SPORTOVNÍ SERVIS TVA: ŠACHY, FUTSAL A JUDO

0

Pravidelné ohlédnutí za sportovními akcemi uplynulého týdne tentokrát začneme u velmi prestižní záležitosti, která se v Turnově uskutečnila o posledním březnovém víkendu. Šachový klub Zikuda Turnov byl pověřen Českým šachovým svazem uspořádáním závěrečného finále Extraligy 2014/2015. A tak se v KC Střelnice od pátku 27. do neděle 29. března sešlo všech 12 extraligových družstev, což od organizátorů obnášelo postarat se o víc než stovku šachistů z Česka a dalších evropských zemí. „Jednalo se o jednu z největších mistrovských šachových akcí letošního roku, pro pořadatele z Turnova je to splnění velkého snu. Chtěli jsme ukázat, že naše město je dobrým a vhodným místem pro pořádání podobné akce,“ řekl František Zikuda.

201504031943_sport_74_015_sachy

Zájemci z řad veřejnosti mohli v akci vidět v současné době našeho nejlepšího šachistu a aktuálního vicemistra Evropy Davida Navaru, který první den klání shodou okolností oslavil třicátiny. A také se velkou měrou podílel na konečném vítězství šachistů Nové Boru, kteří v Turnově získali v řadě již šestý mistrovský titul v nejvyšší soutěži družstev. Šachisté Zikuda Turnov obsadili konečné sedmé místo.
Všechny tři soutěžní dny se nesly ve výborné atmosféře, organizátoři dokázali na Střelnici vykouzlit výbornou atmosféru. Šachoví nadšenci se mohli pohybovat přímo mezi jednotlivými stoly, či zápasy sledovat on-line. Podobná akce tu možná nebyla naposledy…

201504031943_sport_75_015_sachy

FUTSAL
* II. liga: Dalmach Turnov – Démoni Česká Lípa 4:9 (0:3).
Branky Dalmachu: Hurt D. 2, Pekař 2. Sestava: Prokopec – Krejčík, Mencl, Kratochvíl, Vítek, Šteffan, Hurt D., Pekař, Bangha.
* II. liga: F.A.Zole Česká Lípa – Dalmach Turnov 4:4 (1:3). Poslední zápas sezony! Branky: Pekař, Krejčík, Mencl, Šteffan. Sestava: Prokopec – Krejčík, Vítek, Pecka, Čepelík, Mencl J., Mencl R., Šteffan, Pekař.
K poslednímu utkání, kdy měl Dalmach již záchranu jistou, se vydal tým posílený o hráče staré gardy. Hráči jako Čepelík, Pecka, Jaroslav Mencl či Radek Mencl, nejstarší z družiny Menclů, byli v podstatě u zrodu Dalmachu před 20 lety. Je potřeba říci, že například Jarda Mencl vstřelil branku a Jarda Čepelík si připsal asistenci.
Jinak Turnov sázel spíše na zabezpečenou obranu a rychlé protiútoky. První branku zápasu zařídil českolipský Válek v 10. minutě. Závěr poločasu však patřil Dalmachu. Nejprve se kolem obránce v 16. minutě obtočil Pekař a poté po výhozu Prokopce zajistil vedení hostům Krejčík. Na začátku druhé půle poslal dokonce Turnov do dvoubrankového vedení Mencl – 1:3. Hned poté začali domácí s hrou bez brankáře. Dalmach v této fázi hry inkasoval tři branky a rázem prohrával 4:3. Síly však neskládal a Šteffan pár minut před koncem vystřelil hostům bod za remízu 4:4. Sezonu tým ukončil na 7. místě 12členné tabulky.
Hodnocení trenéra Aleše Krejčíka: „Vzhledem k začátku této sezony, kdy nám po osmi odehraných zápasech patřila poslední příčka s jedním bodem, jsme nakonec se sedmým místem spokojeni. Mužstva jsou rok od roku silnější a my hrajeme stále takřka ve stejném složení. Jsme jediný tým ve druhé lize za posledních sedm let, který hraje stabilně tuto soutěž. V nejbližší době si sedneme a dohodneme se. co bude dál…“

* Kanadské bodování Dalmachu v sezoně 2014/2015: Daniel Hurt 30 bodů, Aleš Krejčík 29, Dominik Šulc 18.
* Nejlepší střelci týmu: Aleš Krejčík 18, Daniel Hurt 16, Tomáš Kratochvíl 11.
* Nejvíce asistencí při vstřelené brance: Daniel Hurt 14, Aleš Krejčík 11, Dominik Šulc 8.

JUDO
SAMURAJSKÁ KATANA.
V sobotu 21. března hostil Jičín druhé ze čtyř kol žákovské ligy o Samurajskou katanu. Pořadatelé opět zaznamenali stále se zvyšující zájem o tuto soutěž, když na toto kolo přijelo 326 závodníků z 21 oddílů pěti krajů. V Jičíně se představilo celkem 40 turnovských závodníků ve čtyřech věkových kategoriích. Ti nastoupili dohromady ke 118 utkáním a celkem 51 odešli z tatami vítězně, což je proti prvnímu kolu výrazný posun.
Medailový přehled:
1. místo – Julie Ponikelská, Julie Zárybnická, Lucie Zárybnická, David Cerman, Klára Volfová a Vojta Linhart
2. místo – Vašek Marek, Honza Kropáček a Lukáš Jansa
3. místo – Roman Truxa, Dan Vítek, Honza Voltr, Petr Reiniš, Vojta Kostnar, Aneta Táborská, Jirka Zýka a Ondra Feikl
Průběžné pořadí družstev: 1. Jablonec n. N., 2. Turnov, 3. Jičín …