuje strach, úzkost, fobii a slabost (někdy až na omdlení). Naopak nadměrné množství čchi v ledvinách způsobuje podrážděnost, přecitlivělost a neklid. Energetická rovnováha v ledvinách dodává člověku odvahu a sebedůvěru.“

 

Ledviny se podle čínské medicíny oslabují nadměrným množstvím soli, sladkostmi, drogami, alkoholem a přehnaně velkým množstvím tekutin.

 

Pojďme tedy šetřit své ledviny. Jak? Velmi jednoduše a snadno! Braňme se stresům, učme se myslet a žít pozitivně a uvolněně. Pochopme, že v životě jsou věci podstatné a nepodstatné. Naučme se je od sebe rozlišovat.

 

Co se týká stravy, uvědomme si, že člověk je nepochybně nedílnou součástí přírody. Lze tedy na něj přenést i poznatky, které se vyskytují i jinde v přírodě. Správný obsah živin a minerálů znamená odolnost, pevnost a houževnatost. Naopak tam, kde je příliš mnoho vody, cukru a tuků je charakteristická rozbředlost a nepevnost. A tak se na závěr našeho povídání o čínské medicíně rozlučme ryze českým příslovím, které jistě všichni dobře znáte: „Jez do polosyta,pij do propita.“

 

Viera Koudelková, léčitelka a terapeutka, žijící v Karlovicích-Roudném

www.cahope.com

 

Ten, kdo zná lidi, je zkušený, ten,kdo zná sám sebe, je osvícený. Tao Te King (kniha moudrosti)

Související články (celkem 12)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.