NETRADIČNÍ POHLED NA NAŠE ZDRAVÍ OČIMA ČÍNSKÉ MEDICÍNY IV.

0

V dubnu jsou nejvíce ohroženým orgánem v těle člověka JÁTRA. Jsou citlivá na zátěž a tělesnou námahu. Jsou největším a pro život zcela nepostradatelným orgánem, váží asi 1,8 kg. Jsou zásobárnou krve a primárním centrem metabolismu, vytvářejí a vylučují žluč, rozkládají bílkoviny, neutralizují toxiny, regulují hladinu cukru v krvi, rovněž ukládají glykogen (škrob) a mění ho v glukózu (cukr), který uvolňují v případě potřeby těla. Číňané také viděli v játrech důležitý orgán pro vědomé a podvědomé myšlenkové procesy.

Meridián jater pomáhá ovládat funkce nervové soustavy. Negativní emoce, jako jsou deprese a zloba, blokuje proudění energie v energetických drahách (meridiánech). Emoce silného hněvu velmi zraňuje naše játra. Při hněvu se vyloučí velké množství adrenalinu a dojde tak k porušení funkce uchovávání krve v játrech. Na druhé straně je při onemocněních jater typický stav hněvivé podrážděnosti.

Mají-li naše játra nadbytek energie, můžeme pociťovat bolesti hlavy, bolesti na vnitřní straně nohou, ženy mohou trpět poruchami menstruačního cyklu. Po emoční stránce to je nespokojenost, zloba, hněvivost a deprimující pocity. Při nedostatku energie v játrech to je slabost v nohou, svalová slabost a únava, náchylnost k ekzémům, astmatům, migrénám a vyrážkám. Pocitově to je strach, apatie, snadná unavitelnost, podrážděnost a pocit, že člověk chce od všeho utéct.

 

Pomoci si můžeme několika způsoby. Pročistit můžeme svá játra pitím čaje z kořene pampelišky, pomůže i ostropestřec mariánský, nebo i dnes běžně dostupné kapsle z obojího. Nebo pít vodu mineralizovanou drahými kameny. Pijeme vodu z akvamarínu, křišťálu, opálu, jantaru, berylu, lapisu lazuli – to je přímo na jaterní choroby. Máme-li játra zdravá a chceme-li je podporovat pitím mineralizované vody preventivně, pak doporučuji pít vodu z rubínů, tygřího oka, granátu, chrysoprasu, jaspisu, černého opálu, olivínu a tyrkysu. A jak to udělat?

Naplňte skleněný džbán (1 – 1,5 l) do jedné třetiny uvedenými drahými kameny (mohou být i surové, neopracované), zalijte čistou vodou a postavte na okno nebo co nejblíže k oknu a kameny nechte ve vodě ,,louhovat“ po dobu 24 hodin. Ráno na lačno této vody vypijte skleničku a pak večer před spaním taktéž. Vodu nedolévejte. Až budete mít dopito, kameny opláchněte pod tekoucí vodou a nechte nabít sluneční energií na okně na ubrousku asi tři dny. Poté celý proces opakujte asi tři týdny. Pokud máte korálky nebo náramky z těchto drahých kamenů, můžete je také pro podporu zdravých jater nosit.

 

Viera Koudelková, léčitelka a terapeutka žijící v Karlovicích-Roudném

www.cahope.com

Související články (celkem 12)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.