DALŠÍ KROK NA CESTĚ KE STAVBĚ DOPRAVNÍHO TERMINÁLU V TURNOVĚ

0

O přesunu autobusového nádraží ze středu města k železniční stanici a vytvoření přestupního dopravního terminálu, se diskutuje již nějakou dobu. Nyní záměr pokročil do další etapy. Zastupitelé města v podstatě jednomyslně schválili, že má být podána žádost o dotaci z regionálního operačního programu Evropské unie. Žádost radnice podá do konce června, celkově se jedná o částku ve výši téměř 100 milionů korun.

n200806031551_zap_257_08_terminal„Nakonec jsme záměr rozdělili na tři etapy. Nyní budeme žádat o dotaci na první etapu, která zahrnuje úpravu prostoru před nádražím Českých drah a výstavbu a přesun autobusového nádraží. To bude zatím pouze částečně zastřešeno. Výstavbu parkovacího domu a celkovou opravu staniční budovy budou řešit další etapy,“ přiblížila starostka města Hana Maierová. I tak ale radnice musí počítat, že v případě úspěchu, tj. přiznání dotace, bude podíl veřejného rozpočtu města činit 8 až 15 milionů korun. Záleží podle toho, jakými prostředky přispěje stát, případně kraj.

V tuto chvíli se jedná o největší připravený projekt v Turnově. „Naše město je po Liberci hodnoceno jako druhý nejdůležitější dopravní uzel, je tu velký předpoklad, že žádost bude úspěšná,“ doplnila starostka. Samotná stavba bude trvat dva roky a mohla by být zahájena ještě letos nebo příští rok.

n200806031552_zap_258_08_terminalZáměr řeší celý přednádražní prostor, obě přístupové komunikace, prostor před poštou a nové zázemí autobusového nádraží. Areál bývalých uhelných skladů, který je dnes zdevastován natolik, že je ostudou celého vstupního prostoru do města, v projektu řešen není. Nedošlo k dohodě mezi radnicí a vlastníkem areálu. Práce na přípravě dopravního terminálu byly zahájeny v roce 2005. U většiny ostatních majitelů nemovitostí a pozemků, kterých se stavba týká, již došlo k majetkovému vypořádání.

Související články (celkem 13)

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.