UDĚLEJTE RADOST SOBĚ I DRUHÉMU ANEB PRO DOBROU VĚC

0

Už jste někdy přispěli v akci „Pro dobrou věc“? I letos můžete! Již třikrát jste mohli na vánočních trzích navštívit stánek „Pro dobrou věc“ a koupí výrobku pomoci někomu, kdo se v životě musí potýkat se zdravotními komplikacemi.

„Již od října se maminky, které se už několik let sdružují pod turnovskými skauty, scházejí a vyrábějí exkluzivní produkt – lžičky, aby jejich prodejem pomohly dalšímu človíčkovi, kterému peníze pomohou žít život aktivněji,” popisuje přípravy jedna z organizátorek Michaela Uchytilová.

A komu můžete přispět v letošním roce? Elena Košková je dvanáctiletá slečna z Vyskře, která od mládí bojuje s pletencovou svalovou dystrofií. Její maminka Milena Dorňáková popisuje, jak se tato nemoc od malička vyvíjela: „Že se Elča vyvíjí jinak, než její vrstevníci, jsme si všimli v jejích třech letech. Začala chodit po špičkách, a tak chodila až do svých 12 let, kdy podstoupila operaci achilových šlach.”
Nyní Elenka podstupuje intezivní rehabilitaci, kvůli vysoké unavitelnosti používá mechanický vozík. „Nejvíce jí pomáhají rehabilitační pobyty, bohužel pojišťovna platí pouze základní, aby se Elenčin stav stabilizoval, je potřeba pobyt opakovat častěji,” dodává paní Dorňáková.

Maminky – Cvrčkové – vyrábějí věci na stánek na vánočních trzích

„Přípravy na stánek na turnovských vánočních trzích jsou v plném proudu,” sdílí radost z dobré věci Michaela Uchytilová, „už se scházejí i výrobky od našich přispěvatelů, většinou maminek, které doma něco pěkného vyrobí a na stánek dodají. Naším cílem je vybrat částku kolem 50 tisíc korun a myslíme si, že to není nemožné!” Už v minulých letech přispěla akce „Pro dobrou věc“ Honzíkovi na elektrický vozík nebo Víťovi na Vojtův stůl.

A co vy? Přijdete a přispějete „Pro dobrou věc“? Můžete již v pátek 8. a v sobotu 9. prosince na náměstí Českého ráje v Turnově ve speciálně označeném stánku. Vybraná částka bude předána Elence a její rodině při skautském živém betlému, resp. při rozdávání Betlémského světla na turnovském náměstí v sobotu 23. prosince od 17.00 hodin.

Cvrčkové – maminky sdružující se pod skautským střediskem Štika Turnov – děkují mateřskému centru Náruč za poskytnutí prostor na výrobu věcí na stánek „Pro dobrou věc“.
Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com

Související články (celkem 23)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.