STAVBA DOPRAVNÍHO TERMINÁLU OHROŽENA, ČEKÁ SE NA ROZHODNUTÍ ÚŘADU PRO HOSPODÁŘSKOU SOUTĚŽ

0

Stavba dopravního terminálu u nádraží v Turnově byla v srpnu pozastavena. Podrobnou zprávu jsme již na TvA přinesli (ZDE). Důvodem pozastavení stavby bylo rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ve věci posouzení postupu ve veřejné zakázce na první etapu výstavby terminálu. Podle tohoto rozhodnutí město nedodrželo zákonný postup a byla mu udělena pokuta ve výši 350 tisíc korun. Stavba byla pozastavena, protože je současně ohroženo čerpání dotace z Evropské unie. Dotace na výstavbu první etapy turnovského dopravního terminálu z fondů EU činí 89,5 mil. Kč, podíl města je ve výši 7,2 mil Kč.

Vedení města tuto situaci považuje za velmi diskutabilní, neboť Úřad se vyjádřil až po půl roce a podle pravidel na přidělení dotace musí být stavba dokončena a proúčtována do konce prosince 2011. „K Úřadu pro hospodářskou soutěž jsme podali odvolání a nyní musíme čekat na rozhodnutí, které doufám přijde dříve, než minule,“ uvedla starostka města Hana Maierová. Podle ní proběhlo ještě v srpnu zásadní jednání s vítěznou stavební firmou z výběrového řízení (Euromont Group, a. s., Most – pozn. aut.). Nejzazší datum, kdy firma musí vědět, jestli může nebo nemůže stavět, je prosinec tohoto roku. V případě, že by Úřad vydal kladné stanovisko, začalo by se stavět na jaře s tím, že stavební práce by zasáhly najednou celou lokalitu u nádraží (v delším časovém úseku se tak mělo dít postupně).

„Když bude Úřad na svém rozhodnutí trvat a my se to od něho dozvíme včas, můžeme se ještě pokusit o nové výběrové řízení, které se může ve zkrácené lhůtě uskutečnit během dvou měsíců. Určitě bychom se o to pokusili, protože dotaci od Evropské unie máme, tu nám nikdo nevzal,“ uzavřela starostka Maierová. Situaci budeme na TvA průběžně sledovat…

Související články (celkem 13)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.