I LETOS TURNOVŠTÍ SKAUTI NA VÁNOČNÍCH TRZÍCH VYBÍRAJÍ „PRO DOBROU VĚC“

0

Chcete v adventním čase plném shonu kromě příprav na Vánoce také pomoci? Stánek „Pro dobrou věc“ bude opět na turnovských Vánočních trzích v pátek 6. a v sobotu 7. prosince. Koupí některého z rukodělných výrobků přispějete na dobrou věc. A komu poputuje letošní výtěžek ze sbírky?

„Letos chceme s vaší pomocí podpořit dvojici potřebných,“ říká organizátor za turnovské středisko Dominik Adam, „pomoci můžete jak zakoupením nějakého výrobku v našem stánku na Vánočních trzích, tak stejně jako loni přispěním na transparentní účet Pro dobrou věc.“

Prvním je Vladimír Stuchlík. Vladimír je předškolák, který v září nastoupí do první třídy a chtěl by se stát členem našeho skautského střediska. Žije sám s maminkou, která má zdravotní potíže, což jejich výdaje značně zatěžuje. Vláďa nemá úplně šťastné dětství. Proto bychom mu rádi pořídili věci do školy a vybavení na naše akce – spacák, karimatku, batoh, boty, bundu, a zaplatili za něj členské příspěvky.

Druhou je Veronika Sehnalová, členka našeho střediska. „Ahoj, jmenuji se Veronika Sehnalová a je mi 20 let. Před půl rokem jsem se ráno probudila s bolestí nohou a nemohla jsem se postavit. Po převozu do nemocnice a nespočtu vyšetření mně zjistili zánět v míše a autoimunitní onemocnění, které mně zničilo nervy v dolních končetinách. Od té doby jsem na vozíku a není jisté, zda budu chodit bez kompenzačních pomůcek. Přes to všechno nic nevzdávám, snažím se myslet pozitivně a usilovně pracuji na tom, aby vše jednou bylo zase jako dřív. Případné finanční prostředky bychom rádi využili na alespoň částečnou přestavbu mého pokoje na bezbariérový. Všem mockrát děkuji a pomoci si nesmírně vážím.“

„Verča sice není mladší osmnácti let, což byl jeden z prvních požadavků sbírky, ale jelikož je členkou našeho skautského střediska Štika Turnov, tak jsme se rozhodli ji i přesto podpořit,“ doplňuje Dominik Adam.

Chcete pomoci? Tak neváhejte dorazit na stánek „Pro dobrou věc“ na turnovských Vánočních trzích a podpořte potřebné koupí nějakého výrobku. Přispět můžete stejně jako loňský rok také na transparentní účet 2001534556/2010. Informace o podporovaných získáte na stránce „Pro dobrou věc“ na sociální síti Facebook.
Děkujeme, že podpoříte dobrou věc!

Tomáš Trněný, mediální zpravodaj střediska Štika Turnov, tomastrneny16@gmail.com

Související články (celkem 23)

Zobrazit další související články...
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.