TURNOVŠTÍ ZÍSKALI 70 000 KČ PRO DOBROU VĚC!

0

O víkendu 9. a 10. prosince mohli Turnovští přispívat na samostatném stánku „Pro dobrou věc“ v rámci vánočních trhů Adélce a Víťovi (více ZDE), kteří od svého narození procházejí těžkými životními zkouškami. A že jsou zdejší lidé štědří? To už se přeci dávno ví! Akce „Pro dobrou věc“ to opět jen potvrdila!

Matky, které se na svých mateřských dovolených sdružovaly pod turnovským skautským střediskem, celý podzim pracovaly a své výrobky následně prodávaly na turnovských trzích. „V letošním ročníku ovládl náš záměr nový impuls – podpora šikovných lidí kolem nás. Ti náš stánek zásobili svými výrobky, které nám věnovali, a to i bez nároku na příspěvek za materiál,“ řekla jedna z organizátorek Michaela Uchytilová. „Společnými silami jsme nakonec získali 70 tisíc korun. Peníze poputují rovným dílem oběma rodinám.“

A podle všeho nakonec nepůjde o konečnou částku. „Na stánek chodili lidé, ptali se, jak by ještě mohli přispět. K akci se připojila například i skupina Waldovy Matušky, která sobotní výtěžek z koncertu věnuje také těmto dvěma postiženým dětem,“ dodává Michaela Uchytilová.

Adélčina rodina toužila po sušičce na prádlo a videochůvičce, rodina Víťi si přála polohovací stůl, který umožní i složitější cviky Vojtovy metody. Kromě těchto nutných věcí využijí rodiny peníze na léčbu, které se jim dostává ve specializovaných pracovištích.
Klaníme se před Turnovany, kteří pomohli splnit dva sny. Ten největší – aby se Adélka a Víťa uzdravili – se nám splnit nepodaří, ale i tak nás může těšit, že ty menší sny se o letošních Vánocích promění ve skutečnost. Děkujeme všem!
Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com

Vybraná částka bude rodinám dětí slavnostně předána při rozdávání Betlémského světla na turnovském náměstí 23. prosince od 17.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.