DOPRAVNÍ TERMINÁL V TURNOVĚ: ÚŘAD PRO HOSPODÁŘSKOU SOUTĚŽ POTVRDIL SVÉ ROZHODNUTÍ, RADA MĚSTA BUDE JEDNAT O VYPSÁNÍ NOVÉHO VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ

0

Podle oficiální zprávy obdrželo město Turnov rozhodnutí předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kterým potvrdil své původní rozhodnutí ve věci výběrového řízení na zhotovitele stavby dopravního terminálu a městem podaný rozklad, tedy odvolání, zamítl. Úřad konstatoval pochybení v procesu výběrového řízení na firmu pro výstavbu dopravního terminálu a potvrdil uložení pokuty ve výši 350 tis. Kč. Pro město organizovala výběrové řízení odborná firma, která byla vybrána z několika nabídek. O náhradě způsobené škody bude město s touto firmou jednat.

Protože se jedná o zásadní rozhodnutí, bude podle starostky města Hany Maierové s původním dodavatelem stavby, firmou Euromont Group, a. s., Velebudice, jednáno o ukončení smlouvy. „Radní města na svém zasedání v pondělí 11. října budou projednávat vypsání nového výběrového řízení na zhotovitele stavby dopravního terminálu. Je to v současné době jediná možnost. Výběrové řízení musí proběhnout neodkladně v nejkratších zákonem daných termínech, aby vybraná firma mohla už na jaře příštího roku začít zase stavět,“ uvedla starostka Maierová.

Město na stavbu první etapy dopravního terminálu obdrželo dotaci z fondů EU ve výši 89,5 mil. Kč, podíl města je ve výši 7,2 mil Kč. Problém je v tom, že stavba musí být dokončena na konci příštího roku včetně vyúčtování, jinak je ohroženo čerpání dotace, která byla městu přiznána. Pro všechny zúčastněné půjde o šibeniční termín. „Přes to všechno i přes skutečnosti, které jsme jako město nezavinili, zůstávám optimistkou a věřím, že příští vedení města a zastupitelstvo budou v tomto úsilí pokračovat. Věřím, že se vše nakonec podaří vyřešit a výstavbu první etapy terminálu dotáhnout do šťastného konce,“ uzavřela Maierová.

 

Stavba dopravního terminálu u nádraží v Turnově začala na konci letošního jara, v srpnu musela být pozastavena. Důvodem bylo rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ve věci posouzení postupu ve veřejné zakázce na první etapu výstavby terminálu. Podle tohoto rozhodnutí město nedodrželo zákonný postup. Vedení města tuto situaci od počátku považovalo za velmi diskutabilní, protože postup výběrového řízení byl zajišťován zkušenou odbornou firmou. Úřad se navíc vyjádřil až po půl roce. Proto byl k rukám předsedy Úřadu podán městem rozklad. Ten byl ale nyní zamítnut.

Související články (celkem 13)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.