TURNOVŠTÍ PODPOŘILI DOBROU VĚC! 92 TISÍC NA INVALIDNÍ VOZÍK!

0

I v letošním roce si daly matky fungující pod skautským střediskem Štika Turnov nemalý cíl – na turnovských trzích prodejem vlastních výrobků podpořit Honzíka Mohelského, chlapce, jenž trpí svalovou dystrofií a jehož snem je elektrický vozík, na kterém by se mohl pohybovat bez cizí pomoci (více ZDE). „Celý podzim jsme chystaly výrobky a doufaly, že se co nejvíce přiblížíme částce 92 tisíc korun, kterou je potřeba za vozík doplatit. Zbytek hradí pojišťovna,“ vysvětluje Michaela Uchytilová, jedna z organizátorek akce Pro dobrou věc.

n201512181836_vakci_257_013_betlemsvetloV reálných představách byla částka kolem 50 tisíc – vždyť vloni se vybralo pro Terezku 30 tisíc! Avšak Turnovští velmi aktivně podpořili tuto iniciativu, sami přicházeli ke stánku a přispívali i vyššími částkami. Bylo jasné, že se schyluje k velkému překvapení. Po skončení trhů se tým akce „Pro dobrou věc“ dopočítal k částce 80 tisíc Kč! K této kulaté částce přispělo také to, že ne všichni si nakonec nechali proplatit materiál, který do akce vložili.

n201512181836_vakci_258_013_betlemsvetloPo víkendu plném nadšení, spolupráce a společného optimismu přišly další zprávy – ke sbírce se připojila také Základní škola Kobyly, kterou Honzík navštěvuje. Ze svého jarmarku přidají Honzíkovi 6.453 Kč. A zaměstnanci firmy Ontex vybrali mezi sebou částku 3.500 Kč. Do 92 tisíc tak zbývá již opravdu „drtek“, a ten rodina Mohelských získá od přátel a známých…
Sny se plní. A někdy to není tak těžké, jak se z počátku zdá. Díky dobrým lidem, kterým není lhostejný osud druhých, se povedla dobrá věc. Za tým organizátorů děkujeme za vaši přízeň, hřeje nás a podporuje v uskutečnění dalších akcí…

n201512071030_zap_331_2015_honzikPeníze budou Honzíkovi a jeho rodině předány na turnovském náměstí při rozdávání Betlémského světla ve středu 23. prosince v 17.00 hodin. Přijďte, vychutnejte koledy, zhlédněte živý betlém a odneste si světýlko do vašich domovů.
Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.