DALŠÍ KROK NA CESTĚ KE STAVBĚ DOPRAVNÍHO TERMINÁLU V TURNOVĚ

0

O přesunu autobusového nádraží ze středu města k železniční stanici a vytvoření přestupního dopravního terminálu, se diskutuje již nějakou dobu. Nyní záměr pokročil do další etapy. Zastupitelé města v podstatě jednomyslně schválili, že má být podána žádost o dotaci z regionálního operačního programu Evropské unie. Žádost radnice podá do konce června, celkově se jedná o částku ve výši téměř 100 milionů korun.

n200806031551_zap_257_08_terminal„Nakonec jsme záměr rozdělili na tři etapy. Nyní budeme žádat o dotaci na první etapu, která zahrnuje úpravu prostoru před nádražím Českých drah a výstavbu a přesun autobusového nádraží. To bude zatím pouze částečně zastřešeno. Výstavbu parkovacího domu a celkovou opravu staniční budovy budou řešit další etapy,“ přiblížila starostka města Hana Maierová. I tak ale radnice musí počítat, že v případě úspěchu, tj. přiznání dotace, bude podíl veřejného rozpočtu města činit 8 až 15 milionů korun. Záleží podle toho, jakými prostředky přispěje stát, případně kraj.

V tuto chvíli se jedná o největší připravený projekt v Turnově. „Naše město je po Liberci hodnoceno jako druhý nejdůležitější dopravní uzel, je tu velký předpoklad, že žádost bude úspěšná,“ doplnila starostka. Samotná stavba bude trvat dva roky a mohla by být zahájena ještě letos nebo příští rok.

n200806031552_zap_258_08_terminalZáměr řeší celý přednádražní prostor, obě přístupové komunikace, prostor před poštou a nové zázemí autobusového nádraží. Areál bývalých uhelných skladů, který je dnes zdevastován natolik, že je ostudou celého vstupního prostoru do města, v projektu řešen není. Nedošlo k dohodě mezi radnicí a vlastníkem areálu. Práce na přípravě dopravního terminálu byly zahájeny v roce 2005. U většiny ostatních majitelů nemovitostí a pozemků, kterých se stavba týká, již došlo k majetkovému vypořádání.

Související články (celkem 13)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.